Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a kistesó születése után az anyuka "félredobja" a nagyobbik gyereket?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés ihletett meg:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..


Ugye azért elenyésző számú az olyan nagytesó, akinek ilyen rossz gyerekkora van a szülőnek alkalmatlan anyja miatt? Nagyon remélem..


2019. ápr. 8. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg elég gyakori. Főleg 2-3 év korkülönbségnél. Ha nem is ilyen tudatosan, mint a kérdésben belinkeltnél, de úgy gondolom sok nagytesóban tett kárt a kistesó születése, mert nem kezelik megfelelően.
2019. ápr. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

Én inkább attól félek, hogy a fiam marad a kedvencem nem a tesója (nem tudjuk milyen nemű lesz). De utána arra gondolok, hogy úgyse lesz kedvencem. Elterveztem, hogy mindenbe segít a tesó amiben tud és szeretne. Pl oda adja a tesó pelusát, ruháját. Néha megsinizi a pocim mikor mondom neki, hogy ott a tesó.

Szóval én nem értem ezt a különbség tételt mindkét gyermekem egyformán fogom szeretni és nem lesz kedvenckém. Nem is értem utána meg csodálkozik a sok minta anya ha a nagyteso üti vágja a kisebbet... én is olvastam ezt a kérdést és felment bennem a pumpa.

2019. ápr. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Borzasztóan felrmérgesitett a kérdés. 2 gyerekem van majdnem 6 év a különbség, de a nagy nem féltékeny, imadja, védi mindig.

Nem tudnám egyiket sem kevésbé szeretni, pedig féltem, hogy majd a kicsit nem tudom úgy szeretni, mint a nagyot.

Tévedtem. Ők a mindeneim.

Ellenben anyám... na ő már mas teszta. Olyan, mint a kérdező...

2019. ápr. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Én így jártam anno, félre lettem szépen tolva. Anyám mondjuk sztem a mai napig nem vette észre, de annyira egyértelmű, hogy a húgom a mindene, hogy kívülállók is észreveszik, ha fél napot együtt látnak hármunkat.

A kislányom 3,5 éves volt, mikor született a kisfiam, most 3 hónapos múlt a kicsi. Én már előzetesen se tudtam elképzelni, hogy ilyen legyek, annyira a mindenem volt a lányom mindig. Nagyon sokat beszélgettem vele terhesen, hogy milyen lesz, ha megszületik a pici, elmondtam, hogy sokat kell majd vele foglalkozni, de őt is imádjuk ugyanúgy, mint eddig. Bevonom, ha van kedve segíteni valamiben, odaadom az ölébe a picit, mindig dicsérem, hogy milyen ügyes, mennyit segít. Plusz úgy alakítottam, hogy a kicsi 1-1,5 órával előbb megy aludni, mint ő, így az este csak az övé. Nem féltékeny egyáltalán, nagyon szereti az öccsét. És én se szeretem jobban egyiküket sem, azt szoktam mondani, hogy van kedvenc kislányom, meg kedvenc kisfiam :D nem tudom elképzelni, hogy lehet ennyire másképp érezni a saját gyerekeim iránt.

2019. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2.fiam van és most várom a 3.gyerkőcöt. A nagy 9éves a kicsi 3. Mind a kettőt nagyon szeretem és nem is tudnám máshogy elképzelni a dolgot. A nagyobbikkal is sok közös programot csinálunk amikor csak mi ketten vagyunk a tesó nélkül.pl( mozi,séta,sütizés) mivel ő olyan típus aki ezt ígényli. Imádja a tesóját, nem féltékeny mivel vele is foglalkozunk amikor csak ő van. 😊
2019. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem annyira gyakori, mint a prvokatív, kamu kérdések.
2019. ápr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
A belinkelt kérdésben sem dobta félre anyuka a gyerekét. Egy kétségbeesett segélykiáltás a kérdés, és aki ezt nem látja az vak és idióta. És bármennyire is verik magukat itt egyesek, a gyerekek sem egyformák. Vannak könnyebben kezelhető, és könnyebben szerethető gyerekek, és vannak akikkel sokkal nehezebb, mert teljesen más a személyiségük, vagy egyszerűen csak az anyuka és a gyerek személyiségtípusa nagyon különböző. Ha egy szülő kifogja a két szélső pólust, az nagyon meg tudja nehezíteni a helyzetet. Ez nem jelenti hogy nem szereti mindkét gyerekét. Én az életem adnám bármelyikért, de van egy bújós, szeretgetős,, figyelmes , rendkívüli empátiával rendelkező kissebbikem, meg egy éppen leváló, hisztis, visszabeszélős, de roppant kreatív és introvertált, kiskamaszom. Hát vele sokkal nehezebb, főleg mert folyton azt hallgatom tőle, hogy őt nem szeretem. Holott nem igaz, de mivel a kicsivel össze lehet bújni, vele meg nem, a kicsit meg lehet puszilni, vagy öleli, őt meg nem, így elég nehéz kimutatni.
2019. ápr. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Igen, utolsó, pontos a leírásod. Így szoktak önigazolni és rátolni egy gyerekre a felelősséget, hogy miért rosszabb vele egy kapcsolat.
2019. ápr. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
És akkor szerinted okoska mi a megoldás? Könnyű kívülről pofázni, de benne élni nem egyszerű. Nem a gyerekre tolom a felelősséget, csak vázolok egy létező helyzetet. Ettől függetlenül nem dobtam le a tajgetoszról egyiket sem, hanem éljük a mindennapi kis életünket a mindennapi kis bajainkkal. De nyilván a te gyerekeid rózsaillatút finganak, sosem beszélnek vissza, cukimuki cukormázban peregnek mézédes napjaitok. Örüljél magadnak hogy milyen tökéletes is vagy te, csak ne pofázz bele más életébe.
2019. ápr. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én nem "pofázok bele" más életébe, te írtad le kínod-bajod egy kérdés alá nyilvános oldalra. a hozzászólásaid alapján látszik, hogy nagyon frusztrált vagy mindeközben primitív. Tökéletes kombó. Ne másokat hibáztasd a kialakult helyzetedért.
2019. ápr. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!