Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is hasonló a helyzet?

Másnál is hasonló a helyzet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 19 hónapos lesz. Sajnos semmi nem köti le kb. 5 percnél tovább. Állandóan pakolna valamit, dobál, a wc-re is nehezen tudok menni, mert jön utánam. Néha úgy érzem, megkattanok. Ti mivel tudjátok lekötni hasonló korú gyereke(i) teket?


Köszönöm szépen a válaszokat! :)



2019. márc. 9. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

21 hónapos a fiam, kb. 2 hónapja kezdett el játszani, addig ő is csak ment, mászott, dobált. Még most sincs el egyedül, pár percig köti le a játék de már legalább használja. Most már épít, használja a gyűrűpiramist, formabedobót,dínókkal játszik,könyvet nézeget.

Ha dolgom van megy a járókába.

2019. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kintlet, ha az ido engedi. Nyaron a strand. Illetve en ebben az idoszakban kezdtem erezni, hogy az elozetes terveim ellenere megis bolcsibe adom. Az is lett 22 honapos koratol, az egy dolog, hogy en is megnyugodtam, de lathatoan o is. Pedig elotte is rendszeresen kint voltunk, jatszotereztunk, mas gyerekek is voltak, de onnantol szuper lett, hogy jarni kezdett, hianyzott neki a hatterben a nyuzsges. Vannak ilyen gyerekek. En dolgoztam is, szoval konnyen be tudtam adni, ha te nemdolgoznal, es keves hely van, akkor csana, maganbolcsi, babysitter, fittnessterem gyerekmegerozoje, jatszohazban felberelheto gyerekmegorzes pl. szobajohetnek.
2019. márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja es en vittem neha a hatamon kendoben, ha meg kellett valamit csinalni, azt nagyon szerette.
2019. márc. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen teljesen átlagos a max 5 perc figyelemtartás, ne mis szabad se erőltetni, se elvárni többet (máskülönben az agykéreg alatti terület nem fejlődne ki kellően, ami a spontán, hatékony tanulással függ össze, míg az agykéreg az önkontrollal, amit nemigen szabad ingerelni 7 éves korig).


(Egyébként nem értem, miért baj h megy utánad a wc-re. Őszintén szólva én aggódom, ha a rám bízott ilyen korú nem jön utánam a wc-re, mert 3 éves kor előtt mindenképp folyton szem előtt kell legyenek, de minimum nyitott wc ajtó mögött végzem a dolgom, h rálássak a gyerekre, jól van-e, nem csinál-e veszélyes dolgot.)


Kedves első, hamarosan nem fog működni a járóka, sőt vannak másfél évesek, akik már simán kimásznak onnan. Szóval nem egyszerű időszak. :)

2019. márc. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!