Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg nem lehet ott az...

Tényleg nem lehet ott az oviban a gyerek délután, ha én itthon vagyok a picivel?

Figyelt kérdés
Még csak terhes vagyok, tavasszal születik a kistesó. A lányunk 4 éves, ovis. Szerencsére nagyon szeret közösségben lenni, emiatt járt bölcsibe is, odavan az oviért is. Tegnap kérdezte anyukám, hogyha a pici megszületik, a nagy otthon lesz-e velünk. Mondtam, hogy nem, mert szeret oviba járni, ott minden délután alszik még, itthon sokszor kínszenvedés az egész. A férjem 9-kor viszi reggel, 3-4 között már megyünk érte. Erre mondta a nővérem, hogy szerinte ezt nem lehet majd, mert náluk is megkérték a szülőket, hogy ahol kistestvér van, azokat a gyerekeket legyenek szívesek hazavinni már ebéd után... Viszont én ősszel szeretnék majd újra dolgozni, tehát akkor a nagynak újra ott kéne aludnia. Szóval kb 3 hónap lenne, amikor hazahoznánk ebéd után, aztán a nyári szünet után újra meg kellene szoknia, hogy ott alszik.
2018. dec. 17. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
De lehet.
2018. dec. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező az óvoda, úgyhogy lehet. A kicsit hová teszed ősszel?
2018. dec. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itthonról is végezhető munkám van, kötetlen munkaidővel. :)
2018. dec. 17. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Dehogy kell hazahozni, ahol ilyet mondanak az óvónők, te meg mondod, hogy köszönöm szépen , de nem viszem haza.

Ez kb. ugyanolyan mintha a boltban azt mondaná a pénztáros , hogy fizesd már ki azt a tejet duplán. Lehet hogy van pofájuk ezt kérni, de de joguk nincs. Csak ugye sok emberrel megtehetik mert behódolnak nekik.

2018. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Sok helyen úgy lépnek fel, hogy azt hiszed ez szabály..

De nem közelezhetnek, hogy hazavidd hamarabb.


Ahogy arra sem hogy ha 5 ig van óvoda akkor vidd már haza 4-ig mert akkor mi is mehetünk

2018. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok, nincs ilyen szabály. 😊
2018. dec. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Nem kötelezhetnek, viszont nem értem az olyan szülőt, aki inkább bent aszalja a gyereket minthogy foglalkozni kelljen vele. Nálad nem ez a helyzet kérdező, de sok anyuka van az óvodában aki otthon van, a gyerek meg mégis 8-16 ig bent van.
2018. dec. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 5 éves kortól kötelező az óvoda, de ilyet nem mondanak sehol, mert nincs ilyen szabály.

Maximum bölcsiben fordulhat elő, de ott ilyen esetben talán be sem veszik a nagytesót. De ha már oda jár, akkor onnan sem küldik el utólag.

2018. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!