Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá a fiam hogy...

Hogyan vegyem rá a fiam hogy sportoljon? Miért ilyen ellenálló?

Figyelt kérdés
Szombatonként levinném őt 1 órás focizásra ahol vele egyidős fiúk vannak. 5-6 évesek. Még Barcás mezt is hozott neki az apja Barszelónából mivel a többi kisfiú is Ronáldós stb mezbe van... Mire a pályához érünk addigra teljesen kiveri a hisztit hogy ő nem akar! Pedig nagyon klassz edzők is vannak és játékosan fociznak igazi pályán! Elnéztem a többi kisfiút ennyi idősen is már nagyon ügyesen kezelik a labdát. Már karácsony óra próbálom a fiam rávenni hogy csináljuk és csak egyszer tudtam őt pályára vinni. Akkor is mikor kicselezték tőle a labdát hatalmas sírásba kedzett hogy ez nem ér, csalás stb.. Mindenki minket nézett hogy mi a f asz baja van.. Miért nem akar focizni mit csináljak vele? Amúgy aktív, biciklizünk, sokat vagyunk kinnt. De az ő korosztályában már minden fiú sportol és kicsit kiközösítve érzem magunkat mert mi nem vagyunk semmi sport klub tagja mert más se érdekli őt.. Lusta vagy miért? Mit tegyek?
2019. febr. 16. 12:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

Egy 5-6 éves (= ÓVODÁS!!!) gyereknek semmi szüksége a csapatsportra, egyáltalán, a szervezett keretek közti, kötelező mozgásra. 4 évesek a fiaim és imádkozom hogy minimum iskolás koruk előtt sportegyesületnek még a közelébe se kelljen mennünk.

Közeli ismerőseink óvodás ill. elsős fiai hokiznak, edzés szinte minden nap, heti 1-2 hajnali edzés (4.50-kor kelnek, 6-kor már pályán vannak), hétvégén edzés, verseny... 5-7 évesek!!!! Szerintem elmebeteg dolog.

Kirándulunk, biciklizünk, most tanulnak síelni (heti 1x45 perc oktatás), állandóan levegőn vagyunk, futnak szaladnak másznak bújnak ugrálnak... ekkora gyereknek ennyi kell nem a sportklub.

2019. febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hagynám, hogy ő válasszon. Menjetek el a sportág választora, addig bicajozzatok labdazzatok, legyetek sokat a levegőn.
2019. febr. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy ne vedd ra, legyetek sokan levegőn az pont elég. Ne a verseny kedvéért focizzon, hanem csak úgy, focizz vele te, az pont elég ebben a korban.
2019. febr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Még csak 5- 6 éves.Elég ha sokat vagytok kinnt a szabadban, biciklizik jógázik. Mit akarsz még szegény gyerektől? Hagyd, hogy gyerek legyen! Majd ráér iskolás korában egyesületben sportolni.
2019. febr. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekünk a falmászás jött be. Először csak elmentünk párszor mászni úgy, hogy ő mászott, én biztosítottam. Aztán be lett íratva tanfolyamra, az edzés csoportos, párban dolgoznak. Előtte próbáltunk labdajátékokat, táncot (lány), úszást. Úszni mondjuk megtanult, de nem szerette. Szóval ki kell próbálni pár sportot. Ha nem szereti a labdás játékokat, a falmászást nagyon ajánlom.
2019. febr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Arra még nem gondoltál, hogy ő egész egyszerűen nem szereti a focit? Attól, hogy fiú, még nem köteles szeretni.

Nekem 11 éves a nagy, soha nem érdekelte a foci. Néha néha beállt a játszótéren focizni, vagy az iskolában délután, de sosem szerette meg, nem is volt benne túl ügyes, nyilván, mert korábban sem érdekelte, nem gyakorolta, edzésre sem akart menni soha. Hát aztán?

Én ezt soha nem erőltettem. Volt lehetősége többféle sportot kipróbálni, de tisztán látszott, hogy ő nem csapatjátékos, nem is érdekelték soha az ilyen sportok, hiába, hogy az ovis meg iskolás társai közül sokan járnak ilyen-olyan edzésekre, őt ez nem köti le.

Futni szeret, meg rollerezni, meg fára mászni. Ez bőven elég szerintem. Nem egy sportember, ez van. Hála az égnek, azért mozog így is eleget. Felmászni dolgokra például imád, és ügyes is benne. Most a falmászással szemezünk, az például pont neki való is lenne, valószínűleg hamarosan el is tud kezdeni járni rá. Nekem az a lényeg, hogy ő élvezze, meg hogy tényleg a mozgásigénye ki legyen elégítve. Az, hogy valami sportklub tagja legyen, pont nem izgat. Nem ettől lesz ő a valaki, mert ebben vagy abban az egyesületben sportol.

2019. febr. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Engem sosem vonzott semmilyen csapatjáték (nő vagyok), a labdajátékokban sosem voltam jó. Ha engem a szüleim elvittek volna mondjuk kézilabdázni, én is hisztiztem volna. Főleg 6 évesen...

Két fiam van, a foci csak a nagyobbikat érdekli, kb. azóta, amióta az iskolában az udvaron fociznak az osztálytársaival. Kosárlabdázni és úszni jár, mert őt ezek érdekelték, szeret is járni. Nem tagja semmilyen egyesületnek (egyelőre), ez nem is szempont. Az osztálytársai közül páran járnak különféle sportokra (kb. mindenki másikra), nem tudok róla, hogy téma lenne az osztályában, hogy ki milyen egyesület tagja. Még a küzdősportok is érdeklik a fiamat, jövőre kipróbáljuk valamelyiket.

A kicsi 6 éves, most kezdte az úszást, eddig fejlesztő tornára járt. Ha elkezdi ősszel az iskolát, beíratom őt is kosárra (az iskolában tartják), de csak ha ő is szeretné. A foci nem érdekli, nem is csodálkozom, mert annyira még nem is megy jól neki a labdakezelés, nem lenne sok sikerélménye. A tornát és az úszást szereti. Mindkét gyerkőcöm sokat szaladgál, biciklizik, rollerezik, mozognak eleget, ez a lényeg.

2019. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Tényleg ne eröltesd!!!
2021. jan. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!