Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ennyire túlfélteni...

Normális ennyire túlfélteni egy gyereket és ráhagyni mindent?

Figyelt kérdés

Sziasztok, előre szólok hosszú lesz.

Egy kolléganőmről van szó, aki szinte mindennap a gyerekéről mesél, amivel nem lenne gond, de... Amiket mesél, az nekem finoman szólva érthetetlen és megdöbbentő. A gyerek szeptembertől lesz iskolás, és hát eléggé le van maradva a társaihoz képest. A fő gond a beszéde, nem tudja kiejteni a ö, ü betűket, az sz betűt, az r betűt, nem tud 5 percig nyugodtan egy helyben ülni, ha feltesznek nekik egy kérdést, amire tudja a választ gondolkodás nélkül beordítja, holott számtalanszor kérték meg, hogy jelentkezzen és majd ha felszólítják, akkor mondja. Legalább 6 különböző helyre hordják, logopédus, úszás, judo, mozgásfejlesztő tornák, pszichológus, külön angol óra blabla. Már eleve ezen elkerekedett a szemem, hogy minek kell ennyi helyre hordozni szerencsétlen gyereket. Aztán meséli kolléganőm, hogy hát sokszor "kiborul" a gyerek, mert sok dolgot nem tud megfelelően kezelni és ilyenkor "dühöng". Kolléganőmékkel úgy beszélt, mint egy kakival, kiabál, hogy hülyék, idióták vagytok, egyáltalán nem fogad szót, majd lenyugszik és utána semmi baja. És mondta, hogy ez elég gyakran előfordul, hogy hisztizik és csúnyán beszél velük, amit kolléganőm úgy old meg, hogy a férjére is rászól, aki leszidná a gyereket és leülteti és el kezdi neki magyarázni, hogy jaj ezt nem szabad, ez nekem nagyon rosszul esik, ne beszélj így.. Ez 2-3x elmegy, de mikor a gyerek századjára csinálja ezt meg, akkor én úgy gondolom ez a szép szó már nem ér semmit, hisz ugyanúgy csinálja, de még a férjével is képes összeveszni, hogy ne szidja már le a gyereket. És akkor csodálkozik, hogy úgy beszél velük, ahogy. Egyszer annyira kiakasztotta a családot, hogy kolléganőm meg akarta büntetni, mondta hogy nem játszhat a gépen 2 napig, mire vigyorogva közölte a kiskölök, hogy akkor elveszem a tabletet, nem érdekel.. mondták neki erre, hogy nem azt sem használhatod, de csak megvonta a vállát, hogy majd ha nem figyelsz elveszem és besétált a szobájába. Kolléganőm meg mosolyogva és kissé mérgesen meséli a sztorit és hogy jaj mégis mit kezdjen most ő ezzel a rosszcsont gyerekkel. Nem akartam mondani, hogy én már rég rá vertem volna két akkorát a seggére, hogy elmegy a kedve a szemtelenkedéstől és tiszteletlenségtől. De még a hangját sem emeli fel a gyerekre, minden rosszra annyit mond csak neki, h Jaj nem szabad ilyet csinálni.. Már javában keresik a sulit a gyereknek, volt egy álomsulijuk, ahova már egy ideje járnak különböző szakkörökre, ahol közben tesztelik a gyereket is és hát mint várható volt, nem vették fel a gyereket, mert nem megfelelő a beszédje, nem tud együttműködni a többiekkel, lemaradna. Anyuka ki volt akadva, hogy hát jó valóban beszédileg le van maradva a kisfia, de attól még jaj olyan kis okos, szépen össze tud adni számokat, sok társához képest sokkal "érettebben" gondolkodik elvileg. Tehát mintha kolléganőm nem is akarná észrevenni milyen is a fia. És azt, hogy nem vették fel a suliba a gyerekét, 2 napig nem tudták hogy elmondani neki... Mert hogy nehogy sérüljön a kis lelkecskéje, nehogy magára vegye, nehogy így, nehogy úgy. Konkrétan félnek megmondani a gyereket, hogy nem való ebbe a suliba, majd keresnek másikat, helyette 2 nap gondolkodás után előadtak egy mesesztorit, hogy közösen úgy döntöttünk inkább egy sokkal jobb sulit keresünk neked, ott jobban fognak tudni rá figyelni, ő ide túl jó volt meg ilyenek. És felsorolt másik kb 4 sulit, ahova biztosan nem viszi a fiát, mert ott versengés van a gyerekek között, amott meg a nyílt napon látta, hogy 2 kisgyerek kinevetett egy másikat és jaj az ő fia ezt nem tudja kezelni, a harmadik helyre azért nem akarja vinni, mert tök unalmas volt az óra stb. Tehát valami miatt egyik se jó, de a fő ok mindenhol az volt, hogy nem akarják olyan helyre vinni, ahol versengés érheti, mert a gyerek egyáltalán nem tudja kezelni a kudarcot, azt ha ő lemarad valamiben, ha nem ő lesz az első.. És komolyan ez alapján próbálnak neki sulit keresni, ahelyett hogy megtanítanák neki, hogy igen is lesz mikor kudarc éri, lesz olyan h akár kicsúfolják, hogy valamiben nem lesz első, se a legjobb. De neem, isten ments, ő nem teszi ki ennek a fiát, mert szegényke ezeket rosszul éli meg. Hát de ha folyamatosan ennyire óvni akarja a naptól is, akkor soha nem is fogja megtanulni a gyerek ezeket kezelni. És mindig minket kérdezget, hogy mi mit gondolunk, szerintünk mi lenne a jó? Én nem akarom megmondani, amit így az egészről gondolok, hogy szerintem abszolút rosszul van nevelve az a gyerek, sokkal szigorúbbnak kéne vele lenni és igen is beíratni egy sima suliba, nem azon aggódni, hogy mi van ha valamiben nem lesz ő az első stb. Mert akkor tuti megsértődne.

