Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fog ez az állapot változni,...

Fog ez az állapot változni, vagy örökre a sírba kerget vele?

Figyelt kérdés
Van egy első osztályos kislányom aki nem hajlandó semmit megenni ami nem rántotthús, szendvics de csak vajjal vajkrém szóba se jöhet,tejberizs,tejbegríz és tojásleves. Minden másra húzza a száját, bármit főzök. Képes éhen lefeküdni akkor se eszi meg.Minden álldott napom arra megy rá hogy egész nap a konyhába rohadok főzök és agyalok másnap mit kéne hátha megeszi. És jön a vacsora és megint duzzog nem eszi meg. Volt hogy egy pillanatra mentem ki a konyhából és szó szerint kidobta a kukába a kaját.Az iskolába se eszi meg ami nem a felsoroltak között van én meg fizetem neki 12ezrekért . Se tízorai se ebéd se uzsonna.Azt eszi amit rakok de csak ha szendvics. Az is nem mindegy miből van mert pl a kiflit hazahordja mert neki nem kell. Az őrületbe kerget már. Nemsoká születik egy tesója ,el se tudom képzelni majd mi lesz. Három fajta kaját kell majd csinálnom hogy ő is tudjon enni vagy mi? Mert semmi féle fajta zöldséget nem hajlandó megenni.De a picinek meg majd idővel az kell első sorban. Akkor most meg fog benne ez változni vagy idegileg ki tesz hogy inkább éhezik?

2019. jan. 16. 17:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

nem tudja megindokolni, hogy miért nem szeret egyes ételeket?

csak kérdezz rá egyszer-egyszer. miért nem finom a kifli? miért nem szereted a fasírtot? és érdekeljen a válasza, és bármit is hoz fel indoknak, ne gúnyold ki vagy szidd le. ha azt mondja, hogy a fasírt állaga undorító, akkor neki az. de ha megvan mi a probléma, lehet keresni megoldást.

16 évig nem ettem zöldséget semmilyen formában, apám mindig kigúnyolt, beszólt érte. 16 évesen szedtem magam össze annyira, hogy el merjem mondani anyának, hogy én szeretnék zöldséget enni, de mivel m mindent megfőztünk, nem bírtam elviselni az állagát. most, hogy ezt nagy nehezen megfogalmaztam, nem főzzük agyon a zöldséget többé. és láss csodát, megeszem.

2019. jan. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
ja és ne gyere ezekkel a becsapós h lyeségekkel, a tojáskrém az nem tojásleves, és ezt már egy hároméves is észleli, nemhogy hét.
2019. jan. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
31%
Anno énis hasonló voltam. Mikor 8 éves lehettem a nyárból 1 hónapot erdélyben voltam a nagyszüleimnél. Jó kis székely káposztát nem akartam megenni erre nagyanyám úgy pofán vágott, hogy szó szerint a fal adta a másikat. Mondjuk jól felhúztam előtte, mert hát sose értettem a szép szóból. Pluszba nagyapám is megfenyegetett, ha nem eszem meg elad a románoknak. Ezek után úgy mentem haza, hogy bármi is volt a kaja benyomtam azonnal. Szüleim csak lestek ki a fejükből, hogy mi történt velem. Azóta is csak úgy emlegetjük ezt, hogy a "csodás gyógyulás".
2019. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
90%

NÉzd, le lehet pontozni, de ez irreálisan nagy teher a családnak, az anyának is. Gondolom, Te a férjeddel nem mindennap ezt a háromféle ételt ennéd, tehát egyrészt főzöl valamit magatoknak, és még külön a kislánynak. Még a speciális diétára szoruló családtagoknál is arra törekszik, aki főz, hogy amennyire lehet, ne kelljen külön főzni. Ez abszurd, mert a kislány esetében teljesen felesleges.


Nyilván figyelembe kell venni, hogy mit szeret, és mit utál, de a szeszélyeit kiszolgálni káros, mert már így is valószínűleg tesznek megjegyzéseket a tanítónénik rá, meg a többiek.


KOmpromisszumot kell kötni? hetente háromszor lehetnek Jolly Joker ételek, amikor azt főzöl, amit szeret, de a többi napon azt, amit ti szerettek.És ennek semmi köze az érkező kistesóhoz.


Zöldségek: ahogy előttem is írták, az állaggal is lehet gond. Az én gyerekeim tömik a zöldséget, ha lemehetnek a kertbe, és maguk húzzák ki - tépik le - szedik, és csak nyersen eszik meg igazán szívesen. Ezzel együtt hetente kétszer biztosan zöldségétel van nálunk, főzelék például, ha nem eszik meg, nincs más. Nyilván valamennyi mozgásterük marad, lehet csak levest vagy csak főzeléket enni,de nálunk három gyerek van, jól néznénk ki, ha megszoknák, hogy minden nap minden étkezésnél külön főzök mindenkinek.

2019. jan. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Fiam ugyanez volt.


Én eljátszottam az éheztetést, ez által valamennyi hozzáadódott azokhoz az ételekhez, amit megevett.


Hullámokban szokott jelentkezni nála. Mivel már 12 éves, ezért befogom főzni. Nem véletlen. Amióta Ő készít bizonyos dolgokat azok közül, ami "fúj" étel volt nála, megeszi őket. Tolom alá a széket, hogy folytassa ezt tovább, és nagyon élvezi. Figurázzuk a zöldségeket, stb. :)


Hátha nálatok is bejön ez a dolog.

2019. jan. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!