Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érzelmi oldaról nézve, miért...

Érzelmi oldaról nézve, miért lehet hogy egy 3 éves retteg hogy elveszíti az anyját?

Figyelt kérdés

Most már 3 éves de még mindig nehezen alszik, éjjel felkel, akkor már saját ágyában nem akar visszaaludni csak mellettem.

Napközben is csak velem játszik el, egyedül nem.

Most volt ovibeiratás és annyit beszéltünk (pozitívan pedig), az oviról hogy napokban nem tudott aludni, vigasztalhatatlanul sírt, és bepisilt már 2 éjszaka, pedig szobatiszta augusztus óta.

Nem szeretném hogy szorongó legyen, napközben vidám, kiegyensúlyozott kisfiú, nagyon sok időt töltünk együtt, de anyámon kívül másnál nem szeret lenni, meg persze apjával de vele is sokszor elutasító.

Mindig ha bemegyek éjszaka mondom hogy anya nem tűnik el, én is aludni szeretnék csak, mondja jó-jó, de akárhányszor megmozdulok hogy kimennék kinyitja a szemét és elkezd sírni, én meg apjával is szeretnék kettesben lenni,nem szeretnék kiságyban aludni.

3 éve 1 kezemen meg tudom számolni hány éjszakát aludt át.

Féltem őt az oviból bár ma ovis beiratkozáson mikor megnyugtatjuk hogy nem hagyjuk ott akkor jól érezte magát.

Mivel tudnám oldani a szorongását hogy tudja sose hagyom el őt?


2019. ápr. 4. 14:02
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Tudom, nemezt kerdezted, de vanra esely, hogy elhalasszatok az ovit legalabb egy evvel? Illetve van lehetosegetek egyuttaludni a gyerekkel? Azota van ez, miota tudja, hogy ovis lesz? Nekem ez alapjan nemtunik erettnek ra.
2019. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Féltem őt az oviból"

"Mivel tudnám oldani a szorongását"


Amíg te is szorongsz, addig nem tudod oldani az ő szorongását.


És ha te fekszel mellé, akkor visszaalszik nem? És ha már alszik, akkor mehetnél a saját ágyadba. Én is sokáig csináltam ezt.

2019. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én csak magamba szorongok, nem is szorongok inkább aggódok, és szomorú vagyok hogy ilyen gyorsan eltelt ez a 3 év. Neki pozitívan adom elő a dolgokat.

Én hagynám itthon még szívesen, de már 3 év 5 hónapos lesz szeptemberbe, már jó lenne gyerekek között is lenne és szocializálódna,mert környékünkön nincs semmi korabeli gyerek csak egy lány unokatesója de más az érdeklődésük még nagyon.

Plusz persze pénz se utolsó, szeretnék dolgozni ősztől, bár még nincs hova visszamennem.

Én nem vagyok az a baj valami kreatív játékok terén, ez magánovóda lesz rengeteg programmal, kis létszámmal, de hát ezt egy 3 évesnek hiába mondom.

Mindig azt mondja attól fél hogy mi lesz vele az oviba, de ezt nem tudja még részletezni, rengeteget mesélek neki pozitívumokról, de nagyon anyás kisfiú.

2019. ápr. 4. 17:10
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól mert neki pozitívan mondod, de szorongsz ő ezt érzi. Ne szorongj, fogadd el, hogy eltelt ez az idő, és örülj neki :)
2019. ápr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!