Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tud egy 10 eves magyar...

Honnan tud egy 10 eves magyar gyerek folyekonyan angolul?

Figyelt kérdés
A szulei azt allitjak, hogy 2 eves kora ota minden meset angolul nezett. Iden kezdodott az angol oktatas az iskolaban es a tanar nem hiszi el, hogy sose tanult angolul. Ez letezik??
2017. jan. 4. 03:27
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg a gyerek is azt allitja, hogy nem ertett mindent belole, csak az evek alatt, ahogy nezte a kepet, osszerakta, majd megertette es megjegyezte. Nem tudom..nem valotlan ez?
2017. jan. 4. 03:29
 2/9 anonim ***** válasza:
Kisgyerekeknél elméletileg jó módszer nyelvtanulásra, ha más nyelven néz mesét, mert könnyen megtanulhatják belőle a nyelvet. Főleg ha olyan mint amit magyarul is nézetnek a gyerekekkel, amiben például az állatokról, színekről stb tanulnak, amikor magyarul próbálják tanítgatni a piciket. Ha nagyon egyszerű angol mesékkel kezdte és folyamatosan halad a kicsit bonyolultabb felé elképzelhető, hogy az alapokat megtanulta így. Nyilván nem anyanyelvi szinten meg hibátlan nyelvtannal, de azért elképzelhető. Nagyon fogékonyak még a kisgyerekek az idegen nyelvekre, ha a szülőknek más az anyanyelve akkor is könnyen meg lehet tanítani egy 10 év alatti gyereket 2 nyelvre is (gondolom itt nem a helyzet, csak példa hogy mennyire könnyen tanulnak nyelvet). Persze nem zárható ki, hogy azért a szülők tanították vagy a gyerek neten keresztül is gyakorolta a nyelvet, de azért ennyire nem meglepő.
2017. jan. 4. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Na ezaz! Nem ilyen bebi meseket nezett!! Regi Cartoonnetwork rajzfimeket angolul. Dexter laboratoriuma, Johnny Bravo, Ed Edd es Eddy, Scooby Doo stb. ilyesmiket. Szulok kozul csak az apuka beszel angolul de o annyit dolgozik, hogy szinte alig kommunikal a gyerekkel, az anyuka meg semmilyen nyelven nem tud, szoval tole tuti semmit nem tanult.
2017. jan. 4. 04:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Na de akkor szerinted hogy tanulta meg ha a szülei se tudtak neki segíteni? Vagy a mesékből vagy netről. Azért egy gyereket rávenni hogy hazudjon erről elég macera mert lazán elszólják magukat, ha meg tanfolyamra járt mi értelme lenne ennyire tagadniuk.
2017. jan. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
En nem azt allitom, hogy a gyerek hazudik, se azt, hogy a szulok. Csak nagyon hihetetlen, hogy pusztan attol, hogy hallotta/nezte tanar meg minden nelkul igy megmarad neki.
2017. jan. 4. 05:35
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Nekem nem hihetetlen, mert en is ilyen voltam. 5-6 eves koromtol kezdve Jobaratok neztem angolul, magamnak visszaporgettem azokat a reszeket amik tetszettek (meg amin nevettek), probaltam utanozni oket, aztan mikor iskolas lettem mar nem sok ujat tudtak tanitani a kozoktatas szinvonalan levo angol oran (maximum a nyelvtani szabalyokon csodalkoztam amiket mar alapol hasznaltam - bar nyelvtant azota sem tanultam egyik nyelvemnel sem), es a "valosagban is", ha hasznalni kell meglepoen jo amerikai akcentusom van folyekonysaggal kb. kisgyerekkorom ota. Szoval siman lehet.
2017. jan. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul is tud, nem? Pedig azt sem tanár tanította neki, csak hallgatta. Ebben semmi döbbenetes nincs.
2017. jan. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 chtt ***** válasza:
100%
Nekem sem hihetetlen. Volt olyan tanítványom, aki a (régi) Cartoon Networkön nőtt fel. Öröm volt tanítani. :)
2017. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne lehetetlen? A te gyereked hogy tanult meg magyarul? Hallgatta amit beszéltek. A gyerekek sokkal fogékonyabbak amúgy is.
2017. jan. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!