Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Álomvilágban él? Meddig normális?

Álomvilágban él? Meddig normális?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a gyerekek képzelőereje felnőtt fejjel már felfoghatatlan. De meddig normális ez?

Már néha olyan érzésem van, hogy nincs egy tiszta perce sem.

Magában beszél, ő most Xy, most kutya stb. Már hiányzik, hogy önmaga legyen.



2018. dec. 1. 10:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Hány éves?
2018. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk ez 4 évesen volt a csúcson, de a szomszéd srác még 10 évesen is kutyaként létezett. Teljesen normális felnőtt lett belőlle.
2018. dec. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

4 éves.

Nem az a gond, hogy így játszik. De nekem úgy tűnik játékon kívül is "más".

2018. dec. 1. 10:36
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Ha gondolod, elviheted egy gyermekpszichológushoz, de 4 évesen ez teljesen normális, akár egész nap benne vannak a "szerepben", ha élvezik azt, néha vannak képzelt barátaik is, és imádják a szerepjátékokat. Évekig semmi gond nincs ezzel.
2018. dec. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De nem tartom kizártnak, hogy csak én érzem soknak és teljesen normális ebben a korban.

És csak hiányzik a gyerekem. 😊

2018. dec. 1. 10:38
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen normális, rokontól kapott várat lovagokkal a fiam úgy imádta hogy jó ideig ebben a világban élt. 1 hónap múlva tért vissza :)
2018. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%
Kivülről zavaró tud lenni, de ha belemész a játékba, nagyon könnyen tudod irányítani ;)
2018. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Néha szoktam mondani neki, hogy szeretnék beszélni az 5 éves kisfiammal, szólnál neki? Ilyenkor felhúzza a szemöldökét és "vált", hogy "igen anya? Mi történt?"


De működik az is, ha belemegyek a szerepbe és egy leszek én is. Általában kinevet miatta és akkor azért "esik ki" belőle. Vagy csak nem vagyok jó színész :)


De teljesen normális ;)

2018. dec. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Erdekes, nalam ez kimaradt. Ennyi idos korombol mar jocskan vannak emlekeim, es sosem voltam ilyen. Ha amugy minden oke vele, akkor nyilvan nincs gond. De a vedonovel, orvossal beszelhetsz errol, hatha tudnak mondani vmi okosat.
2018. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Ez teljesen normális, és el fog tartani még egy darabig.

De ez egy percig sem jelenti azt, hogy nem önmaga, csak szimplán gyerek. Hagyd, hogy élvezze a gyereklétet, szállj be te is a játékba. Ezek a szerepjátŕkok fejlesztik a személyiségét.

2018. dec. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!