Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor dol el 100%-ra, hogy...

Mikor dol el 100%-ra, hogy jobb vagy balkezes lesz a gyerek?

Figyelt kérdés

4 eves a fiam, es mar nagyon nagyon regota a bal kezet hasznalja az esetek tobbsegeben, de van hogy evesnel epp ahogy kedve tartja, ugy hasznalja egyiket vagy masikat, szinte ugyanolyan ugyesen. Azt mondjak hogy altalaban irasnal, rajzolasnal derul ki hogy melyik kezes lesz. O rajzolni is 99%-ban a balt hasznalja. De ha elvben balkezes, akkor miert valt neha-neha a jobbkezere? Most is lattam hogy a jobbkezevel rajzolt, de kozel sem olyan jol mint a ballal. Apukaja balkezes, semmi bajom vele ha o is az, csak nem ertem hogy miert vannak ezek a valtasok neha.

Meg annyit, hogy tanulnak szamokat meg nyomtatott betuket irni az oviban, azt bal kezzel irja mind. A lanyomnal annak idejen mar boven 3 eves kora elott kiderult hogy jobbkezes lesz, akkor mar csak azt hasznalta. Igazabol nem egy problema ez, csak erdekel, hogy ilyesmi volt/van-e masnal is :)



2019. márc. 15. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

5 éves a nagyobb, nala sem tudni még, az ovonők szerint ilyenkor még nincs oldaliság érzékük.


Pl siman belekavarodnak olyanba:

Tedd a jobb kezed a pocakodra

Tedd a bal kezed a fejedre

Fogd meg jobb kezeddel a bal füledet

Bal kezeddel a jobb szemedet

Stb


Kb iskolas korban elválik

2019. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen normális ez. Apám bal, anyám jobb kezes. Én is jobbkezes vagyok, de egy csomó mindent bal kézzel csinálok.
2019. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Iskolaérettség része a kézdominancia kialakulása, azaz 6-7 éves korra legkésőbb kell hogy kialakuljon, de a többségnél már 2-3 éves korra látszik. Ha addig nincs meg, figyelni szoktuk (idegrendszeri éretlenség tünete, ha lassabban dől el).

Gyógyped.

2019. márc. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Persze, hogy mindkét kezét használja a gyerek.

Amikor nyújtasz neki valamit pl, kanalat, vagy ceruzát akkor rögtön látod melyik kezével nyúl érte, és ez a dominánsabb keze.


Nekem a kisebbikem már bébinek is mindenért ballal nyúlt,persze, hogy mindkét kezét használja, és föleg evésnél vagy más dolgoknál is.


Èn egyébként félig kétkezes vagyok. Pár dologt csak balkézzel tudok csinálni, de pl írni, csak is jobbal.

2019. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyilvan alapbol mindket kezet hasznalja egy gyerek, ebben nincs furcsa. En csak azt kerdezem, hogy ha ugy tunik kialakult a balkezesseg, akkor idorol idore miert van alkalomszeru valtas. Mittudomen x hetente egyszer mondjuk par percig a jobbkezevel eszik vagy rajzol. Nekem, es masnak is egybol feltunik hogy balkezes (eves, rajzolas, labda dobas stb)n bal labas :D (a bal labaval rugja a labdat), tehat eleg egyertelmunek tunik. Lehet hogy csak direkt probalgatja neha hogy milyen a masik kezevel..?
2019. márc. 15. 18:40
 6/7 anonim ***** válasza:
6%
Kb 6 éves kor előtt nem mérvadó h melyik kezével nyúl kanálért stb. Épp így pl a nemi identitás, és orientáció sem kialakult még, az is csak kb 6 éves korra fixálódik. Teljesen normális pl h ovis fiúk olykor tipikusan lányosan viselkednek, vagy lányosnak mondott játékokkal játszanak. A lateralitásra épp így nem utal 5 éveseknél még, hogy melyik kezével nyúl gyakrabban tárgyakért.
2019. márc. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Én jobb kezes vagyok és balkezemet is használom. Nekem igazán csak akkor tünt fel milyen sok mindenre használom a balkezemet amikor volt rajta egy nagy vágás és mindig megfogtam vele valamit. Ez telyesen normálsi sőt a legjobb mert mind két kezét ügyesen tudja használni:)
2019. ápr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!