Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy megy ez a bölcsiben? Ha...

Hogy megy ez a bölcsiben? Ha tegyük fel ebéd időben a fiam (2 éves) nem akar enni, akkor később megkínálják még egyszer, vagy ugrott az ebédje? Utóbbi esetben ha viszek edényt, haza lehet hozni?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy szeptemberben kezdi a bölcsit, de nagyon aggódom, mert nem akar ebédelni 2-3 óránál előbb. Nem tudom mit tehetnék még, de félek hogy a bölcsiben baj lesz.
2010. júl. 2. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát az én lányom ugyan nem járt bölcsibe, de nem hinném, hogy később kínálnák. Gondolj csak bele, minden gyerek máskor akarna enni, mi lenne ott?! De ne aggódj, meg fogja szokni. Mi is mindig későn ebédeltünk, de az oviban 12 előtt már ebédelnek. Nem volt vele gond, egyből megszokta, látja a többi gyereket is enni. Mostmár itthon is 12-kor mondja, hogy éhes. Hazahozni pedig szintén nem hiszem, hogy lehetne.
2010. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Persze én nem is hibáztatnám a dadus néniket, ha nem kínálnák meg még egyszer,csak így viszont nem tudom mit csináljak. Tegnap például délután 4-kor ebédelt.

Viszont ha kifizetem az adagját, nem értem miért ne lehetne hazahozni. Ezt majd megkérdezem a szülőin, csak nem akartam olyan bután odamenni, előbb itt akartam informálódni. Köszi

2010. júl. 2. 11:36
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyum bölcsiben dolgozik...."dadus". Nem fogják megkínálni mégegyszer....pont az a lényeg, hogy a gyerek megszokja a rendszerhez való alkalmazkodást. Ha például 3kor éhes lesz...azt fogják mondani, hogy várjál egy kicsit...mindjárt uzsonna. Hamar meg fogja szokni, hogy bizony, ha nem eszik ...akkor később éhen marad. Nem hiszem, hogy haza lehetne vinni az ebédet. Meg nem is gondolom, hogy sokáig tart majd a beszokás. 1-2 hét és megszokja...annyi kaja meg hát na...istenem...ott marad.

Sok sikert!

2010. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2010. júl. 2. 11:47
 5/14 anonim ***** válasza:
én óviban dolgozom, ott biztosan nem kínálják meg később, szerintem bölcsiben sem. Az szerintem is felháborító, hogy kaját az óviból (járványügy) miatt hivatalosan nem lehet kihozni, úgyh hiába fizeted ki a rengeteg pénzt, amit nem eszik meg a gyerek, az veszendőbe marad. Annyi jó mvan benne, hogy ha éhes, akkor uzsira ehet több kenyeret is, nem osztják be a gyereknek, hogy csak egy szelet jár (legalábbis nálunk)
2010. júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor valamit megpróbálok vele alkotni ez ügyben.
2010. júl. 2. 12:25
 7/14 anonim ***** válasza:

szia!


Én anyum is bölcsiben dadus, csatlakozom az előttem szólokhoz. Viszont szerintem ezen kár görcsölnöd. Szerintem egy hang nélkül szépen eszik majd a többiekkel. Magvan a bölcsinek a varázsa és majd ráérez a ritmusra. Gondolom most későn keltek, hogy későn ebédeltek. De ha meglesz a bölcsis ritmus, minden a helyére kerül.

2010. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 éves a fiam.

Soha nem ebédelt, csak mindig ébredés után 2-3 felé, mint a te gyereked. Én is ezen agyaltam, hogy mi lesz ebből. 3 hónapja elkezdte a bölcsit, és a második (!!!!!) nap kukucskáltam az ablakból és az én kicsi fiam, leült az asztalhoz (itthon etetőszékezik), majd szépen berántotta az egész ebédet! Kikanalazta a levest (ilyet sem láttam tőle azelőtt), majd a másodikat is betömte. Leesett az állam, hívtam is az apját, hogy ezt látnia kell:)Másnap ő is eljött megnézni:)

És amikor nincs bölcsi, és itthon vagyunk, ugyanúgy megmaradt az alvás utáni ebéd!

Hihetetlen mások közösségben!

Ha az én fiam evett, a tiéd is enni fog:)

2010. júl. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok

Elfelejtettem még azt, hogy olyanokat csinál, hogy spenótból repetát kér, két tányér levest eszik...

csak röhögök, mikor mesélik...alig hiszem el

2010. júl. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez tényleg megnyugtató. Ő még nem nagyon eszik magától, de ezek szerint már jó lenne igaz?
2010. júl. 3. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!