Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Balettól fogy hatott a lányom?

Balettól fogy hatott a lányom?

Figyelt kérdés
6,5eves és májusban volt 19kilo a védőnő el a mazsalod mérlegen. Augusztusban 20kilo volt. Majd erős szorongásai vannak, pszichológushoz jár. Novemberben volt egy sztreptococcusos torokgyulladás amikor egy nap csomót hányt alig evett nagyon fájt a torka, pár napig etvagytalanabb volt. Akkor nem mertem. Majd dec elején mertem és 19,3 kiló ruhában. Tegnap 18,8 volt meztelenul. Most úgy gondolom már stagnál. Szeptember közepe óta balettezik, itthon rengeteget gyakorol, táncol, rendesen csipomozgasokkal, akár 1 órát is. Energikus, mozgékony jókedvű, egyáltalán nem tűnik betegnek. Ezen tényezők miatt fogy hatott, normális e egy ekkora gyereknél hogy fogy pl tánctól? Bár mint írtam lehet a torokgyulladásnal fogyott de akkor nem mertem. Szorongásai minden naposak a testvére halála miatt, néha pánikszerűt tünete is van, de ezt szakemberrel mind beszéltük már.
2018. dec. 28. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Balettól nem fogy hatott a lányod.
2018. dec. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Normális esetben gyarapodnak a gyerekek. Nem vészesen sovány, de figyeld a súlyát! Ha még néhány hónapig nem változik, akkor orvos!
2018. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom nehezen hízik, ha ennyit méred és ilyen kis súlyú. Biztos lement róla 1 kiló, amikor beteg volt és még nem hízta vissza. A lányunk is ilyen.
2018. dec. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak akkor kezdtem mérni sűrűbben amikor meglattam hogy fogyott és megijedtem hirtelen.
2018. dec. 28. 18:35
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem számított kis sulyunak. Augusztusban voltunk gasztron mert tejfehérje allergiás akkor volt 20kilo és 116centi a percentilis értéke 50-50 volt.
2018. dec. 28. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
Azért egy 6,5 éves gyereknek a 19-20 kiló nem túl sok.
2018. dec. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pedig percentilis 50-50% gasztrón mérték. Ha kevésnek hangzik is, akkor se az.
2018. dec. 28. 19:27
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

fogyhatott-egybe kell írni.


Minden intenzív mozgás fogyaszt. A balett (tánc) is.

2018. dec. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy egybe kell írni, viszont a telefon állandóan helyettem gondolkodik és már kiírtam a kérdést mikor észrevettem.
2018. dec. 28. 19:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nrm attól fogyott. Én is balettozok 1 dkg nem mozdul meg rajtam, pláne, hogy ilyen pici nem is lehet neki olyan sokszor, most az a heti 2-3 óra semmit sem ér a fogyáshoz, a kalóra bevitel többet számít. Inkább a betegség lehet, önmagában annyit nem fogyaszt a sport, meg gondolom míg beteg volt nem ment, szóval sok eséllyel a betegség volt az oka. De lehet, hogy a lelki okok is közrejátszanak.
2018. dec. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!