Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Válthat ki szorongást egy...

Válthat ki szorongást egy rossz evő gyerekből, ha a szülei folyamatosan emiatt zaklatják?

Figyelt kérdés

Direkt annyi ennivalót raknak a tányérjára, amiről tudják, hogy biztos nem fogja tudni megenni, utána pedig olyan dolgokat mondanak neki, hogy "bezzeg ha háború lenne, megennéd", "nemhogy örülnél neki, hogy olyan családba születtél, ahol mindig van elég kaja", és ehhez hasonlók.

És minden étkezésnél ez van.


2019. márc. 8. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen
2019. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Persze! Hány olyan felnőtt van aki nem eszik meg bizonyos kaját mert az oviban rákényszerítették?

És ez még a legenyhébb mellékhatás, mégis kihat az egész hátralevő életre.

2019. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
igen.. en szorongasos depresszivoval szenvedek :( amit leirtal az teljesen az en apam.. anyam meg hagyja neki :( mintha partnerek lennenek a szekalasban..
2019. márc. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2019. márc. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én még csak rossz evő sem voltam, csak a tejet utáltam. Édesanyám felfogta, nem is tukmálta. Az oviban viszont tömték belém a sima meg az epres tejet is, mondván ne szórakozzak, a tejet mindenki szereti. Aztán kihánytam. Mindig. De itatták velem állandóan. A mai napig gyűlölöm magában a tejet.
2019. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én akkor kezdtem el rendesen enni, mármint úgy, hogy egy falat bárminél többet képes voltam legyűrni, amikor az apám volt kedves és végre fölszívódott otthonról, 16 éves koromban. most vagyok húsz, és még mindig vannak hiányosságaim, pl. elfelejtem, hogy az étteremben nagyon szívesen becsomagolják amit nem bírtam megenni, és nem lesz dühös a pincér, ha valaki megkínál valamivel, félek elmondani neki, ha rosszul vagyok az adott ételtől, és inkább elfogadom úgy is, már koleszban lakom, de néha konkrétan gyomorgörcsöt kapok az idegtől, mert "nem rendes" időpontban is megéhezek, és kimennék a konyhába kajálni, mert hogy képzelem h nem reggeli-ebéd-vacsorát eszem...

szóval igen, válthat ki szorongást, de reméljük egyszer megszabadul a kedves családtól, és képes lesz felgyógyulni....

2019. márc. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen! Es ez mekkora hülyeseg. Mi felnőttek mikor eszünk? Delben mert akkor van ebéd, 18kor mert akkor kell vacsizni....a gyerek mikor eszik? Amikor éhes. A 2 eves kisfiam van,hogy bele se szagol délben a kajába mert imádja a gyümölcsöket, és tízóraira úgy bekajál, hogy nem éhes utána. Ha felkel 15kor akkor szól hogy levest kér. Persze megkínálom naponta többször, de ha nem kér, nem eszik. Minek frusztráljuk a gyereket feleslegesen? Ha az etelből 5 kanállal eszik es elég neki, annyit eszik. Ne tömjük mar belé, ha nem esik jól. Mi is van, hogy valamit nem kívánunk, belénk sem tömi senki.
2019. márc. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!