Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Attól még lehet értelmi...

Attól még lehet értelmi fogyatékos egy gyerek ha 7 évesen folyékonyan olvas, ír,100-ig simán elszámol?

Figyelt kérdés
Állítólag figyelemzavaros és csak most megy iskolába.
2014. jún. 18. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Figyelemzavaros nem értelmi fogyatékos.
2014. jún. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%

én is az voltam 10 évvel ezelőtt, sokszor elbámultam, helytelenül írtam, és oviba akartak tartani :D

azóta 4-es vagyok nyelvtanból, 5-ös helyesírásom van, és a fiúk között a tanárok szerint szépen és olvashatóan írok.

17/f


ui.: na megvolt a mai önbizalom erősítés :))

2014. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Értelmi fogytékosság és figyelemzavar?! Errőlegy ostoba vicc jut az eszembe:

"Mi a különbség a krokodil között? Az, hogy hosszabb mint zöld."

Kb ennyi értelme van a kérdésnek is.

2014. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van hogy határértéken van az intelligenciája a normál és az enyhe értelmi fogyatékos között. Mellette figyelemzavaros és hiperaktív. 100-ig ő is el számol, szinten mindent betűz, angol nyelven állatokat, színeket, számokat stb. mond. A mi szakértői véleményünkben külön BNO kóddal írták le, de szerintem a figyelem zavar az nem értelmi fogyatékosság csak sajátos nevelési igényű kategóriába tartozik.
2014. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A figyelemzavar és az értelmi fogyatékosság teljesen külön kategória. Lehet valakinek 140-es IQ mellett is figyelemzavara, és 70 alatti értékkel is lehet még annál is csapongóbb a figyelme, mint amit a gyenge értelmi képessége indokolna. Ennek ellenére értelmi sérülteknél, de még tanulásban akadályozottaknál sem nagyon szokták még külön a figyelemzavar diagnózist is megadni, azt mondják, a figyelmi probléma az értelmi állapotból következik.
2014. jún. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Na már megint ilyen kérdés: ha baj van a gyerekkel a szülő azt gondolja, hogy retardált. A FIGYELEMZAVAR NEM ÉRTELMI FOGYATÉKOSSÁG ami értelmi fogyatékosság az az ADHD = figyelemhiányos hiperaktivitás zavar. A figyelemzavaros gyerekedet jó lesz ha megnézeted, mivel lehet, hogy ő csak hiperaktív. Szomorú, hogy ez csak most derül ki!!! A hiperaktív gyerek nagyon okos, mindent nagyon hamar megtanul ami érdekli, és látszólag figyelem zavara van, ami abból adódik, hogy az átlag gyereknél gyorsabb az antennája. Mindenképp járjatok utána, hogy miről lehet szó, mert fejlesztését=oktatás csak ennek a tükrében lehet elvégezni, és fontos a befogadó intézményt, a tanítót is tájékoztatni róla, hogy ne érje ebből hátrány. Az ADHD egy mentális zavar, itt a gyerek nem okos, nem jók az antennák, dühkitörései vannak. A te gyereked kizárt, hogy ez lenne.
2014. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!