Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a 4 éves...

Hogyan szoktassam le a 4 éves kisfiamat a kóláról?

Figyelt kérdés
Az apja mindig kólát iszik és a 4 éves fiam is rászokott. Érdekes, hogy nem fáj tőle a gyomra. Leszeretném szoktatni róla. Hogyan?
2010. jún. 30. 20:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

De igazából az lenne a legjobb ha apuka titokban inna csak kólát egy darabig. Szerintem apuka is megtehet ennyi áldozatot a gyereke egészségéért!

Mert igaz a gyerek ne csinálja azt amit a felnőtt, de kaja meg az innivaló azért más dolog szerintem mint mondjuk egy cigi, vagy egy fűnyírás.

Az apuka kell hogy most egy kicsit hanyagolja a dolgokat a gyerek jelenlétében. Tudom hogy nehéz egy mindenhol ott levő 4 éves kisgyerek mellett, de ennyit muszáj a gyerek egészségéért.

El sem kellett volna kezdeni, mert apukának sem jó, pláne mindig.

Mi is iszunk néha, adog a gyereknek is, de csak nagyon ritkán. Sőt mi még szénsavasat is ritkán iszunk, inkább rostos, tea melegen hidegen mikor hogy, limonádé és a jó víznél nincs jobb. Néha ásványvíz, néha csapvíz. Azért egy kis csapvíz is kell a szervezetnek.

Szóval a leszoktatás módja, hogy apuka sem iszik. Illetve titokban mikor a gyerek nincs ott.

2010. júl. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem értem!!!! Komolyan!!!!

Hogyan lehet egy kisgyermeknek engedni, h. colát igyon?? Magadnál vagy? Hány éves vagy? Az apjának 2 pofonnal indítanék a helyedben és utána magamat is fejbe vágnám, amiért eddig tűrtem. Kávét nem adsz neki véletlenül? Meg lehet sértődni meg lehurrogni.

2010. júl. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsonál a pont hogy lehet valaki ekkora idóta cigi, kávé, alkohol, egyikből se adsz neki.
2010. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az utolsó két válaszoló egészen biztosan csak csak 18 év felett ivott üdítőt, vagy teát, addig csak vizet, és anyukájuk se adott nekik sose cukros teát meg jaffa szörpöt.

Hogy lehet az üdítőt a cigerattához hasonlítani?

2010. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

Kedves előző!

Én mikor gyerek voltam házi friss tejen nőttem fel.

A colát, úgy látom fogalmad sincs mit tartalmaz, össze sem lehet hasonlítani a teával. Itt nem csak a cukorról van szó!!! Szerintem nem egy 4 évesnek való az asz..r. Ami csak puffasztja a gyereket és egészségtelen is.

2010. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy nem fáj tőle a gyomra.


Miért kéne neked fáj a sok koffeintől és szartól amit megiszol???

2010. júl. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy egész nap csak azt iszik. Csak azért naponta többször.
2010. júl. 6. 23:10
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem, hogy gyerekkoromban kaptam volna akár csak jaffa üdítőt. És a gyerekeim sem kapnak vízen kívül semmit. Se teát, se üdítőt, se jaffa szörpöt.

Én iszom kólát, sajnos, és soha nem adtam a gyerekemnek és érdekes módon megértette az felnőtteknek való ital- de így van a kávéval, borral- egyéb alkohollal. De nagyon sok mindennal vagyunk így például autót sem vezet pedig azt is szeretne.

Egy felnőttnek tudnia kell nemet mondani. És igen összehasonlítható a kóla a cigivel, gyereknek legalább annyira káros. 1 hozzálehet szokni- addiktív szer 2. kátrány van benne- ami könnyen okozhat mérgezést 3. koffein- ami szintén nem való a gyereknek 3 Kivonja a szervezetből a kálciumot- egy fejlődő szervezetnek ez hihetetlen káros- hiszen most alakulnak ki a csontjai, a fogai- ehhez pedig mind kálcium kell. Én nagy felelőtlenségnek tartom mindenesetre. De persze mindenki azt csinál a saját gyerekével amit akar.

2010. júl. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!