Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A glicerines kúpnak sem volt...

A glicerines kúpnak sem volt hatása, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom, 1 hónapja kínlódunk a székletével, 3-4 naponta volt neki csak, nagy kínok árán, de utóbbi 2 alkalommal glicerines kúppal. Ma is adtam neki, de nem kakilt így se.

(Nagyon rosszevő, a folyadékot is úgy kell belenyomnom. A gyerekorvos annyit tud mondani, hát itassam... Hát köszi, azon vagyok, de nem mindig kell neki.)

Valaki hasonló gonddal? Mit lehet tenni? Leginkább hosszú távú megoldásként?



2019. febr. 11. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem nagyon lehet szerintem mit tenni.Nekünk is volt ilyen,kúppal tudott csak kakilni,egy héten egyszer.Vittem dokihoz,elmondták mit ne egyen,illetve mit egyen.Egyszer beöntést is kapott.Azt mondták lelki okok miatt van ez nála.Aztán egyszer cssk helyre jött.Ennek már 16 éve,azóta sincs problémája.
2019. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup
2019. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos már túl vagyunk 2 üvegen, meg Duphalacon is, hatás nélkül... :/
2019. febr. 11. 17:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a probléma. A doki szerint nincs meg az inger, mert a tápszertől nagyon lágy a széklet és ezért nem érzékeli, hogy nyomnia kéne. Nekünk annyit mondott, hogy majd a hozzátápláláskor megoldódik, de az még 2 hónap.


Mi már 4x váltottunk tápszert, de nem változott semmi.


Pénteken a védőnő azt javasolta, hogy itassak vele kamilla teát. Most ezzel próbálkozom, de nem nagyon ízlik neki, amit megis értek, így alig tudok belediktálni 1-2 milit.

2019. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Anno nekünk is az oldotta meg, hogy elkezdtük a hozzátáplálást. De most januárban volt egy hasmenéses vírusa, ami gondolom, megviselte, azóta szenvedünk ezzel. És nagyon keveset eszik, 2,5 évesen a főtápláléka a tápszer már egy ideje. Max tejbegríz, minimális pékáru, vagy bébiétel, esetleg leves, de most épp azt se eszi.
2019. febr. 12. 07:28
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor macrogol por. Gyogyszertárban lehet venni. Az nálunk tuti biztos módszer.
2019. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is volt így sajnos. Nekünk is a macrogol segített
2019. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az azonnali hatású, vagy hosszú távon kell adni?

Én ma megpróbáltam egy kicsit drasztikus dolgot (narancslevet tettem a tápszerbe), megvolt a hatása ugyan, de megint 3 napos kimaradás után.

2019. febr. 12. 16:03
 9/11 anonim ***** válasza:
A macrogol nalunk mindig pár ora alatt hat. De lehet hosszu tavon is hasznalni. Sok folyadékkal
2019. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, hogy nekünk a kamilla tea bevált. Ma 2x kakált a babám spontán és tegnap kezdtem neki adni.

Ráadásul az állaga is szilárdabb. 😊

Próbáljátok ki. Ártani nem fog.

2019. febr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!