Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez jó gyereknevelési módszer?

Ez jó gyereknevelési módszer?

Figyelt kérdés

Az anyja megtiltja a 3 éves gyerekének, hogy hozzányúljon egy díszhez az apja íróasztalán. (A dísz se nem veszélyes, se nem különösen értékes, egyszerűen csak meg lett tiltva a gyereknek a hozzáérés.)

Az anya egyszer odamegy az íróasztalhoz, ahol úgy látja, mintha a dísz kissé elmozdult volna az eredeti helyéről. Átmegy a másik szobába, és megkérdezi a gyerektől, hogy ő nyúlt-e hozzá a tárgyhoz. A gyerek gyanútlanul "igennel" felel, mire egy akkorát kever le neki visszakézből, hogy az kis híján leesik arról a székről, amin éppen ül.


Ez jó módszer? Ezzel garantáltan szófogadó lesz a gyerek?


2019. márc. 14. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Ki így nevel gyereket, ki úgy.
2019. márc. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Te is nagyon jól tudod, hogy nem.


Talán a leges legfontosabb, hogy tetlegességnek egyetlen gyerek nevelési formában nincsen helye.

Ès nem nem lesz neveletlen gyerek az akit nem ütnek.


A probléma, hogy ezt generáció generációval adja tovább. Nekem nagyszüleim is azt mesélték, hogy öket soha nem ütötték meg, a szüleik a verés mentes nevelét akarták. Ès szerencsére férjem is olyan családból jött ahol nem volt gyerek verés, de még kézre csapás sem.


Kiváncsi lennék egy statisztikára, hogy a börtönben ülö emberek hány százalékát ütötték gyerekként, de szerintem minimum 90%-t...

2019. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Te is tudod hogy nem...

Nálunk az a “szabály” hogy ha bevallja akkor nincs bajban, csak megbeszéljük hogy mit csinalt rosszul, ha nem mondja el, de kiderül , akkor bunti. Pl 10 perc gondolkozás a szobájában

2019. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2: Azért a gyerekbántalmazás meg a nevelő célzatú pofon nagyon nem ugyanaz.


#3: Szóval a fenti esetben a gyerek szülő iránti bizalma megrendülhet, mert nem értékelték az őszinteségét?

2019. márc. 14. 11:31
 5/10 anonim ***** válasza:
98%

Az biztos, hogy szófogadó lesz.

A megfélemlítés és a hatalommal visszaélés elég hatásos módszer.


De hogy semmi elvárása ne legyen a szülőnek, ha felnő a gyerek, az is biztos. Jobbik esetben "csak" elhagyja, hogy vissza sem néz, rosszabbik esetben "visszaadja" amit kiskorában kapott...


Szóval hogy jónak mondható azt nem hinném, de akkor ott hatásos lehet.

2019. márc. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 3 évesnek akkora pofont lekeverni visszakézből, hogy majdnem leesik a székről, az már a gyermekbántalmazás kategória.

Vallom, hogy néha hatásos lehet egy seggre verés vagy egy kézre csapás, NAGYON INDOKOLT ESETBEN. Pofon soha! Az megalázó.

Az általad vázolt helyzetben a gyerek valószínűleg szófogadó lesz - egy darabig. De nem azért, mert megtanulta, hogy ha valamit megtiltottak, azt nem szabad, hanem azért, mert félni fog. Ha ez gyakrabban előfordul (és elő fog egy ilyen "szülő" esetében), majd nem kell csodálkozni, ha netán ő is agresszív lesz később az oviban, iskolában. Azt látja, tapasztalja, hogy a problémák megoldására az erőszak a célravezető. Meg gondoljon a kedves szülő arra is, hogy a gyerek egyszer megnő; lehet, hogy erősebb lesz a szülőnél; és lehet, hogy egyszer visszaüt. Vagy csak úgy üt, mert a szülő nem csinált valamit, amit ő kért. Ha ez a cél, akkor a legjobb úton halad. Amúgy pedig nem.

2019. márc. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TheSoldier ***** válasza:
100%
Hogy lenne már jó módszer?! Persze ha azt akarod,hogy a gyereked szorongjon, később ne osszon meg veled semmit,és amint teheti elmeneküljön tökéletes módszer.
2019. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

Durva ahogy leírod, de bizony nálunk is volt hasonló. A díszekre én is allergiás vagyok, kismilliószor elmondtam a gyerekeimnek, hogy az nem játék, nézzük, nem tapizzuk (drágák is, törékenyek is, vagy csak könnyen szétesnek, tök mindegy), bizony volt, hogy mire felkeltem, láttam, hogy valaki játszott vele és ezért leszidtam őket. Hamar megtanulták, hogy ezeket nem piszkáljuk. (Volt egyébként előzménye, eltörték, összefirkálták stb... )

Ahogy azt is megtanítod neki, akár kézrácsapással, hogy ne nyúljon a forró radiátorhoz... Tesóméknál firkálhatja a gyerek a falat, nálunk ezért saller járt... ki hogy nevel, kinek mi a fontos.

2019. márc. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyerek garantáltan szófogadó lesz, és egyértelműen frusztrált is.

A "Hogyan neveljünk pszichopatát" módszer tökéletes kivitelezése.

2019. márc. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi van mostanàban? Tele a gy agressziv igazságtalan anyákkal.

Forduljatok 180 fokot es szeretettel neveljetek.

2019. ápr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!