Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy óvodás gyerek milyen...

Egy óvodás gyerek milyen gyorsan tanul meg folyékonyan beszélni idegen nyelven?

Figyelt kérdés
Ha az ovistársak mind azon az adott idegen nyelven beszélnek, pl. külföldön. Mennyi idő, mire a magyar kisgyermek folyékonyan tud velük és az óvónővel beszélgetni? Konkrét tapasztalatok érdekelnének!
2014. febr. 4. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem tudok hozzászólni érdemben, de ez engem is érdekelne. Külföldön élünk, kisfiam pár hónapja oviba jár, de nagyon nem szereti. :( Abban reménykedem, hogyha elkezdi érteni a többieket és elkezd beszélni, megszereti majd.
2014. febr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
sziasztok, saját tapasztalatot írom, bár nálunk kicsit más volt a helyzet. kislányom külföldön született, nem volt magyar ismerősünk, csak én beszéltem hozzá magyarul, de nem szerette, látszott rajta, nem tetszik neki a nyelv. két éves kora előtt hazaköltöztünk, nagyon furcsa volt számára, hogy mindenki magyarul beszél. elkezdte azonnal a bölcsit, eleinte angolul szólt ott is mindenért, de megértette amit mondtak neki. pá hét után egyre többet kezdett beszélni is, így már megszokta, szépen beszéli, egyáltalán nem volt gond. ilyen korban még könnyen hozzászoknak, főleg, hogy oviba is rengeteget énekelnek, dallamosan pedig hamarabb tanulják a nyelvet is. sok esetben a szülőnek nehezebb :)
2014. febr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is külföldön született, de 3 éves koráig otthon voltam vele és csak magyarul beszéltem hozzá, magyarul is ekzdett el beszélni. Aztán amikor kezdte az ovit, nagyon sajnáltam egy kukkot sem tudott az ország nyelvén, tanév végére mondott pár mindatot, szvakat, elég sokat megértett, de nem Ábeszélte a nyelvetÁ éppe ezért kevesebb a baártja is, de nem pnaszkodott a drágám soha... most kezdük a második félévet , votlunk otthon két hetet is nyáron , nagyon testzsett neki, hogy mindenki magyarul beszélt!rengeteget fejlődött. Szoval most a masodik éve kezdődött az oviban és nyáron is jár itteni oviba, és rengeteget fejlődött hirtelen. egy jó év kellett neki és látom, h pár hónap és ugyanugy fog beszélni bolgárul, mint magyarul. ay ünbizaléma is nagyobb. nalunk neheziti a helyzetet, hogy az apuka hatrmadik nemzetiségü, theát a fiam 3 nyelvü lesz, este , hétvégén apa csak a saját nyelvén beszél hozzá.
2014. szept. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha szabad kérdeznem, hogy áll a bolgár nyelvvel a kisfiad, előző válaszadó?
2015. febr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!