Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A párom 5 éves fia vele...

A párom 5 éves fia vele alszik, én nem alhatok velük, nem engedi a gyerek. Mit tegyek/tegyünk?

Figyelt kérdés

A párom előző házasságából van egy 5 éves fia. Ő neveli a gyereket, mert az anyja kb lemondott róla.

A kisgyerekkel jól kijövünk, viszont fél év után sem engedi, hogy ott aludjak az apjával. Nekem másik szobába kell mennem.

Az elején elfogadtam, hisz persze féltékeny a gyerek. De ez most már kezd kicsit zavarni....

Szerintetek mi a teendő?

Van külön szobája, de az apjával akar mindig aludni.

Mi nem élünk együtt, de sokszor vagyok ott.



2019. jan. 5. 12:17
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
8%
Talan akkor nem is kene a parodnak szolitanod, hanem szeretod?
2019. jan. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
89%

Apa tesz valamit ellene, vagy a gyerek a főnök? Mondjuk, ha miattad lesz kipaterolva a szülői ágyból, akkor tuti a háború.

Amit én tennék jelen helyzetben, az a szakítás.

2019. jan. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon a gyerekre hagy mindent.

Már próbálta rábeszélni a kicsit, hogy én is itt aludjak mellettük. De kitört a hiszti...és így inkább hagytuk a dolgot.

2019. jan. 5. 12:23
 4/46 anonim ***** válasza:
93%

hűha.. nem irigyellek.

Csak az apa az aki ezt a helyzetet megoldhatná, de amig ő nem âll a sarkára, addig ez igy is lesz..

2019. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
66%
Mondjuk keressél egy normális, nem pszichopata pasit?
2019. jan. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
60%

Én elfogadnám a helyzetet. Sztem hatalmas törés egy gyereknek, hogy anya elhagyta, és apa is inkább az "idegen nénivel" akar aludni. Ha sikerül vele jó és mély kapcsolatot kialakítani, előbb-utóbb úgyis odaenged. Ha pedig érzelmileg is rendbe jön, és idősebb lesz, ő fog akarni külön aludni.

Egy ilyen helyzetben a gyerek igénye fontosabb, mint a tied.

2019. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Nem pszichopata... jesszus. :D kicsit erősnek érzem.
2019. jan. 5. 12:34
 8/46 A kérdező kommentje:

#6

Nyilván a gyerek az első.

Jó a kapcsolatunk, szeret velem játszani, hallgat rám, szeret kettesben lenni velem, sokszor hiányol.


Egyedül az alvás okoz gondot. Megértem őt is persze!

Ugyanakkor egy normális párkapcsolatban együtt szoktak aludni a felek, hiányzik ez.

Nem vagyok önző, nem erőltetem a dolgot.

Csak kíváncsi lennék, van e vmi ötlet v tanács ez ügyben?

2019. jan. 5. 12:39
 9/46 anonim ***** válasza:
83%
Ez is el fog mulni, mint minden, biztos serult a kisfiu lelke, fel h az apja is elhagyja, megnyugtato, ha egyutt alszanak, legy turlemes, tudom, nehez, de el fog jonni a nap, mikor nem akar apaval aludni, kitartas, ha szereted a parod, megeri kivarnod!
2019. jan. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató, pozitív kommenteket! :)
2019. jan. 5. 12:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!