Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 11 éves iskolás gyerekkel...

11 éves iskolás gyerekkel hogy lehet megértetni nem eheti azt amit régen?

Figyelt kérdés
Kiderült cukorbeteg, rosszul bontja a szénhidrátokat. Így most teljesen új étrendje lett, vele együtt a családnak is. Ami azzal jár, hogy nincs semmi olyan amit szeretett. Nem hajlandó enni, hisztizik és már megpróbált lopni a konyhából is.
2019. ápr. 12. 17:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom azért lop, mert nem mondtátok el neki normálisan, hogy mit jelent ez a betegség.


Simán ellehet mondani, hogy mit jelnet, és mi a következménye. Mi fog tröténni, ha még is tovább cukrot eszik, és mi történik ha betartjátok a diétát.


Majd elmondani neki, hogy mit kell figyelnie a diétánál, pl mi az ami abszolút tilos és mi az amiböl sokat ehet.


Ez pont olyan mint amikor egy gyerek szamüveget kap. Lányom 2 napig ellenezte, majd bele törödött.

2019. ápr. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk megoldás lehet az is, hogy ti is átálltok az ő étkezésére. A szülők példája a legjobb motiváció.
2019. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
21%
Mi az hogy rosszul bontja a szénhidrátokat? Mi az amit nem ehet habár korábban ehette? Mi a terapiája?
2019. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

hátfigyelj, ha elmagyarázod neki tisztességesen, hogy mi is az a cukorbetegség, akkor majd nem lop többet. egy 11 éves már fel tudja fogni hogy bele is halhat a lopkodásba.

gondolom sunnyogsz neki, ahelyett hogy őszinte lennél vele a lehetséges következményekről.

az unokahugom négyévesen lett tejalergiás vagy mi, és refluxos, valamiért képes volt felfogni, hogy nem ehet mindent amit eddig lehetett, mert fájni fog a hasa, hányni fog, beteg lesz, kórházba kerülhet. nyolcéves, de kb nagycsoport óta nem figyeli az anyja vendégségben, seholsem, hogy nem eszik-e bele valamibe ami tilos, mert nem eszik bele, mert tudja hogy nem szabad, és mondja is ha véletlen pl. ketchup kerül az ő menüjéhez is a mekiben egy szülinapi bulin.

szóval ha neki ment, akkor a te 11 évesednek is menni fog.

2019. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Az én gyerekem glutén, laktóz,tejfehèrje,èlesztőt nem ehet. 9 évesen kellett ètrendet váltanunk. A te hozzáállásod azt gondolom nagyon fontos. Én elmagyaráztam neki mindent és megbeszèltük,hogy mindent ehet csak kicsit másképp. Ha nem tragédiakènt állítod be és természetesnek veszed, akkor ő is könnyebben elfogadja. Fiam most 11 éves. Mindennek nézi az összetevőjèt és már simán megérti mit lehet, mit nem. Nincs hiszti. Mi is termèszetes dologkènt kezeljük, pedig azért agyaltam az elején rendesen,hogy mit adok neki enni.
2019. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos némelyik felnőttel sem lehet megértetni, elfogadtatni az ilyenfajta korlátozásokat. Nagyon helyesen tettétek, hogy az egész család étrendjét megváltoztattátok, de az igazi veszély házon kívül leselkedik rá. Könnyű mondani, hogy egy 11 éves gyerek mindent megért. Az én egyik barátom azért vakult meg, és vesztette el mindkét lábát, mert 45 évesen nem volt hajlandó tudomást venni a betegségéről. Sok erőt és türelmet kívánok nektek, nagyon nehéz lehet.
2019. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Lehet köpködni, de vegyél neki update cuccokat. Én hat éves koromtól vagyok cukorbeteg, bármit megadtam volna, ha akkor lett volna számomra is ehető kakaós csiga , pl.
2019. ápr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem köpködés, de vannak update-nél olcsóbb és jobb termékek. De maximálisan igazad van, pl ott van az update. Aztán lehet továbbmenni. Van webshop is.

Nincs olyan amit ne ehetne.

Egyedül instant teát nem találtam-de ez meg nem tragédia mert teát lehet csinálni vagy készen venni icetea-t. Alig van már cukros termék egyébként. Minden steviás, szénhidrátcsökkentett, ezzel azzal dúsított.

Van nagyáruház amiben 4 soron csak ilyen termékek vannak, egy fillérrel nem drágábban mint a normál.

2019. ápr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom kiírhatom e ide, de Szafi termékeit nézd meg. Van honlap, webshop. Nagyon ajánlom. Mindennek el lehet készíteni az egészséges alternatíváját. Szafi fitt. Így keresd
2019. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem ugy adnàm neki elő hogy ez kényszer, hanem szépen átvezetném. Mesefigurák a rizsből zoldsegből, szendvicsre smile, egyutt sutnénk diabetikus sutiket, csinalnank gyumolcsnyalokat, fagyit.

Élményt kreálnék a váltásbol.

2019. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!