Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Jobban szeretem második...

Jobban szeretem második gyerekemet?

Figyelt kérdés

Nem rég megszületett a második gyerekem. Az előtt a lányom volt a mindenem, az egyetlen, sosem hisztizett, tündéri volt.

Mióta megszületett a második gyerekem, azt érzem, hogy a nagy egy undok hisztis béka lett. Nagyon sokat hisztizik, nem is tudom hogyan kezeljem. Ma is annyira felhúzott, hogy mondtam neki, ha nem hagyja abba kap 2 nagy pofont aztán lesz miért hisztizni. Mindennapos a harc, eltünt a tündéri lányom. Idegen érzésem van vele kapcsolatban.

Nem akarom, de a második lányomat jobban szeretem. Más is volt így? Változik ez ugye?


2019. ápr. 5. 17:04
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Pont ez a gond. Háttérbe szorult, más van a középpontban, fel akarja hívni magára a figyelmet. Hozzáállásod alapján pszichológust mondanék, neked. De minimum rendbetenni magadban a dolgot és kellő szeretet adni mindkettőnek.
2019. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
68%

Nem. Sosem volt ilyen érzésem. Mindkét gyerekemet egyformán imádom és mindkettő egyformán a mindenem. Még azt sem mondhatom mindegyiket másért szeretem.

Sajnálom a gyerekeidet.

2019. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
94%

Szia!


Szerintem szentelj neki nagyobb figyelmet. Szegény háttérbe szorult, ezért nem tud mit kezdeni magával.

Legyél vele türelmesebb, ne hanyagold. Egyaránt foglalkozz vele, mint a kistestvérével.

2019. ápr. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%

Uh


Érzi ez nem a nagy lányod hibája hanem a tiéd.

És már most 2 nagy pofont kapna?

Gondolkodj el

2019. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%

Eddig ő volt - ahogy írod - az egyetlen, a minden. Most meg ott a kicsi, akire szintén figyelnek, így neki kevesebb jut, mint eddig. Hát persze, hogy hisztizik, meg áll a bál, nem érti a helyzetet, és próbálja kétségbeesetten felhívni magára a figyelmet. Nem kell atomfizikusnak lenni, hogy rájöjj.

De nem, te inkább azt a szerencsétlen kislányt hibáztatod, aki eddig a mindened volt, mert mit képzel, hogy nem tud magától rögtön alkalmazkodni egy számára új, idegen és furcsa helyzethez. Véletlenül se néznéd 5 percig az ő szemszögéből. Hát gratulálok, komolyan.

2019. ápr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%

Azért volt a mindened, mert sosem hisztizett, egy tündér volt? Ez sajnálatos..

Nézz magadba, képzeld bele magad a nagyobbik helyébe, bár ahogy írsz, nem fog menni. Menj el pszichológushoz.

2019. ápr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%

Az ilyennek gyerek se való...

Remélem csak kamu kérdés...

A helyesírásodról is leri, hogy mennyire buta ember vagy...

Szegény kislányok

2019. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%
Soha nem gondoltam ilyet. Te pedig moat teremted meg a tokeletes testverfeltekenyseget. Gondolom egesz nap a kezedben a poci, persze, hogy undok, hiszen hatterbe szorult.
2019. ápr. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%

Nos gondold végig a gyerek szemszögéből:

"Nemrég megszületett a kistestvérem. Az előtt az anyám volt a mindenem, én voltam neki az egyetlen, mindig kedves volt velem és csak rám figyelt, tündéri anya volt. Mióta megszületett a kistestvérem, azt érzem, hogy az anyu nem foglalkozik velem, nem szeret. Én próbálom felhívni magamra a figyelmet, de ő nagyon sokat kiabál velem, nem is tudom mit tehetnék még. Ma is annyira próbáltam kiadni magamból ezt az egész feszültséget, de ő csak csúnyán nézett és megfenyegetett, hogy megüt. Kétszer is. Mindennapos a harc az anyám figyelméért, eltűnt a tündéri anyukám. Idegen érzésem van vele kapcsolatban.

Nem akarom, de utálom a kistestvérem, mert anyu most őt szereti mindennél jobban."

2019. ápr. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%
Persze ,mikor a második megszületett az elsőt besöpörtem a szőnyeg alá, hogy lehetsz ennyire gerinctelen,szívtelen nőszemély???az ilyennek mint te nem váló gyerek! Sajnálom azt a 2 gyermeket.
2019. ápr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!