Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lesz egy jokepességű, de...

Mi lesz egy jokepességű, de hiperaktiv, figyelemzavaros gyerekből, fejlesztes nelkul, vagy ha az nem hat?

Figyelt kérdés

Gyermekem oxigénhianyos volt, de mindent sorrendben, időben csinált, (forgas,maszas, beszéd), egyedul csak az örökmozgás volt mint tünete a hiperaktiv figyelemzavarnak


Bölcsisen mig reszmunkaidőben dolgoztam, hordtam tsmt-re, fejlesztve jàtszottam vele, összeszedett kisember lett, szocializált, kedves, korabban kapott el labdát mint kortarsai, korábban fujt orrot, segitokesz, csoportfoglalkozasokat imadta, jol haladtunk.


Miota 8-9 orázom es ovis es minden elmaradt, azota már a ceruzát sem tudja fogni, mert oviban rábeszélték hogy neki még nem kell, jo nagy bajt okoztak, azota kivehetetlent és levegoben rajzol, nem teszi le a kezét es nem birom visszahozni a helyesre.

Hamar fárad, olyankor tulpörög, hiperaktiv, trappolva rohan, az oviban nehéz vele, a feladatokat viszont tudja (szakszolgalatos intelligencia teszt), de sok feladatozas utan már dacol es nem csinálja meg.

Pl eleinte kitesz szinsorokat szines palcikakbol pontosan, de 20 masik feladat utan ugyanezt a palcikas feladatot már katasztrofalisan hozza, unja, dacol, nem teszi sorba.


Napi 8-9 oras melo mellett nincs akkora kapacitasom fejleszteni mint anno (koncentraciot kellene növelni, tudatosan jatszani, pl rajzold meg mi hianyzik a bögrerol, macirol, nem fejbol kipattant jatekok), szoval egy év alatt miota az oviban kap heti egy ora fejlesztest, es tőlem csak hébe hoba, annyit visszaesett, hogy mondhatom bolcsisen ügyesebb volt (tudott ceruzat helyesen fogni, papiron fektetett kezzel rajzolni, boltban sorba állni, ballagason őt tették közepre mert végigmondta es mutatta az összes dalt es verset.


Ha igy haladnánk tovabbra is, hogy az ovis fejlesztes abszolut nem hatekony es suliban a tanulas rovasara fog menni hogy nem tud nyugton maradni es hamar fárad, es a figyelme szetszort, es igy vergődnénk keresztul minden sulit, azokbol a gyerekekbol mi lesz?


Mivel elég szocializált es talpraesett amugy, nagyon szeretik es sok a barátja, mindig vidam, motiválo, de rugalmas, alkalmazkodo is, esze is van es kicselez, elterel is másokat, ha bajban érzi magát, szoval ugy komplex nézve mindent, azert esélyes az, hogy majd megállja jol a helyét az életben es akár vállalkozo lesz, vagy bármi?


Egyelőre az életem probalom visszaazervezni a gyerek köré, lehet visszaállok reszmunkába inkabb, de az nagy anyagi kiesés lenne az biztos, amit nem engedhetnénk meg magunknak, de ha ez kell, nem tudom.


2019. jan. 23. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési tanácsadót nem ajánlották esetleg az ovodában? Ott személyre szabott fejlesztést is ki tudnak írni a gyereknek heti több alkalommal, logopédiát, tornát, gyógypedagógust, gyerekpszichologust, stb. Mi másfél évig jártunk korai fejlesztésre, és rengeteget használt.
2019. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%
Ugye csak troll vagy!? Iskolás gyerekektől elvárható dolgokat sorolsz. Jó, tegye le a kezét rajzoláskor, na de nem kell neki 20+ feladatot adni, persze, hogy belefárad, mert még pici. Már most tanulás az élete, pedig neki még játszania kéne, nem színsorokat rakni parancsszóra! Hagyd egy kicsit, had legyen gyerekkora is. Értem, hogy oxigénhiányosan született, de úgy tűnik a leírásból, hogy szépen "kiheverte". Itt most nem az ehhez való hozzájárulásodat akarom elbagatellizálni! De tudnod kell neked is, hogy mi az elég. Egyébként én is a pedagógiai szakszolgálatot javaslom, ha ketelyeid lennének, ők tudnak segíteni.
2019. jan. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Maga a szakszolgálati vizsgàlata állt 20+ feladatbol.

Szoval bölcsisen kihozták hogy kevert specifikus zavarai vannak, de amiket kaptam szakirodalmat fejlesztesre, azzal a maxot kihoztam a kicsiből, kezelhető, összeszedett kisgyerek lett


Aztán oviban kapott kiirt fejlesztest nem is 1, hanem 2 tanéven át, logopediat is, es most ujra felülvizsgàlta őt a szakszolgalat.

