Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, normális, ha...

Mit gondoltok, normális, ha egy 9 éves kislánynak kell mosnia a saját ruháit?

Figyelt kérdés

Az anyukája betegsége miatt a kislány egy éve átkerült az újranősült apukához, új családba.


A kislánynak saját szennyese van, ami nem keveredhet a féltestvére/felnőttek ruháival, saját magának kell betenni a mosógépbe, elindítani, szárítóba pakolni, majd összehajtogatva elpakolni.


Korábban néha bepisilt, mert megviselte pszichésen a sok változás, akkor saját magának kellett az ágyneműt is kimosni.


Én nem ismerek sok 9 éves gyereket manapság, és nem tudom, hogy mi a normális. Ti mit gondoltok erről?


2018. nov. 26. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Alapvetően nem baj, ha megtanul gondoskodni magáról, de azért nem ez a normális. A férjem ruháit sem azért mosom, mert ne lenne rá képes, hanem mert semmibe nem telik, ugyanígy vagyok a lányaink ruháival is.
2018. nov. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
OFF,Hamupipőke jutott róla eszembe. :(
2018. nov. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Te milyen szereplő vagy ebben a történetben? Csak mert sajnos az ilyen fél információkból szoktak kerekedni az óriási pletykák. Konkrétan tudod, hogy a kislány szenved ettől? Nem lehet, hogy ő akarja így? A gyetekek beszélnek rengeteg csacskaságot is, ki is színeznek történeteket, persze nagyon oda kell rájuk figyelni. Ha ezt kényszerből teszi, nem önszántából, az nagyon felháborító, felér a lelki terrorral. Ez úgyis ki fog derülni, viszont tudni kell, hol a határ és meddig ütheted bele az orrod más családok életébe.

Nekem 3 gyerekem van, a legkisebbnek voltak olyan hülye dolgai, hogy az erkélyen üvöltve sírt, hogy anya bánt. Közben pedig arról volt szó, hogy nem adtam neki ebéd előtt fagyit... na aki hallotta ezt, szerinted mit gondolt rólunk??

2018. nov. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Kérdés mennyire drámai a helyzet. Tényleg kindig, vagy csak néha.


Èn nagyrészt mosom a lányaim ruháját, de pont a 6 éves aki sokszor maga csinálja meg, ö rakja be, ö szedi ki, rakja át a szárítóba. Most már sokszor konkrétan megkérem rá.

A nagy lusta erre, de mikor egyik nap nyávogva jött, hogy nincs tiszta ruhája, pedig csak nem volt idöm össze hajtogatni, akkor fogtam és betettem az összes tiszta ruháját a szobájába és mondtam, hogy tessék akkor hajtogathat...

2018. nov. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Igen normális. A 3 évesem is bepakol a gépbe.

Az a nem normális, hogy anyukától elkerült. Nyilván attól pisilt be és nem a mosastol.

2018. nov. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Azzal nincs gond, hogy megtanulja kezelni a mosógépet és segít a házimunkában.

De annak mi értelme, hogy nem keveredhet a ruhája a többiekével??? Miért, leprás??

2018. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem normális, ez a nő egy igazi mostoha. Az oké, hogy sgítsen bepakolni meg elpakolni, de az nem, hogy külön kell tartania a szennyesét, ez rendkívül megalázó. És az sem normális, ha a nő saját gyerekeire mos, csak rá nem. Volt egy idősebb kolléganőm, neki volt ilyen mostohája, ő nem ülhetett az asztalhoz a többiekkel ebédelni, hanem külön kellett ennie, már egészen kicsi korától magára külön főznie, és keményen házimunkát végeznie, míg a többi gyerekre ez nem vonatkozott. Nem gondoltam volna, hogy manapság is létezik ilyen. :(
2018. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 piroska és a farkas ***** válasza:
88%
Ezt a keveredés dolgot felhàborítónak tartom. Hàt milyen ember az az apa aki ilyet hagy??
2018. nov. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hazimunkara szoktatni teljesen normalis, gonoszkodni vele egyaltalan nem normalis.
2018. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%

Többféleképpen lehet értelmezni a sztorit.

Talán a bepisilést próbálták így orvosolni. Egyébként hatékony módszer és nem is annyira vaskalapos, mint amilyennek elsőre tűnik. Nekem a fiam pisilt be. 2,5 évesen lett szobatiszta és 4 évesen elkezdett itthon is és az oviban is bepisilni. Átbeszéltük 100×, 1000×, mi a probléma, jártunk orvoshoz, kivizsgálásra, de eredménytelenül. Mindent teljesen rendben találtak. Nekem gyanús volt a szándékosság, úgyhogy ahelyett hogy papoltam volna vagy mégjobban tutujgatom, közöltem vele, hogy semmi baj, nembaj ha bepisilt. Vigye a ruháját a szennyesbe és vegyen ki tisztát a szekrényből. Öltözzön át egyedül. Ezután már nem is volt a dolog érdekes. Ugyanis neki tetszett az átöltözés körüli felhajtás. Egy cseppet nem zavarta a dolog. Szóval ez nem büntetés volt, ő sem így fogta fel, hanem következmény.

El tudom képzelni, hogy a 9 évestől is ezt kérték+ a mosás beindítását, leszidás vagy felesleges abajgatás helyett.

2018. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!