Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt tudom, hogy a meleg vizes...

Azt tudom, hogy a meleg vizes ülőfürdő tilos a terhesség alatt, de ha én nagyon forró vízben szoktam zuhanyozni, és kb 8-10 percig a zuhany alatt vagyok, az is káros? Mert akkor visszafogom magamat!

Figyelt kérdés
2009. dec. 9. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


Én is tusoltam inkább, de megírom őszintén féltem a nagyon meleg víztől (pedig sajnos én is imádom). azt csináltam, hogy egy picit , 3-4 percig élvezkedtem a tusi közepén a meleg vízzel, aztán kevésbé meleggel lehűtöttem magam. Így volt meleg víz is, meg a babámra is vigyáztam.

2009. dec. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

SZia.

Nem lesz semmi bajod a melegvizes zuhanyzástól. Ritkán még ülőfördőt is vehetsz, de ne lángoló vízben. Én is fürödtem kádban elnyulva ritkán. Anyósom szülésznő és mondta, hogy nyugodtan lehet, ha nem nyitott a méhszáj, csak ne legyen nagyon forró a víz. A dokim is megengedte.

2009. dec. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem árt a hosszú forró zuhany, legalábbis nálam nem okozott gondot :) Csak a gőzre figyelj, nehogy túl kevés legyen a levegő és elszédülj.
2009. dec. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én mindig forró vízben fürdök és semmi bajunk!
2009. dec. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Én is imádom a nagyon forró vizet, a terhességem előtt 20 percig is folyattam magamra a zuhany alatt. Imádom, ahogy átmelegszem tőle.


A babának azonban nem használ, mert alhasi vérbőséget okozhat, és túlzottan felmelegíti a magzatvizet. Az alhasi vérbőség vérellátási gondokat, lepényleválást, vetélést, koraszülést is okozhat.


Amíg terhes vagy, bírd ki, hogy nem forró, hanem meleg vízzel zuhanyozol. Ennyit igazán megér a kisbabád, nem igaz? :-)

2009. dec. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! akkor vigyázok a forróval...pedig nincs is jobb egy hideg estén... :)
2009. dec. 9. 10:28
 7/8 anonim ***** válasza:
kádban én is ritkán fürdök,de zuhanyzásnál nem mellőzöm a jó meleg vizet.csak arra vigyázok h a pocimra ne folyassak belőle túl sokat.inkább a hátamra engedem,így teljesen átmelegszem.
2009. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hat ha azt vesszuk aklapul hogy en amikor szulni mentem a doki azt mondta hogy jo forro vizzel zuhanyozzak mert segit beinditani a szulest akkor igen art.
2009. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!