Ti mit gondoltok erről az egészről? Szerintetek ez hatásos nevelés, hogy mindentől tutujgatjuk a gyereket és hiába rosszalkodik mindig ugyanúgy elmondjuk ugyanazt, aminek persze semmi értelme?


2019. márc. 3. 11:17
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
44%

"szemem, hogy minek kell ennyi helyre hordozni szerencsétlen gyereket"


Talán hogy fejlődjön és beérje a társait.

Valószínűleg adhd-s vagy szimplán figyelemzavaros, de az idegrendszeri éretlenség biztos jelen van.

Te meg nem értesz hozzá.

Ez nem nevelési hiba, hanem lassabb fejlődés miatt van

2019. márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
Ennyire ráérsz , hogy ezt így mind begépelted vasárnap délelőtt?? Nem mindegy neked ki hogy neveli a gyerekét? A saját dolgoddal foglalkozz.
2019. márc. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
57%

Ki nem ßarja le...

Csak az én gyerekeimmel ne kerüljön efy ilyen egy osztályba.

2019. márc. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, súlyos betegnek tűnik ez a gyerek. Aki betegséget veréssel gyogyítana 2019-ben az ássa el magát. Aki gyereket verne, jó mélyre.

Aki mások baját ilyen stílusban beszéli ki, az vajon milyen nevelést kaphatott? Szerinted milyen az a nevelés, amiben nem arra tanították meg a szülők gyereküket, hogy együttérezzen, ne megjegyzéseket tegyen a bajban levőre?

2019. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem avatkoznál bele másnak a dolgába, nagyon jó lenne!
2019. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Elnézést, azt hittem ez az oldal arra van, hogy kérdezzünk! Nem muszáj válaszolni, ha ennyire nehezen megy…

