Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem borzalmasak az...

Csak szerintem borzalmasak az ilyen szülők?

Figyelt kérdés

Fodrász vagyok és egyik kedvenc kliensem egy kisfiú. Csak ollóval lehet őt nyírni, mert fél a géptől. Nagyon beszédes és brilliáns szókincse van, olyan frappáns véleménye van a dolgokról hogy nem bírom megállni mosolygás nélkül. Viszont dadog. És az anyja folyamatosan mellette van míg nyírom, rászól hogy tartsa a fejét (közben mikor én mondtam is tartotta) és olyan dolgokat mond, hogy "ne mozogj mert a néni belevág a füledbe".

Csak szerintem irritáló ez? Mintha direkt nevelné ilyenre ezt a gyereket...



#Nevéls
2019. febr. 12. 20:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem nagyon értem, hogy mi is az, ami kiverte nálad a biztosítékot... Vagy lehet tényleg csak szerinted irritáló, és én pont ezért nem értem.
2019. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Ő, most akkor tulajdonképpen az a bajod, hogy anyuka azt feltételezi olyan szerencsétlen vagy, hogy majd belevágsz a fülébe? Vagy nem értem mit tanít rosszul, hogy ne izegjen mozogjon éles eszköz közelében az szerintem teljesen helytálló.
2019. febr. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, talán rosszul fogalmaztam. Az anyuka kb úgy tekint a gyerekre és úgy beszél vele/róla mintha képtelennek tartaná arra hogy egyenesen üljön vagy bármi. Lealacsonyítóan. Van ugyanennyi idős kliensem aki magától mondja hogy milyen frizurát szeretne és teljesen önálló és felnőttes. Nekem ennél az anyukánál az jön le, hogy beleneveli hogy félni kell mindentől...
2019. febr. 12. 20:44
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Megértelek.

Nekem ez hasonló, hogy ne rosszalkodj mert elvisz a rendőr bácsi, az orvosi rendelőben a doki bácsival fenyegetik a gyereket stb.

Én is utálom az ilyet

2019. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%

Még csak azt se bírtad leírni, hogy hány éves a srác.

Egyébként meg igen, a nevelés erről szól: ezerszer elmondod ugyanazt, azt is, ami kívülállónak teljesen egyértelmű. Semmi "gáz" nincs benne.

2019. febr. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem fogalmaztál rosszul, hanem az első két válaszoló kötözködik.

Szólj rá bájosan mosolyogva az anyára, hogy "Nem vagyok én olyan ügyetlen!" meg hogy "Pistike nagyon ügyesen tudja tartani a fejét!" Ilyen agresszív anya mellett nem csodálom, ha szegény dadog!

2019. febr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Nálad itt kezdődik a borzalmas szülő? Oké.. Idegesítő, de inkább ilyen legyen, mint verje, ne etesse, ne feltse stb.. Ezer meg ezer rosszabb dolog is van.

De értelek.

2019. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem te marha jól elletél volna a gyerekkel ,nem kelett volna oda anyuka.Pláne nem aki mindenbe beledumál.
2019. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Azt hittem, minimum naponta üti-veri a gyerekét, vagy éhezteti, vagy nem is tudom.....


Ebben a sztoriban az sem mindegy, hogy egy 5-6 éves kissrácról van szó, vagy mondjuk egy tíz évesről. Előbbi akármilyen ügyes, még éretlen, ha ezsébe jut valami, elránthatja a fejét, nem árt, ha figyelmeztetik rá, hogy ne tegye, utóbbinál tényleg gáz. De azért a borzalmas szülő nekem nem itt kezdődik, pedig magammal is, mint szülővel, és másokkal is elég kritikus tudok lenni a gyerekek védelmében.

2019. febr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A gyerek olyan 7-8 éves. Attól nem kell félni, hogy elrántja a fejét és belevágok valamibe mert az ilyen idős gyerekeket direkt mindenütt úgy nyírom, hogy az ujjam van a fején, tehát max magamat vágom meg. Persze a szülőnek ezt nem kötelessége tudni, de mint írtam, van még egy ennyi idős gyerek akinek az anyja kint várja meg és a gyerek teljesen önállóan megy és fizet stb. Lehet túlreagálom, én is tudok rosszabb szülőt, csak bosszant a tudat, hogy ha az a kisfiú egy értelmesebb szülő keze alatt lenne akkor nem lenne ilyen. Mert látszik, hogy van feje a gyereknek csak folyamatosan le van nyomva.
2019. febr. 13. 05:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!