Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat és fél hónapos baba...

Hat és fél hónapos baba nagyon gyakran kel éjjel, nem az éhségtől. Ti hogy szoktatnátok le erről?

Figyelt kérdés

Mert ugye A) nem szoptatom meg többet éjjel B) fokozatosan mondjuk. Csak a fokozatosnál én arra gondolnék hogy nem fogja érteni hogy az első felsírásánál miért nem szoptatom meg míg a másodiknál igen és emiatt csak ugyanúgy fogja "követelni". Nem tudom hogy érthető-e. Míg ha többet nem szoptatnám meg akkor érthető lehetne hogy ÉJSZAKA nem, de amint hajnalodik kaphat. Csak ez meg annyira drasztikusnak tűnik.

Mit gondoltok?


2016. jan. 26. 12:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
49%

Én megszoptattam amikor kérték.

Ha kell, vedd oda az ágyadba, akkor nem olyan nagy gond 4-5x megszoptatni éjjel.


Az egyik gyerekemmel tudtam "ritkítani", de a másik kettővel nem.

Ez babafüggő is, van amelyik jobban irányítható, és van, amelyik kevésbé.


Ezt Neked kell eldöntened, hogy akarod-e szoptatni, vagy sem.

2016. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként jó eséllyel fogzik.

első

2016. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
53%
az első felsírásnál valóban követelte..adtam neki egy cumit, és nem adtam cicit (simogattam, bejárkáltam hozzá vigasztaltam stb de nem vettem ki az ágyból)...sírt egy fél órát aztán elaludt...onnantól simán elaludt cumival, mindenféle sírás nélkül - illetve ez által fel sem kelt éjjel vagyis ha fel is kelt, már cumival visszaaltatta magát.
2016. jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
53%
ja..én is azt hittem fogzik...6 hónapsoan...8 hósan...még 11 hósan is...aztán mikor 1 éves elmúlt mire kijött neki az első, rájöttem hogy nem :) kérdező: 6 hónapos...nincs már életbevágóan szüksége éjjel a cicidre..ha kéri, a közelséged miatt kéri vagy mert nem tud önállóan elaltatni. Legyél ott vele, vagy segíts neki megtanulni elaludni. Ezt másként nem lehet. Vagy szoptasd továbbra is, nem egy ismerősöm szoptatja éjjel 1,5-2 évesét...
2016. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
39%
Miért kell leszoktatni?A legtöbb 6-9 hónapos baba gyakran ébred éjjelente, ebben a korban nagyon intenzíven fejlődnek. Mozgás fejlődés is nagyon beindul, fogzás is (akkor is lehet fogzás ha nem látszik hónapokig). Én örültem, hogy szoptatok, mert a szopival gyorsan vissza aludtunk. De tény, hogy fárasztó ez az időszak. Viszont nekem fontos volt, hogy jó legyen a kommunikáció közöttünk, tehát ha ő jelez akkor én reagálok. 3 gyerekem van mindegyikkel igy tettem és kettő 13 hónapos kortól átalussza az éjszakát pedig szoptattam őket akkor még bőven, és a középső 2 éves koráig 2 óránként ébredt pedig volt cumija és akkor már nem is szopizott, ő ezért közöttünk aludt, úgy bírtuk ki.
2016. jan. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
76%

Csak úgy tudnád leszoktatni, hogy többet egyáltalán nem kap cicit éjjel,de ezt túl drasztikus megoldásnak tartom egy 6 hónaposnál még... így én inkább kivárnám hogy elhagyja magától.

Az nem jó módszer hogy egyszer adsz neki cicit egyszer nem, mert akkor nem fogja érteni hogy most mi van.

Ráadásul az én babám (már nagyobb volt mint a tiéd), ha nem kapott cicit éjjel, akkor nem aludt vissza, csak 2-3 óra múlva, akármit csináltam, (egyszer 10 napig ez ment) és ezt nem bírtam fizikailag, így inkább megszoptattam.

2016. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
azért kell leszoktatni mert aludni szeretnék éjjel. és szeretném ha ő is aludna.
2016. jan. 26. 13:48
 8/33 anonim ***** válasza:
40%
akkor szoktasd le róla következetesen, cumival vagy egyéb módszerrel...ezt fokozatosan nem lehet. csak következetesen...véleményem szerint még inkább most, 1-1,5 éves gyereket sokkal nehezebb leszoktatni...persze van hogy nem szükséges mert maguktól elhagyják...de mivel nem tudhatod előre hogyan lesz, ha biztosan tudod hogy nem akarod 1,5-2 évesen szoptatni akkor inkább most válaszd le...ettől nem vagy rossz anya, minőségi alvást szeretnél magadnak is, neki is, és ez teljesen érthető, a kapcsolatotok és a fejlődése pedig ezt megfogja hálálni.
2016. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
59%
Haha ez vicces kérdező, ez nem kívánságműsor, egy gyerek ezzel jár, sok gyerek az első 1-2 évben felkel éjjel, pedig minden anyuka aludni szeretne... és a te babád még nagyon kicsi.
2016. jan. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
47%
Ha aludni akarsz éjjel, akkor ne szülj gyereket, hanem vegyél aranyhalat, az el van az akváriumban... megáll az eszem... a babának most rád van szüksége, ezt az időszakot ki kell húzni, minek az ilyennek gyerek???
2016. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!