Nem én avatkozok bele az életükbe, nem tudom feltűnt-e, de leírtam, hogy Ő az, aki minden egyes nap ezt meséli bent mindenkinek és rendszeresen kiteregeti az életüket, majd érdeklődve kérdezi, h mi mit gondolunk erről és adjunk tanácsokat vagy hogy a mi gyerekeink is ilyen szemtelenek-e velünk.. Most erre mit mondjon az ember, hogy nem az én lányom nem tiszteletlen velünk, mert meg van nevelve…? A többiek is egyet értenek azzal, hogy jobban kéne fogni ezt a fiút, de nem akarjuk megbántani. Az én lányom is volt, h feszegette a határokat, kikerekedett néha a szemünk milyen stílusban beszél velünk.. Próbáltuk jó néhányszor elmagyarázni neki, hogy senkivel nem beszélhet így, de mikor csak azért is csinálta, betelt nálunk is a pohár, kapott egyet a fenekére (egy legyintést, nem agyonvertük a gyereket, mielőtt ezzel jönnétek..), alaposan le lett szidva és mehetett a nap többi részére a szobájába elgondolkodni a viselkedésén. Érdekes azóta nincs ilyen problémánk, ha néhanapján próbálja megint felvenni ezt a stílust, elég erélyesebben rászólni és máris tudja, hogyan NEM viselkedhet.


Kolléganőnk elmondása szerint azt mondták a fia beszéde van lemaradva a korosztályához képest, a pszichológus pedig azt mondta van egy kisebb figyelemzavara, ami abban mutatkozik meg, h nehezen bír végig ülni egy órát, nehezebben koncentrál, sok az energiája, de semmi súlyos. És akkor mondja nekünk, hogy ezek alapján nincs nagy gond a gyerekkel, csak akkor nem érti miért ilyen. Hát mivel pontosan látja, hogy anyuékkal bárhogy beszélhetek, az ég világon semmi következménye nem lesz csak egy „Ejnye-bejnye ezt nem szabad.” Miért is beszélne akkor tisztelettudóan? Meg amikor büntiből nem gépezhet és vigyorogva közli, h akkor majd tabletezek ha úgy sem láttok. Hát azért mindennek van egy határa.

Plusz szerintem az sem megoldás, hogy állandóan azon aggódnak, hogy nehogy olyan suliba/helyzetbe kerüljön, ahol bármi versengés vagy kiközösítés veszélye fenyegeti.. Aztán majd mikor kikerül az életebe és szembejön vele egy probléma, vagy valami atrocitás éri és majd azt se tudja hirtelen hogyan kezelje, akkor az nem tudom mennyivel lesz jobb neki. Minden iskolában van némi versengés, klikkesedés, gonoszkodás sajnos, szinte 1% esély van arra, hogy semmiféle probléma nem fog felmerülni a gyerekek között mint ahogy arra is hogy soha nem lesz olyan, ahol ő alulmarad másokhoz képest valamiben vagy nem ő lesz az első és a legjobb. Egyszerűen meg kell tanítani neki, hogy ilyen az élet, nem mindig az van, amit mi akarunk és nem lehetünk mindig minden mi a legjobbak. Egy ennyi idős gyereknek ezt már véleményem szerint illene tudni és nem a szülőknek kéne rettegni attól, hogy mondjuk meg a gyereknek, hogy ebbe a suliba nem veszik fel. Miközben a gyereket meg sem hatotta, hisz a kolléganőmék előadták neki ezt az alaposan kitarkított, "te ide túl jó vagy, majd olyan helyre megyünk, ahol sokkal jobban figyelnek rád, ez nem is olyan jó suli (miközben a szülők álomsuliként emlegették) stb mesét habbal, a fia 2 perc múlva meg már vígan játszott, kutya baja nem volt, a szülők meg 2 napig azon stresszeltek hogyan mondják meg neki, nehogy magára vegyen. És mindennel ezt csinálják, ők kerítenek neki óriási nagy feneket, olyannak is amit a fiú egyébként nem is él meg rosszul, de mivel kolléganőméktől azt látja, hogy anyuék ekkora felhajtást csinálnak mindenből, így ő is ezt fogja hozzá párosítani.

2019. márc. 3. 15:16
 7/28 anonim ***** válasza:
41%

Te tényleg ennyire sötét vagy, vagy előttünk akarsz felvágni?


Ez a fiú BETEG, vannak tünetei, igen, olyanok amik egészséges gyereknél ki sem alakulnak vagy egy pofon helyreteszi őket. Beteg gyereknél ez nem így működik.