Megállapitottak, hogy a figyelemzavar miatt (fárad, es aztán nem csinalja), a teljesitoképessége nem éri el az átlagot.

Szoval hiaba tudja a feladatokat (pl palcikás eset), ha nem csinálja meg 20 feladat utan is.

88%-ra hozták ki, es torvenyileg 90-tol sorolnák be átlagosnak.


Magyarán 2 ovis tanev után ott tartunk hogy még mindig kevert specikifikus zavarosnak hozták ki. Azaz elszallt 2 év ugy hogy a gyerek ugyanott tart ahol volt.


1 év van az iskolakezdesig, irattam fel neki idegrendszerre is plusz fejlesztest, engem az ijeszt meg nagyon, hogy ha ez a tanev sem hoz semmi fejlodest, akkor mi lesz a gyerekembol 20-30 évesen?

Az agyban lassan zárulnak azok az idegpályák amit még 3-6 évesen lehetett volna csak fejleszteni.

5-6 éves kora között azaz a kövi èvben màr utolso esély, hogy összeszedett gyerekké varázsoljam.

Ami bölcsisen ment.

2019. jan. 24. 07:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyire ráfeküdtetek arra, hogy megfeleljen mindig mindennek, amit a felnőttek kitalálnak, akkor az is lehet, hogy most üt vissza, hogy nem "ökörködött", bandázott eleget, sőt a dackorszak is kicsit vissza szokott köszönni tapasztalatom szerint nagycsoport környékén, csak plusz szereplőként már belejátszik a kortársak utánzása is. Szerintem most azt érzed, hol az a határ, amíg burokban tarthatod, és talán ő is.

A feladatokat meg nem lehet, hogy azért nem csinálja meg, mert már annyiszor megcsinálta? Nem lehet ugyanúgy tesztelni valakit, aki ilyen fajta vizsgákra készült akárhány évig, mint azokat a gyerekeket - ha mindkettő figyelme korának megfelelő -, akik akkor és ott találkoznak ezekkel a feladatokkal először és még izgalmas nekik az is, meg a szituáció is. Elsőben is sokszor van rossz magaviselet, és egyéb hozadékos problémák csak abból, ha egy gyerek unja a feladatokat, mert már pl. tud olvasni (és a tanító nem érti meg és nem talál ki neki más szintűt).

2019. jan. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem is emlékszem pontosan, enyémet is 88 vagy 87%-osra sorolták be a figyelemzavar tesztnél. Igaz, ő 1lsős volt, amikor csináltuk és nem szakszolgálatnál, hanem mentálhigiénén, fejlesztő pedagógusnál.

Iskolai teljesítményén általában nem látszik, vagyis annyira, hogy pont nem hozza a 100%-os felmérőket, mert mindig van 1-2 feladat, amit rosszul olvas el, vagy szimplán átugrik rajta, észre sem veszi, hogy ott van.

Korábban, oviban semmilyen fejlesztést nem kapott, akkor fel sem merült még a probléma, elkönyvelték, hogy ő nem szeret rajzolni, színezni (most sem), viszont pl számolással, mozgással, mesével leköthető volt.

Most sem kap fejlesztést, a pszichiáter véleménye az volt, hogy amíg a tanítók megfelelően tudják kezelni, addig nincs rá szükség.


Szóval amit tehetsz, hogy nagyon-nagyon körültekintően választasz majd neki tanítót. Nem iskolát, hanem tanítót! Olyan embert, aki elé oda tudsz állni és meg tudod vele beszélni, hogy a te gyerekednek kell a face-to-face utasítás, hogy a te gyerekednek szüksége van buksisimire, ha elkalandozik, hogy nem lehet vele kiabálni, mert ha "nincs ott", akkor úgysem hall, de ha pl a hátát cirógatják, csendben van és figyel... -nem egyszerű ilyen embert találni, de nem lehetetlen. És ha ez megvan, a gyerekkel sem lesz gond ;)

2019. jan. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4.

Azt mondta a szakszolgálat, hogy attol még hogy unja, fárad, es akarmilyen előzménye van (2 ev alatt amugy nem volt tulterhelve, pont ez az, hogy nem is fejlesztettem csak hébe hoba), attol neki nem fognak még magasabb pontokat adni. Minden gyereket ugyanakkora (persze kornak megfelelő)követelmények szerint vizsgálnak. Es igy átlag alatti, ha az miatt hogy fárad, ha nem, nem hozza az átlagot. Kevert specifikus most is.


Akkor majd a tanitora odafigyelek.

De probalok vmit alakitani en is

2019. jan. 24. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!