Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet-e valami hátránya...

Lehet-e valami hátránya annak, hogy egy 2-3 éves gyereket nem visznek gyerektársaságba?

Figyelt kérdés

Egész nap otthon van az anyjával és vele játszik. Direkt akkor viszik játszóterre amikor más gyerekek nincsenek ott.

A szülei magukkal szokták vinni amikor barátokhoz mennek, de ott is inkább felnőttekkel találkozik mint gyerekekkel.

A gyerek elég csendes és zárkózott, ezért az anyja inkább nem erőlteti ezt a "gyerekekkel szocializálódás" dolgot, mondván hogy ráér még.


2019. jan. 5. 15:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Nem, semmi.

Sok gyerek eleve 3 felett érik meg a közösségre.

2019. jan. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem! Falun nőttem fel. Volt otthon hinta csúszda stb. 4 évesen mentem oviba. Eltte soha nem voltam gyerektársaságba, nem is volt hova mennünk.

Köszi jol vok!

Egyébként sem szereti minden gyerek ha a többiek belemásznak az arcába.

A lányomat rendszeresen vittem játszótérre, gyerektársaságba h szokja. Gyűlölte. Ordítás volt az első 10 perc után.... a többi gyerek odajött vgaszralni, még jobban ordított. Bekerült bölcsibe, és megszokta h ott vannak körülötte de inkább egyedül játszott. Mostmár ovis, szépen eljátszik a többiekjel. De még mindig érzékeny arra ha odamennek hozzá. Neki kell kapcsolatot teremtenie, egyébként visítva ordít. És még most sem vígasztalhatják csak akkor ha ő megy oda és kéri.

Ő ilyen típus.

Egyszóval :NEM

Ne mássz bele mások nevelési szokásaiba. Semmi közöd hozzá h a másik szülő hogyan neveli a gyerekét!

2019. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem
2019. jan. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hátránya nem lesz belőle. Én 2 éves korig nem vittem semerre, kicsit zárkózott volt ha más kisgyereket látott de kíváncsi is. Igazából a felnőttektől is tartott. Aztán jött a bölcsi... na mostmár le se lehet lőni 😃 rájött h nem is rossz dolog haverkodni. Már nem sír ha vki pl ránéz. A gyerekorvos is megjegyezte, ég és föld, annyira jót tett neki a bölcsi.
2019. jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Gyereke válogatja, szóval inkább személyiségfüggő, hogy mennyire igényli a társaságot már 2 évesen. Van amelyik már nagyon is, de van, amelyik később se igazán. Még testvérek is nagyon különbözhetnek ebben. Azért persze nem kell nagyon magához láncolni sem a gyereket, de hát mindenkinek van egy elképzelése és remélhetőleg egy anya érzi, mi nekik a jó.
2019. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesz baja, sôt ha erôlteti még rosszabb is lehet. Egy rokon állandóan baba-mama klubba hurcibálta a gyereket picinek, valójában ô akart társaságot magának. A gyerek elmúlt 5 és szûk családi körben is még mindig “mulya”. Nem sokat beszél, ha kérdezik is úgy kell belôle a választ kihúzni. Szóval erôltetni sincs értelme.
2019. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Viszont ha a gyerek igényelné a gyerektársaságot, akkor lehet hátránya. Ha egy introvertált gyerek, aki jól elvan magában, ill. szeret felnőttekkel lenni, akkor semmi baj. Viszont ha szívesen játszana másokkal, akkor igenis a szülőnek akár a saját kényelmi szféráját feladva segítenie kellene, hogy barátkozhasson. Ennek kiderítésére csak egy mód van: kétszer-háromszor közösségbe kellene vinni, hasonló korú, normális gyerekek közé, hogy megtapasztalja, a gyerek igényli-e. Az, hogy otthon, a szüleivel csendes, zárkózott, még nem jelenti azt, hogy a gyerekekkel is az lenne. Ki kell próbálni, ennyi.
2019. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nálunk szerintem volt hátránya. Nagyon alkalomszerűen volt csak gyerekek között a fiam, és nem igazán tudtam tenni ellene semmit. A környékbeli játszótérre csak nagyobb, vadabbul játszó gyerekek jártak, nem voltak kicsik a lakókörnyezetben, ezért mi is inkább akkor mentünk, amikor nem nagyon voltak ott mások, mert korábban többször is előfordult, hogy a 7-10 éves gyerekek fellökték, nem hagyták mászókázni, stb. A családban is ő volt az egyetlen gyerek, bár igazából ez azóta is változatlan, pedig már 11 éves. A baráti társaságomban sem volt senkinek gyereke, amikor ő volt kicsi, csak jóval később születtek a többieknek gyerekei, 5-6-7 év különbséggel. Egyébként sokat jártunk társaságba, de ugye ott csak felnőttek voltak mindig.


És tényleg meg is látszott rajta, nagyon nehezen barátkozott gyerekekkel, az oviban is inkább az óvónők társaságát kereste, a többi gyerekkel sokszor volt konfliktusa, egyáltalán nem szerette, ha megzavarják játék közben. Neki az volt a szórakozás, ha segíthetett teríteni, zöldséget hámozni, hajtogatni, szóval ha a felnőttekkel együtt "dolgozhatott".

Sokszor fel is merült, amikor az oviban fogadóóra volt, hogy nem igazán tudja, hogyan kommunikáljon gyerekekkel, mert a felnőtt társalgáshoz van szokva.

Mostanra persze javult a dolog, hiszen már nagyobb gyerekek között van, az osztálytársai között vannak barátai, de ez nagyjából egy-két éve van így.

2019. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

1980as évben voltam 3 éves és bökőt rá, hogy akkoriban se vitték a gyereket semmiféle társaságba, kapaszkodj meg még naponta sétálni se. Vidéken nőttem fel, ott volt két udvar àllatokkal és a művelni való kerttel, még sétálgatásra se volt idő. Hàrom évesen mentek a gyerekek vagy 5 èvesen óvodába és ennyi. Se babaúszás, se inci pinci manótorna, meg ringató meg ilyen hülyeségek. Pénzlehúzás a javából. Semmi baj nem volt se az oviban, se a suliban, nem voltak szociális gondjaim.

Az en kisgyerekem városba született, társasház közös udvarral és játszótér minden nap, így muszájból már gyerektársasàg adott volt és sajnos 10ből 8 gyerek olyan durva és erőszakos, hogy én bizony jobban szerettem volna ha elszigetelve nő fel mire oviba ment volna, mert addig bizony kialakult benne, hogy tartott a gyerekektől. Igen agresszíven volt, aki a kezét csavargatta, lelökték a csúszdán, leöntötték homokkal, fellökték, ment a harc minden nap a lapàton, a hintán - hàt kösz. Kihagytam volna. Az enyém olyan lett, hogy kitér a gyerekek útjából, épp nem voltak rá ezek jó hatással.

2019. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Előző vagyok, az még lemaradt, hogy mi közöd ehhez, mit zavar ha más gyerekének baja lesz ettől?

Bármiféle valaszokat is kapsz itt, azt kell még tudnod, hogy ahány gyerek, annyifele. Ami az egyiknek jó, attól még lehet a másiknak rossz.

2019. jan. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!