Beteg gyereket nem nevelnek a betegségére, egy tünetét kiemelnék amiből talán felfogod: szerinted a te gyereked azért nem pösze, mert így nevelted, de volt egy pillanat mikor úgy tűnt pösze lesz, de aptya leb...tt neki egy jókorát és máris ki tudta ejteni a hangokat. Akik meg lazán fogják a gyerekeiket meg nem nevelik, nem verik, na azok hordják logopédushoz? A pöszeségre sem nevelték, az agresszióra sem, es nyilván nem ők állítjak fel 5 perc múlva hogy elkezdene valamit a gyerek. Ezek egyébként abszolút egyértelmű tünetei pl az aspergernek, adhd-nak....


A másik, az iskola, amin rugózol, tényleg nem fogod fel, hogy milyen nehéz egy ilyen gyereknek iskolat választani és nyilván nem fogjak pletyis, álszent, rosszindulatu kolleganőknek az orrára kötni, hogy még a körzetes iskola sem veszi fel. Nyilván azt mondják, nekik nem tetszik az iskola ilyen olyan okból. Mit mondanának? Úgy mégis? Te mit mondanál?

2019. márc. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Te beszélsz sötétségről, miközben szöveget értelmezni sem tudsz?! Nem azt mondtam, hogy azért neveletlen a gyerek, mert logopédushoz kell hordani és egy pofon biztos helyretenné a beszédhibáját, te jó ég!! Azt mondtam, hogy a tiszteletlenségnek, annak hogy hülyének nevezi a szüleit, állandóan szemtelenkedik, az részben igen is neveltetés kérdése! Mi baráti társaságunkban is van olyan gyerek, aki sajnos le van maradva a korosztályához képest bizonyos területeken, DE mégsem beszél úgy a szüleivel, mint egy darab sz*arral. És a kolléganőnk is ezt sérelmezi a legjobban! Nekünk panaszkodik, hogy hogyan beszél a gyerek velük, mégsem csinál semmit, mindig rá van hagyva, sőt ha a gyereket az apja leszidná, akkor még anyuka ugrik neki, hogy ezt mégis hogy képzeli és a vége, hogy a szülők vesznek össze.


Az utolsó részhez, mert látom itt sem sikerült felfognod mit írtam. Tehát Ő saját magától köti a mi orrrunkra, hogy mi van a gyerekkel és ő mesélte az egész iskola sztorit. És de, épp hogy elmondta, hogy azért nem vették fel a fiát, mert a beszéde le van maradva a többiekhez képest és nem tud eléggé koncentrálni, rendszeresen beordítja a jó választ, hiába kérik, h jelentkezzen és majd ha felszólítják stb, nem illik be az osztályba, mert hátráltatná a többieket is. És nekünk panaszkodott erről, hogy bár kedvesek voltak, ő azért nem ért egyet teljesen ezzel, mert hogy az ő fia igen is okos stb. Nyilván minden anya védi a gyerekét, de igen érezhetően nincs minden rendben a gyerekkel, ennek ellenére ő mégis sokszor próbálja úgy kezelni, mintha semmi gond nem lenne vele és minden erejével küzd az ellen, hogy valaha is versengésnek legyen kitéve a fia, hogy nehogy valamiben ő maradjon alul másokkal szemben, mert akkor mi lesz.. Mondtuk neki, hogy sajnos ez nagyon nagy eséllyel minden iskolában elő fog fordulni és jobban járna, ha el kezdené felkészíteni arra a fiát, hogy igen is lesz olyan, amikor nem ő lesz az első és nem őt fogja megdicsérni a tanár, ahelyett h a naptól is óvni akarja. Senkinek nem lesz jó, ha majd váratlanul éri ez az egész a kisfiút, egyszer csak arcon csapja az élet és pislog majd, mert nem tudja hogyan kell kezelni, hisz anyu és apu mindent helyettem akartak megoldani..

2019. márc. 3. 16:03
 9/28 anonim ***** válasza:
75%
Te aztán szeretsz gépelni. Nem olvastam végig, kit érdekel egy tök idegen gyerek? Szerintem rajtad kívül senkit.
2019. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Akkor mi a fenének vagy itt és offolod szét más kérdését?! Ha téged nem érdekel, akkor görgess nyugodtan tovább, nem muszáj válaszolnod, se olvasnod....!
2019. márc. 3. 16:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!