Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az olyan szülők akiknek pici...

Az olyan szülők akiknek pici gyermekük van (óvodás) és nincs egyáltalán nagyszülő, ott hogyan oldják meg a gyermek "felügyeletét" amikor nincs óvoda és mindkét szülőnek dolgoznia kell?

Figyelt kérdés

Igazából csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Egyébként 20 éves lány vagyok, és belegondoltam a jövőbe... Páromnak meghalt az anyukája, az én anyukám 300 km-re lakik, tehát ha lenne gyermekünk senki se tudna nekem segíteni vagy vigyázni rá. Én logisztikus hallgató vagyok így elég sokat kell dolgoznom majd, párom is diplomás szóval ő se lesz sokat otthon.

Na mindegy is igazából csak az érdekelne, hogy ki hogyan oldja meg. Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2018. dec. 10. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szabadsággal. Az tudod, akkor is van, ha dolgozol.
2018. dec. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Fura, hogy mindenki logisztikának nevezi az ilyesmit...
2018. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Micsodát?
2018. dec. 10. 19:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Kolléganőm úgy oldja meg, hogy a helyi önkormányzat minden nyáron szervez napközis tábort. Hetekre lebontva lehet lefoglalni akár az egész nyarat és 5000 Ft körül van egy hét. Anyagilag nem drága a gyerekek meg imádják mert nagyon jó programok szoktak lenni.
2018. dec. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Két gyerek van. A nagyszülők közül a mamákra szoktuk őket bízni, de meg mindketten dolgoznak.

Úgyhogy ahogy az első is mondja szabadsággal. Ha betegek táppénzzel. Két hete vették ki a nagyobbik manduláit, a múlt héten táppenzen voltam vele itthon én, most a férjem van vele szabin, jövő héten már megy oviba. Ma mikor táppénz után bementem dolgozni, kb. egy hét is kevés lenne, hogy utolérjem magam. De ez van, a gyereket nem lehet félretolni, otthon kell vele maradni ha beteg, nincs mese. Ezt egyik munkáltató sem gondolhatja komolyan, hogy a beteg gyerek le van tojva. Én bemegyek betegen dolgozni, azt sem kéne, de az akkor is más.

Ami viszont a halálom, ez a sok ledolgozós hétvége. Ilyenkor is kénytelen vagyok szabit kivenni, mert a 20 fős ovis csoportból egy gyereket sem visznek, akkor az enyém hogy menjen tökegyedül?

Nyáron 3 hét teljes szünet van az oviban, akkorra tartogatjuk a szabit, illetve ekkor anyum és anyósom is szokott segíteni. Ennyi. Meg kell oldani, mert muszáj.

2018. dec. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az óvodai szünetekre még elég a szabadságunk.
2018. dec. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Óvodai ellátás mindig van.
2018. dec. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szabadság, táppénz.
2018. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindig van ügyeletes óvoda ,de az ovik az 1 hónapos nyåri zárást kivėve mindig nyitva vanak .
2018. dec. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És mi van párodnak az apukájával? Vele mi történt, hogy fel sem merült, mint opció? Te anyukád dolgozik, vagy mi miatt nem merült fel lehetőségként, hogy esetenként eljön hozzátok pár napra?
2018. dec. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!