Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogyan és mikor szoktatta...

Ki hogyan és mikor szoktatta le a gyerekét a cumizásról?

Figyelt kérdés
Elég sokszor kel a fiam éjjel, most azt a tanácsot kaptuk hogy próbáljuk meg elvenni tőle. Mert lehet hogy azért ébred sokat mert a cumi kiesik a szájából. Napközben is csak alváshoz kapja meg, másfél éves. És ráadásul még szopizik is, most vegyem el tőle mindkettőt és hátha nyugodtabban alszik vagy várjuk hogy majd javul a helyzet?
2019. márc. 2. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

3,5 évesen a cumitündér elvitte.

Mindig csak alváshoz használta, de nagyon nehezen vált meg tőle, az oviba is vittük alváshoz.

Egy este sírdogált érte, de többet nem kellett.

Mindkettőt egyszerre nem venném el tőle.

2019. márc. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mind a kèt gyermekem lassan, fokozatosan elhagyta magától a cumit. Eszembe se jutott elvenni tőlük. A 4 évest már egyáltalán nem érdekli, a 2 évesnek csak akkor jut eszébe, ha a bölcsis kisbarátjánál is látja a cumit. A szopizást egyébként miért akarod elvenni tőle?
2019. márc. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2 éves múlt, amikor elkezdte szétrágni a cumikat. Ahogy megláttam hogy lyukas a cumi, mondtam neki hogy dobja a kukába, mert igy mar nem szabad vele cumizni. Volt hogy egy nap 4 cumit dobtunk ki (kesz gyujtemenyunk volt) es mondtam neki, hogy ha kiharapja, nem lesz tobb cumi. Ekkor mar csak 1-2db volt. Vigyázott is ra egy ideig, de a vegen kiharapta es kidobta a kukába es nem volt tobb 🤷🏻‍♀️
2019. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Húsvétkor elcserélte a nyuszival egy rollerre.

A délutáni és esti altatás nagyon nehéz volt 2 napig. Kereste, én meg mondtam h "tudod, elvitte a nyuszi hozott neked rollert érte" aztán már nem is kereste. 2 éves volt.


És egyáltalán nem alszik jobban! 3,5 éves. Már 1,5 éve nincs cumi, 6hós korától nem eszik, iszik éjjel.És még most is többször kel!

2019. márc. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3 évesen szétrágta, megmondtam neki, hogy ilyen nagyfiúknak már nem csinálnak cumit. Aztán annyira szétment az övé, hogy a szájába se vette már.
2019. márc. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

4 éves elmúlt amikor egy barbie házért cserébe kidobta.

Csak alváshoz használta,viszont nagyon ragaszkodott hozzá.Azonnal gond nélkül tudott nélküle aludni,amin meg is lepődtem.

2019. márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még megvan, 3 és fél éves. Csak éjjel használja. Oviba nem viszi, ott cumi nélkül alszik. Nap közben sem kéri. Én nem tervezem elvenni tőle, ha nem kell neki, majd elhagyja. Úgy gondolom, hogy minden másban viszonylag szigorú vagyok egyébként, de a cumizást nem látom problémának.
2019. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20 hónapos körül volt mikor meg volt fázva és nem kapott az orrán levegőt, pár napig nem tudott cumizni, próbált de mindig kivette magától, és anélkül aludt. Mikor meggyógyult akkor sem kellett neki, vittem oda hogy alváshoz kell, de eldobta hogy nem kell neki. Így magátol végülis
2019. márc. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az első jól írja. Ezen felül sokan cumitündérnezek, az is általában működő verzió. Sokszor meg egész egyszerűen a "te már nagylány vagy / nagyfiú vagy" szelíd, bátorító közlés is megteszi.


A többi válaszra picit, ha nem gond:

"A szopizást egyébként miért akarod elvenni tőle?"

Elnézést, de szerintem félreértetted a kérdezőt, bár lehet h én tévedek. Ő szoptatásra utalt szerintem, te meg ujjszopásra(?)


"Azonnal gond nélkül tudott nélküle aludni,amin meg is lepődtem."

Biztos morfondírozott már egy ideje, hogy vajon anya mikor hozza már a barbie házat, addig kell rágnom ezt a nyavalyás cumit... Komolyra fordítva: az oviban előbb-utóbb látják a nagyobbacska cumizók, h a többség nem teszi, aztán abbamarad. A cumizás normális, kb 3 éves korig, utána se abnormális, hanem a mi társadalmunkhoz mért szocializáció szempontjából hátrányos. Az meg, hogy inkább cumizzon-e, vagy szopja az ujját, örök vita, szakemberek között is, mert mindkettőnek van előnye és hátránya, egymáshoz képest. Az ujjszopás egyébként 6 évesen se szokatlan, de azért itt Európában 4 évesen furcsa a cumizós gyerek, nem mintha baj volna.


Éjjel meg az cumizik / szopja az ujját, aki akarja, a szobatisztaságnak is az éjjeli időszakra eső az, ami utoljára szokott kialakulni.


Az meg számomra furcsa h szétrágják egyes gyerekek. Ez mégis hogy lehet, hol vásároltátok?? A mai világban a cumigyárakban az egyik követelmény, h ne szakadjon (ha meg mégis, akkor a röhögéstől se lenne okunk, finoman szólva), tehát igen veszélyes a szakadó cumi, tessék máskor lecsekkolni a cumi márkáját a neten, mert léteznek tiltólistások!


A szakadó cumi életveszélyes! Főleg babakorban.

2019. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 nem értettem félre semmit. A gyerek ujját elég nehèz lenne elvenni, nem igaz? Értettem, hogy a szoptatásról van szó. Azt nem tudom, mièrt szeretné leválasztani a kérdező a gyermeket.
2019. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!