Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megveszed a gyerekednek a...

Megveszed a gyerekednek a felesleges dolgokat?

Figyelt kérdés

Amiről tudod, hogy 2 órát fog vele játszani, utána ott porosodik, de persze kiveri a legnagyobb hisztit érte, hogy márpedig KELL!

Engedsz neki vagy inkább nemet mondasz?


2019. márc. 7. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ. Hisztizni nem nagyon szokott semmiért, de olyan megvertkutyaszemekkel néz hogy csak na. Csak úgy nagyon ritkán szoktuk rögtön megvenni, akkor is ha nem túl drága, de ha van valamilyen alkalom, vagy ünnep, akkor megkapja akkor is ha szerintem felesleges, mert az ő döntése mit kér, aztán ha nem játszik vele az is az ő baja. Mást nem kap helyette.
2019. márc. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Szívfájdalom nélkül mondok nemet a felesleges dolgokra.

A hiszti nem hat meg.

Amit megveszel, és nem használja, az csak szemét. Ökológiai lábnyom. Tudod.

2019. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem.

Csak a hiszti miatt nem veszek meg neki semmit, amire nincs szüksége, nem értékeli.

2019. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2 egyetértek, azért a többsége a játékoknak még mindig műanyagból készül és ez rengeteg szemét ám, mert nem is olyan tartós, tehát már valószínűleg hamar olyan állapotba amortizálódik, hogy nem adod tovább. :(
2019. márc. 7. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Mi megprobálunk szinte mindent ünnepekre venni nekik.


Ha meglát valamit rögtön azt mondom, hogy kérd szülinapodra, kérd karácsonyra... Ha a dolog nagyon nagyon tetszik neki akkor természetesen elkezdi mondani, hogy szülinapra azt kéri amit a játékboltban kinézett. Ès még 2 hét múlva is arra fog vágyni. Ha ez így megmarad neki akkor azt kapja szülinapra vagy más ünnepre.

Ìgy elég kevés felesleges dolguk van, mert amit megkapnak azt igazán szeretnék.

2019. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Altalaban nem engedek, de a jatekboltban megfogdoshatja. Mikor megkerdeztem egy ideig tole, hogy megvegyuk-e, mar szaladt is at egy masikra. Meg nem volt olyan, hogy ne sikerult volna rabeszelni valami masra, pl. gyumolcsre, a jatek helyett. Engem a sok muanyag jatek amugyis nagyon zavar, kornyezetvedelmi szempontbol is, ezert sok ujszeru hasznaltan vett jatekunk is van.
2019. márc. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Nàlunk forditva van. Én vagyok az, aki mindent megvenne neki, főleg fejlesztőket, külön vele izgulok, ha megyunk játékboltba, vagy a neten szánkázok, gyermekem közben meg ellene évekig két kisautoval, ha rajta mulna. Nincsenek vàgyai, boltban nem követelőzik, játékot polcra kérésre visszatesz.

A jézuskatol tavaly egy puszit kért, mikor kerdeztem mit kérne. De mondtam neki hogy es jatekot? Es alig jutott eszébe vmi, nagynehezen kért mégegy autot.


En arra jöttem rá, az en gyerekemnek inkabb az az élmény ha pl együtt tornazunk vagy kirakozunk, vagy meset olvasok, vagy legozunk, szoval az együtt töltött idő inkabb neki az érték. Pedig bevezettem ugy ahogy a katonák, dinok, robotok világàba is, de semmi hatàs. A tojàst tojo dino a transformers robottal együtt porosodik.

2019. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Meg, magamnak is. A gyerekem 100%-ban én, genetikusan felesleges cuccuok halmazója, adj uram isten azonnal.

Megveszem neki, mert nem várok el többet es mást tőle mint saját magamtól. Bár már mondtam neki, attol hogy ő a fiatalabb lehetne több esze.


A pénzért én dolgozom, ergo úgy költöm el ahogy akarom, a földért meg nem aggódom. Egy keresztény országban nincs miért, úgyis a paradicsomba kerülünk az itt eltöltött röpke idő után. Tudományosan sem aggódom, mkndig volt valahogy, mjndig negoldottuk.

2019. márc. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem, nincs a felesleges dolgokra felesleges pénzem😂✌️


Megmondom h drága ennyi pénzért, értelmetlen es hogy MIÉRT nem fog jatszani vele max 2 napig csak...Elmondom azt is, hogy mit szeretnék neki venni inkább, még ha nem is most, hanem mondjuk fél éven belül. Pl minden autót megvetetne.. Elmondom h nem, mert van millió, ott fog kallódni a többi közt, de ha látok egy olyan kisautót, aminek ki lehet nyitni az ajtaját, esetleg fel lehet nyitni a motorháztetőt, akkor azt megveszem neki, mert kitudná használni, hiszen látom, hogy mit szeret játszani.

Hiszti után amúgy sem kapja meg amit akar... Nem erősítem meg, hogy hisztivel mindent elér. TÉNYLEG nem érdekel a hiszti, még a bolt közepén sem. Előtte megbeszéljük hogy mi lesz, közben is adok neki feladatot illetve ha látok valami szuper dolgot, azt simán megveszem neki ha a pénztárcám engedi. Na meg nem megyünk éhesen, vagy fáradtan boltba.

2019. márc. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!