Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Menstruációs probléma. Párom...

Menstruációs probléma. Párom lányával vannak gondok!? /legalábbis szerintem/Tanácsot szeretnék kérni. Mondtam neki, hogy nyugodtan szóljon ha gond van, hisz én is nő vagyok!

Figyelt kérdés
A "nevelt"lányom,nemrég elkezdett menstruálni..és mikor ez megtörtént a saját anyjának se szólt róla.Persze kiderült otthon és anyuka állítólag elbeszélgetett vele erről a dologról!(már nem vagyok benne biztos).Most szünet volt itt voltak sokat nálunk(apjuknál).Megint megjött neki,tiszta vér volt minden reggelre,és a mamának se szólt semmit erről(de ugye észrevette mama)A lényeg mikor itt aludt,soha nem láttam,hogy kidobná a betétet,persze megkérdeztem,elmondása szerint a kinti kukába dobja.De ez nem volt igaz,mert abba nem volt!(az utolsó szemét még előtte reggel lett beledobva)Gyanítom ha használ betétet egyáltalán,akkor azt lehúzza a wc-n!Mondtam neki,hogy oda nem szabad,ő azt mondta nem szokta.Kérdeztem,hogy nem ázott e át éjjel?erre ő nem,és az ágynemű se lett olyan!Egyébként tiszta vér volt a lepedő és a pizsamanadrágja is(ezt titokba kimosta)láttam.Képzeljétek,megfordította a lepedőt,hogy ne vegyem észre!!Valamint ahonnan felállt véres volt a szék!Szerintetek miért nem szólt?mondtam,hogy ezen nincs semmi szégyelnivaló.Vagy ne tudja használni a betétet?vagy az rossz fajta?vagy egyáltalán használja e??
2013. jan. 3. 09:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

1. Vagy nem lett rendesen felvilágosítva, és szerencsétlen azt sem tudja, hogyan kell használni. Lehet hogy 1 betétet használ 1 napra!

2. Nagyon szégyenlős.

3. Igénytelen. (de erre gondolnék legutolsó sorban)

2013. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én már arra is gondoltam,hogy kiveszi a betétet a zacskóból és csak úgy kihajtás nélkül beteszi a bugyiba...Hozzátenném,hogy egy jó eszű gyerek,okos,kitűnő tanuló..de ezek után nem tudom mit gondoljak!!Nekem nevelőanyám volt,nem is voltunk túl jóba,de ezeket a dolgokat megosztottam vele..Nekem se mutatta meg senki,hogy kell használni..mégse jártam soha így..De láttam,hogy a táskájából hiányzik több betét!!
2013. jan. 3. 09:34
 3/27 A kérdező kommentje:
De most én mit csináljak vele??Nem az én dolgom lenne elmagyarázni ezeket a dolgokat!Megteszem szívesen,de félek,hogy anyuka kiakad ezen is!!Eléggé utál..
2013. jan. 3. 09:35
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mondd azt, hogy az a nagyon ciki, ha mások észreveszik, hogy véres a nadrágja, széke, lepedője. Ha ez sem hat egy kamasznál, akkor semmi :) Cseréljen gyakrabban és/vagy használjon vastagabbat.

Azért ne nyomozz utána meg ne emlegesd fel/kérdezz rá, hogy hová dobja meg mit mosott ki (nem hiszem, hogy direkt történt a baleset), de ha neked kell utána takarítani, négyszemközt tedd szóvá vagy még inkább csinálja meg ő.

2013. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Szerintem ő is tudja,hogy ciki!Nem én veszem neki a betétet,hanem ő hozza.de most én hogy mondjam neki,hogy mikor cseréljen??!menjek vele a wc-re?Nem szoktam kutakodni,de észrevettem ahogy pakoltam!Gyűlölöm ha hülyének néznek!Nem tudom miért hazudik!és igen,én pakolok,mosok utána.
2013. jan. 3. 10:11
 6/27 A kérdező kommentje:
Ő nem tudja,hogy én tudom,hogy kimosta dolgokat,vagy az ágynemű dolgot!De mért nem tudja egyszerűen kidobni a szennyesbe?!egy szót se szólnék neki..Másik esett,a melltartója olyan koszos volt,hogy szürke színe volt már,mondtam neki dobja a mosásba,mert koszos.És mit csinált?!elrakta a táskájába,úgy kellett elkérjem!!egyszerűen nem értem ezt a viselkedést!!Évek óta ismer már..
2013. jan. 3. 10:15
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy okos jóeszű még sajnos lehet igénytelen. Ez most elég durva szó, de nem találok rá jobbat. A melltartós eset is erre utal. Az anyja nem figyel rá, ő meg honnan is tudná, vagy egyszerűen eszébe sem jut kimosni. Pont azért, mert senki nem szól neki.

Szembesíteném.

Igenis szólnék neki, hogy azzal, hogy megfordítja a véres lepedőt még nem teszi semmisé a dolgot. Megmondanám neki, hogy valamit rosszul csinál, mert nem vlna szabad átáznia, nem volna szabad a széken nyomot hagynia. Nincs mese, tudom, hogy nem a Te dolgod...de úgy látom más (az anyja) nem nagyon törődik a dologgal. Vagy otthon nem ázik át??

2013. jan. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem világosították fel a kislányt, hogy mi is a menstruáció lényege.
2013. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd el neki végig, hogy ez itt így szokás: kivenni, beragasztani, régit felgöngyölni, becsomagolni, kidobni.

Meg vegyetek együtt tartalék fehérneműt otthonra.

Nagyon szégyenlősek ilyenkor a kamaszok, légy laza, de kitartó! Sok sikert!

2013. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

szia !

elöször is , nem tudom , hogy hány éves a nevelt lányod , de én a helyedben nem hagynám , hogy így folytatodjanak a dolgok . ez nem egészséges számára semmiféleképpen . amikor nekem elöször megjött , én sem szóltam anyámnak , amire ma már egyáltalán nem vagyok büszke ( akkor sem voltam , de szégyeltem magam ) , de én tudtam használni a betét - a zacsira rá van írva , hogy kell , és akkor már túl voltam 2 iskolai felvilágosításon - , végül szóltam anyámnak , de ez most mellékes . szerintem ez a lány is valahogy így lehet vele , nem tudom , hogy volt - e nekik felvilágosítás , meg , hogy az anyja , hogy világosította fel , de valoszínüleg nem fogta teljesen fel még azt amit hallot . beszélj vele , mutasd meg neki , hogy kell feltenni , beszélgess erről vele . ha a mama kiborul mond el neki , hogy mit tapasztalsz a lányával kapcsolatban és , hogy úgy érzed segítened kell neki , ha már más nem segít . a lánnyal légy türelmes . egyébként lehet , hogy csak egy-két db. melltartója van és emiatt olyan amilyen .

bocai , hogyha ez az egész zavaros lett , sok sikert .

2013. jan. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!