Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól olvasnátok...

Hány éves kortól olvasnátok Harry Pottert a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
2018. nov. 23. 21:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
9-es, tényleg 11 volt, bocsánat. Nem tudom miért írtam 9-et... o.O
2018. nov. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Az elso resz meg meseszeru, ezt 7-8 eves korban mar olvasta rokonom. A 2.resz kicsit sotetebb hangulatu, el is rakta kesobbre. Vegul 10-11 eves korara olvasta ki az osszes kotetet.
2018. nov. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Amikor már magának tudja olvasni. Én a nagyobbik fiamnak próbáltam olvasni 6-7 éves korában, de nem kötötte le egyáltalán. 9 évesen már magának olvasta, akkor imádta, egy év alatt végig is ment az egész sorozaton.

A filmek közül csak az első kettőt látta, nem is akarta megnézni őket, amíg könyvben nem olvasta, utána meg már azért nem, mert az első két film sem jött be neki, mert nem pont olyan, mint a könyv :D (ismerős... :D )

2018. nov. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nagyon mazohista, aki fel akarja olvasni! Meg kell várni, amíg jól tud olvasni a gyerek és olvassa maga!
2018. nov. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Hogyha magának olvassa, sokkal jobban élvezi. Amúgy szerintem 10 - 11
2018. nov. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Egy alsós még nem feltétlen tud olyan jól olvasni, hogy a könyv izgalma elég motivációt adjon neki, hogy átverekedje magát az olvasási nehézségeken. Hallgatva bonyolultabb történetet is tud követni, mintha magának kell olvasnia. Amit egy kisiskolás maga is el tud olvasni, azt könnyen unalmasnak találhatja, és a végén az marad meg benne, hogy olvasni unalmas. A felolvasással ezt ki lehet védeni.


Az én szüleim kb. 12-13 éves korunkig olvastak, utána azért nem, mert már mindketten olvastunk magunk este. De ha kértük, akkor azért olvastak mégis. Mikor pedig a Harry Potter utolsó kötetei jöttek ki, először még csak angolul, akkor az angolból olvastak fel magyarul, mert persze mind kíváncsiak voltunk, angolul meg még nem tudtunk :-)

2018. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azért egy másodikos-harmadikos gyerek már meg kell, hogy birkózzon egy alapvetően izgalmas, érthető nyelvezetű regénnyel. Ha diszlexiás, az persze más. De nem hinném, hogy egy átlag alsós ne tudná már magának olvasni. Nyilván nem az elsősök, de utána már...

Nem baj, ha a szülő felolvas a nagyobb gyerekének is akár, sőt, tök jó, ha ez mindkettejüknek öröm, de azt azért ne mondjuk már, hogy nem is tudnák maguknak elolvasni, azért ez nem a Háború és béke.

2018. nov. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A fiam 9 éves volt, amikor az első részt olvastuk neki. Volt, hogy annyira érdekelte, hogy ő folytatta az olvasást. Ez a sorozat azért jó, mert eredetileg úgy van felépítve, hogy évről-évre lesz sötétebb. Én mindet olvastam (már felnőtt voltam amikor megjelent) és látva azt, hogy a gyerekek akarva-akaratlanul is milyen mesének titulált borzalmakkal találkoznak, tudtam, hogy az első rész bőven fogyasztható ebben a korban. Arról nem is beszélve, hogy a magyar fordítás kiváló. Nem kell feltétlenül elolvasni egymás után a 7 kötetet, és nem lesz gond. Van még jópár olvaható könyv, amit közben be lehet iktatni. Így volt akkor is, amikor először jelent meg a könyv, és annak a generációnak se lett semmi baja a várakozástól. Annyiban lehet rossz, ha olyasvalakivel beszélget, aki ismeri a folytatást és elárulja azt....
2018. dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én olyan 6-7 éves voltam amikor láttam a Harry Potter filmeket. Nem féltem tőlük, pedig alapvetően félős vagyok. De nekem az egész gyerekkoromat és felnőtt koromat (most 20 éves vagyok) meg határozta. Sajnos a könyveket még csak most olvastam el.
2018. dec. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!