Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktatnatok ra egy...

Hogyan szoktatnatok ra egy konnyen elkalandozo tipusu 2,5 eves kisgyereket arra, hogy celtudatosabban/utemesebben lehessen vele setalni, ha megyunk valahova?

Figyelt kérdés

Nagyon konnyen elkalandozik a figyelme utkozben, akkoris, ha konkretan nagyon szeretne valahova menni. Voltak rovidebb idoszakok, amikor szepen setalt, de alapvetoen minden fu, fa, level lekoti, igy a bolcsibol jovet is sokszor meg 45 perccel kesobb is ott vagyunk az epulet mellett :D Eszebe szokott jutni, hogy hova megyunk, mikor emlegetem neki, vagy magatol mondja 5 perc utan, setal fel percet, es megint talal valami erdekeset. Egyaltalan nem lehet vele haladni, csak ha megfogom, es viszem. Nem segit a raszolas, sem az, ha "huzom" magam mellett/utan kezenfogva, egyszeruen nem akar jonni.


A fizikai bantalmazason/fenyitesen kivul hogyan lehetne raszoktatni arra, hogy jojjon szepen mellettem, legalabb amikor mennunk kell valahova idore? Vagy meddig tart ez a korszak?



2018. nov. 15. 09:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Alapbol nincs baj a koncentraciojaval, tehat nem az van, hogy valami csak rovid ideig erdekli, sokaig el tud melyedni 1-1 dologban, es eleg intenziven.
2018. nov. 15. 09:16
 2/11 A kérdező kommentje:
A cipoje kenyelmes, nem faradt, mert alvas utan is ez van legtobbszor.
2018. nov. 15. 09:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen volt. Eleinte kismotorral majd futóbiciklivel mindig volt kedve és haladni is tudtunk. Egyébként most 3 éves, most pár hónapja nem áll meg gyalog se fél percenként. Persze nem úgy sétál mint egy kiskatona, megáll nézelődni de haladunk.
2018. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Korábban nem sétáltatok?

Rövid célokat kell kitűzni. A "megyünk haza" neki meghatározhatatlan távolságot jelent, akkor is ha ismeri az utat. Ott a fánál láttam egy kismadarat, át repült a bokorhoz'menjünk utánna, milyen nagyot tudsz lépni? Hányat kell lépni a virágágyásig? gyere számoljuk meg...

Én szerettem a kismotort, futóbiciklit, mert jobban tudtunk haladni, evesebbet állt meg bogarászni. + egy idő után előre engedtem, mehetett gyorsan, ha megállt a következő fánál vagy a szemetesnél. Ha már megbízható, így nagyon gyorsan lehet haladni.

2018. nov. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ez a baj, hogy tul messze van a cel, amit kituzok neki. A kismotor is jo otlet lenne, voltunk is mar azzal kint, de ahol megyunk, sok a biciklis, es meg van, hogy nem all meg akkor, amikor mondom, annyira beleeli magat a motorozasba. A masik, hogy azzal sokszor nem arra akar menni, amerre kellene, igy eleg kuzdelmes is tud lenni. De lehet, csak kovetkezetesebben be kellene vezetnem, hogy mindig azzal megyunk. Tanitottam sokat, hogy mikor, hogyan kell megallni, de nem mindig jon ossze.
2018. nov. 15. 09:38
 6/11 A kérdező kommentje:
Sokat setalunk, amiota tud onalloan menni, azota ez van. 12-15 honapos kora kozott jott szepen, utana nem, aztan 22 honaposan megint volt egy jobb rovidebb idoszak, aztan megint nem, most osszel voltunk nyaralni, ott volt mar, hogy szepen setalt, mikor tudta, hogy olyan helyre megyunk, ami nagyon erdekelte, meg ugyis, hogy 10 perc seta volt, nem latta pontosan, hol van. De ez csak ott volt igy, akkor sem mindig. Most megint minden erdekesebb. Konkretan sokszor megy 5 lepest, vagy annyit sem, es maris talal valami erdekeset. Megprobalom ezt, hogy lathato celt tuzok ki ele.
2018. nov. 15. 09:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakoroljatok, előbb-utóbb bele fog jönni. Mondjuk én nem bírom a tötymörgést, nálam meghatárpzhatatlan fizikai fájdalmat okoz :o, szóval lehet hogy a helyedben simán elővenném a babakocsit, főleg, ha messzebb laktok. 2,5 évesen még simán belefér.
2018. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Ahogy 4-es írja, célok kellenek. "Sétáljunk a következő aknafedélig, csatornanyílásig, ki ér oda hamarabb... Menjünk a sárga csúszdához, most a piroshoz, nézzük meg a boltot, nézd csak, ott a postás bácsi, érjük utól..."

Személyre szabottan az ő érdeklődésének megfelelően.

Csak 1,5 éves kora óta jár a gyerekünk izomtónus probléma miatt, nagyon nehéz is volt neki a járás, de motiválással hamar belejött. Most 3 múlt, állandó noszogatás nélkül kilométereket sétál jó tempóban. Most már elég nagyobb célokat megadni.

2018. nov. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Ez a fizikai bántalmazás, fenyítés gondolat honnan jött???Verni szoktad?Fenyíteni?

Vagy ezt minek kérdezed???

Annak kéne örülni, hogy minden érdekli.Neki még új ez a világ és érdekes.Sajnos később ez a tulajdonsága tönkremegy.Pont az ilyesmi teszi tönkre, hogy nem hagyja a szülő hogy szabadon nézegessen.

Lesz belőle egy minden iránt közömbös felnőtt.

2018. nov. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tettem mar fel hasonlo kerdest, es kaptam ra olyan valaszt, hogy miert nem verem meg, vagy kiabalok ra, ezert irtam, hogy olyan ne irjon, aki azt elfogadhatonak tartja, mert kizart, hogy en azt csinaljam.


Neked milyen tipusu a gyereked? Rendszeresen ulsz mellette a hidegben 50-60 pertceket, amig elboklaszgat, mikor pl. az oviba be kellene erni, hogy en is mehessek dolgozni? Mert delutan ez kivitelezheto, de olyankor is konkretan szetfagyok (Nemetortszagban eliunk, nem tudom, Magyarorszagon milyen ido van most, itt fazom).


Azert tettem fel a kerdest, mert olyan modszerekrol szerettem volna olvasni, amik a gyereknek is erdekesek, belole sem ellenallast valtanak ki, es kaptam is ilyen valaszt. Azota egyebkent kiprobaltam, es csak neha valik be.


Alapbol azt gondolom, hogy oke, hogy a gyerekem minden fuszalat-kavicsot megnezo tipus, ennek teret is engedek, de azert nekem is vannak igenyeim, amihez ennyi idosen mar olyankor alkalmazkodhat o is egy kicsit. Eszem agaban sincs a felfedezokedvet kiolni belole, de kolcsonadnam neked szivesen, aztan veled elbogaraszhatna, amikor idore kell menni valahova, elindultok joval elotte, es ha rahagyod, hogy ket lepes utan fel orat a hidegben egy helyben toporogtok.

2018. nov. 23. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!