Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek bevállik a fenékre...

Szerintetek bevállik a fenékre, kézre csapás os nevelési módszer?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsán fogalmaztam, de remélem érthető.
2017. szept. 22. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem. Legfeljebb annyit érsz el, hogy félni fog a pici, később pedig ő is verekedni fog, ha valami nem tetszik neki.

Sokkal célravezetőbb az elterelés. Persze rá kell szólni, ha olyat csinál, amit nem szabad, és egyből fel is kínálsz neki mást, amit szabad. Így megtanulja, hogy mit lehet, mit nem.

2017. szept. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
73%

Szerintem nem. Tesómék így nevelnek. Olyan rossz, hogyha megemelem a kezem akkor már lesunyja a fejét mert azt hiszi megütöm.

4 fiuk van, hiába bántják őket ugyan úgy bunyóznak. Rosszalkodnak (mint minden gyerek).

Én soha nem ütöttem meg őket és nem rosszabbak mint az ő gyerekeik. Ha megemelem a kezem nem megijed, hanem belecsim0aszkodik. Neked ez sokat jelent.

2017. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Soha nem ütném meg a gyerekem, férjemet,anyámat,apámat se ütögetem a gyerekemhez mi jogom lenne kezet emelni?

Engem se vertek soha gyerekként egyszer csaptak a fenekemre mikor megszöktem és apum megijedt de soha többször, és normális felnőtt ember lettem aki ezt a példát akarja a gyerekének is.

Ezzel csak agressziót tanul és sose akarnám hogy féljen tőlem.

2017. szept. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%

Én kaptam egyszer a seggemre, mikor kicsi voltam. A kezemre nem tudom ,nem emlékszem.

Butaság, hogy félni fog a gyerek, vagy agresszív lesz. Nekem az az egy elfenekelés megoldotta a problémát, legalább is anyukám azt mondja, azután sosem volt velem probléma.

Szóval nem tarto ördögtől való dolognak.

Na, az mondjuk más, mikor a gyerek mindenért kikap, vagy naponta ütik. Az durva, és szerintem nem old meg semmit, csak árt.

2017. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Én sem vagyok híve. 7és4 évesek a gyerekeim, igen akaratosak. de Én azt mondom a gyerekek a szóból is értenek, csak következetesnek kell lenni. van hogy elmondom 3-4x mire megteszik amit kérek, de nem robotok ők hogy mindent parancsszóra, ennyi szerintem simán belefér. A büntiig se jutnak el sose. mert mikor azt mondom jó ha továbbra sem teszed meg, akkor bünti. olyankor jön hogy na jóóóó. és megteszik. sőt, a rossz cselekedetre sincs verés! Én mindig azt mondom nekik kicsi koruk óta, hogy ha rosszat csinálsz és elmondod, akkor nem leszek mérges, viszont ha elhallgatod vagy hazudsz, akkor büntetés. Mindig jönnek, hogy anya nem fogsz haragudni? Én erre mondom nekik, hogy ha elmondod, akkor nem. És ehhez mindig szigorúan tartom is magam, még akkor is ha néha nehéz. Ezzel azt akarom elérni, hogy kialakuljon egy bizalom, hogy nagyobb korukban el merjék mondani ha bármi rossz történik velük, zaklatás, rossz jegy, cigizés később, pasi ügyek (2 lányom van), első szex vagy bármi más, ne kelljen nekik rettegni hogy na most mi lesz, hanem elém áll, elmondja, én pedig segítek mindenben. Nálunk ez működik kicsi koruk óta, mégis két értelmes okos eleven gyerekem van, akikben meg lehet bízni.
2017. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, képen röhög és csinálja tovább amiért kapta
2017. szept. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Gondolj bele, most mégcsak a fenekére csapsz, feltételezem piciről gyerekről van szó, aztán mikor 6-7 éves mit csinálsz vele???

Inkább játék megvonás, elmagyarázod neki miért nem lehet. Persze amíg pici nem érti, de aztán egyre jobban megérti.

2017. szept. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Borabababi válasza:
7%
Beválik csak ne erősen. Ha hagyod sírni akkor egy idő után észre veszi hogy nem vele foglalkozol és abba hagyja
2017. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Az nem nevelési modszer, hanem a gyermek akaratának megtörése, semmibe vétele, erőfölényfitogtatás, félemlítés, önbizalomroncsolás, hiszen a gyermek magárol is azt hiszi amit szülője közvetit rola, rossz, bántani valo. Eleinte fel sem fogják, nem is ertik hogy a szülő ezzel bántani akarja, ez fel sem merül bennük.


Nagyon jol irták pl az elterelést, vagy ellenpéldákat. Pl a játékautoval nem dobálozunk, de a lufival oké. Igy a gyermek akarata is figyelembe van véve.

2017. szept. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Eddig nem mentem el. Már a kiabálásnál feltűnt, hogy még jobban csinálja. Ha elveszítem a türelmem (nem vagyok szent, néha elszakad a cérna) már szinte tehetetlen vagyok. Úgyhogy nálam a mély levegővétel és a magamba számolás az, ami leginkább használ. Előbb utóbb leszokik mindenről. :)
2017. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!