Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Havonta mennyibe kerül nálatok...

Havonta mennyibe kerül nálatok a gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Nyilván van egy nagyobb “bekerülési költsége” a gyerekvállalásnak, de érdekelne, hogy olyan 3 éves kortól havonta mennyiből oldható meg. Mindennel együtt, étel, ruha ovis kirándulas stb.... Valamint érdekelne az is hogy ha havonta x ftot elvisz a gyereknevelés, akkor vajon a szülőknek ehhez mekkora bevétel társul. 7hónapos terhes vagyok, a kezdő költségeket már így is nagynak érzem, kiváncsi vagyok mi várható később. Nem tudom másnak is szokása e, de én minden kiadásomról, bevételemről listát vezetek, már több éve, és ha az ember kicsit jobban megnézi, érdekes dolgokat talál benne.
2019. márc. 21. 07:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mielőtt hülyének néznétek: nem fogom “visszacsinálni a terhességem” ha túl nagy összeg jön ki, csak előre próbálok hatékony lenni. Pl: megnéztem hogy egy év alatt mennyit költök gyümölcsre. Az összeget nagynak találtam, ezért tavaly ennek az összegnek a felét odaadtam egy őstermelőnek, cserébe ő minden szezonban hoz az aktuális gyümölcsökből. (Télen csak almát) Így fele annyi pénzből dupla annyi gyümölcsünk van, ami ráadásul helyi termelőtől származik. Tény, hogy így nem eszünk pl pomelot, de sokkal hatékonyabbnak tűnik számomra ez a rendszer. A gyerekneveléssel járó költségeket is szeretném optimalizálni.
2019. márc. 21. 07:21
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Ne anyagi megfontolás alapján dönts a gyermekekről, mert úgy nézve nem éri meg. Egyébkét pedig teljesen igény és színvonalfüggő. Ha jó a Pepcos, meg a turis ruha, nem figyelsz oda annyira az étkezésre és úgy gondolod, elég az ovis program, nem kell más a gyereknek, akkor havi 10-20.000 átlagban elég, nyilván cipőváltáskor, ünnepekkor több, máskor meg kevesebb, mert csak kaja meg rezsi. Ha viszont designer gyerekruhák és biopiac és minden hétvégén programok, negyedévente pár nap Kolping és minden hónapban kap egy drága Lego szettet a gyerek, akkor 100+. És akkor még nem volt szó arról, hoy mi van, ha tartós beteg és gyógyszert szed, v ha ételallergiás és speckó kaja kell neki...
2019. márc. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Párszor volt már ez a kérdés. Használd a keresőt.
2019. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Ne haragudj már, de majd a gyerek is hónapokon keresztül almát eszik almával mert azt fizetted ki előre, mert sajnálsz megvenni mellé egy kis pomelót, narancsot, mandarint pl?
2019. márc. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A rendszeremben lévő forint átcsoportosítások nem járnak életszínvonal beli csökkenéssel, és senki nem mondta hogy télen csak alma van.... azt kapunk, de nyáron mást is nyilván, és az elraktározódik télre.
2019. márc. 21. 07:44
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

... Minden szezonban hoz az aktuális gyümölcsökből. (Télen csak almát) Így fele annyi pénzből dupla annyi gyümölcsünk van... Tény, hogy így nem eszünk pl pomelót...


Aha értem. Ja nem.

Neked kutya se való. Annak se elég egy fajta eledel.

2019. márc. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Fogalmam sincs, mennyit költök rájuk, nem szoktam írni, megveszem, ami kell és kész. De megpróbálom végiggondolni. Egy ovis van, és egy 2,5 hónapos.

A kicsi nem kerül sokba, a havi pelusadagja nincs 10 ezer forint (pamperst használunk), anyatejes, így max. pár ruhát veszek még neki, ha látom, hogy növi ki az aktuálisakat. Játék, ilyesmi van a nagytól. Ellenkező neműek, a nagyobb a lány, szóval örökölni ruhát nem sokat nem tud, kevés az uniszex.

A nagyobbik nagyon változó. Ha épp nem kell semmi ruha, cipő, ilyesmi, nincs drága program, kijön max. 20 ezerből. Ha épp kell ruha, cipő, megyünk egyet pl. állatkertezni, ovis fizetnivaló van, szülinapja van, stb., akkor akár 100-120 ezer is lehet.

2019. márc. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon vàltozó, mert ruha nem kell minden hónapban, de mikor kell, akkor azért zsebbenyúlós.És nem luxusruhàkról beszélek.

9 éves.

Menza, havi színhàz, aprósàgok (hajgumi, csatok stb) összesen talàn 15-20 között, de soha nem szàmolunk semmit, mert ha kell, akkor kell.

2019. márc. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg nagyon sok ilyen kérdés volt már, ahol sokan leírták, ők mennyit költenek.

Az igényektől/lehetőségektől függ és hogy milyen lesz a gyerek. Pl. magán oviba jár vagy államiba, turiból ruházkodik vagy márkás cuccokat hord, biót eszik vagy akciósat... + jár-e különórákra, fizettek-e bébiszitternek... + mennyit lesz beteg, kell-e neki fejlesztés vagy tehetséggondozás, speckó cipő, szemüveg, allergiás-e valamire... + hova jártok miatta is programokra, nyaralni... Szerintem annyit számolj rá, mint nálatok egy felnőttnek. Mert ugyan sok mindenben olcsóbb az elején (kevesebbet eszik, kb. 6 éves koráig:)), de pl. 3 havonta kinövi a cipőit és valszeg többet fogtok pl. mosni, mosogatni, fűteni, pancsolni... stb. és sokszor lesz, hogy kedveskedni akarsz neki olyasmivel, amin magadnak lehet, hogy spórolnál (legyen az játék vagy ennivaló vagy közös program).

...Aztán meg a preferenciák és a bevétel helyett az alapállás sem mindegy, mert olyan családok is vannak, akinél egész nagy lenne a bevétel, de mondjuk nagyobb házra gyűjtenek. És van, aki szerint mondjuk az elit suli a fontosabb, vagy a magán fogszabályozás, más inkább összespórolja ugyanezt a gyerekének életkezdésre, a harmadik meg elnyaralja, mert szerinte fontos, hogy világot lássanak, vagy biokajára költi, mert ő az egészségbe ruház bele, nem is beszélve azokról, akik élsportolónak vagy zenésznek... stb. szánják a gyereküket és azért utazgatnak keresztbe-kasul az országban minden hétvégén. Persze lehet mindezt, ha belefér, de sokaknál van, hogy választani kell, mondjuk a most plusz szoba vagy a majd gyereknek legyen lakása között.

2019. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kedves 6os! A kérdés nem az volt, hogy szerinted jó e amit csinálok, de ha már vetted a fáradtságot erről is véleményt alkotni, megtehetnéd értelmes stílusban is.
2019. márc. 21. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!