Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól olvastatok folytatáso...

Mikortól olvastatok folytatásos mesét a gyereketeknek? Milyen könyvet tudnátok ajánlani ehhez?

Figyelt kérdés

Szóval olyan történetet keresnék, ami nem egy olvasás és vége, hanem több este folytatnánk neki.


Mikortól érdemes ilyet olvasni nekik?


2018. nov. 29. 19:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

4 éves volt a fiam, amikor hozzán került Lázár Ervin Bogármese című könyve. Nagyon tetszett neki. Elolvatuk végig. Összefüggő történetek, de külön külön is élvezhető mesék. Elsőkörben egymás után olvastuk a meséket, naponta 2-3-at. Ujraolvasásnál pedig ugráltunk, mindig a kedvenc részeket kérte, de tudta követni a mesét.

Az a lényeg, hogy jól válassz könyvet.

2018. nov. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Én 7 éves voltam, a húgom 4 vagy 5, mikor anya esti mese gyanánt Tüdér Lalát, Bambit, Kincskereső Kisködmönt olvasott folytatásokban. De nem tudom, hogy a húgom is követte-e ezeket a meséket, vagy neki még ez "magas" volt. Talán a Tündér Lala volt az első. Néhány helyen nem értettük, akkor kérdeztünk, és anya segített (pl. szereplők összemosódtak, vagy valamilyen fontos tulajdonságára nem emlékeztünk, ezért nem értettük, hogy miért történt valami).
2018. nov. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Mi a Sötétben láto tündér, Titoktündér könyvekkel kezdtük a hosszabb meséket. 5 évesca nagyobb 2,5 a kisebb,mindkettö élvezi.


Anton és manfréd is nagyon jo.

2018. nov. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
58%
3,5 éves volt a lányom amikor olvastam neki a Misi Mókust és Nils Holgersont. Mindketten nagyon élveztük. Karácsonyra is kap egy "regényt", már alig várom. Most 4 éves.
2018. nov. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. Utána fogok nézni ezeknek a könyveknek.
2018. nov. 29. 21:31
 6/20 anonim ***** válasza:

4 évesek a fiaim, pár hete olvasunk csak folytatásosakat, nagyon élvezik, várják a következő részt.

Nagyon szuperek a Jill Tomlinson könyvek: A cica aki hata akart menni, A tyúk aki soha nem adta fel, stb. Vicces, kedves, nem túl hosszúak a fejezetek és maga a könyv se.

A másik, új kedvenc Pungor András: Zozi mindig hazajön. Modern, magyar, laza, ismerős. Véletlenül akadt a kezembe a könyvtárban, de alig várják hogy este olvassuk.

2018. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
3 évesnek olvastam Micimackó T. Ez is több rész, kis történetek. Tudta követni.
2018. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Megerősítettétek bennem hogy holnap ilyesmit hozzunk a könyvtárból. 😀
2018. nov. 30. 02:49
 9/20 A kérdező kommentje:
Most látom, hogy valakinek nem tetszett 1-2 válasz. Én mindenkinek zöld kezet adtam.
2018. nov. 30. 03:04
 10/20 anonim ***** válasza:

4 évesen próbálkoztunk először Narnia krónikáival. Az első kötet nem jött be, így félretettük. Dinó-mánia tombolt, úgyhogy beszereztem Durelltől Léghajóval a dinoszauruszok földjén-t. Az nagyon bejött.

5 évesen akadt kezembe az Így neveld a sárkányodat és az azóta (3 éve) porondon van. eddig 10 kötet jelent meg, vannak kedvencek, amiket már 3x is elolvastam neki.

Emellett pl nagyon jó lehet Tündér Lala vagy Csudálatos Mary -nálunk ezek lányosnak ítéltettek, így idő előtt abba hagytam.

Szerette még Kököjszi és Bobojszát is nagyon.

2018. nov. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!