Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak szerintem botrányosak a...

Csak szerintem botrányosak a mai mesekönyvek?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam imádja a könyveket, van olyan nap, amikor egész nap csak mesélek neki, nem kell neki sem a duplo, sem a kisvonat, csak a mesekönyvek.

Imdája a Keress, találj böngészőket, Füzesi Zsuzsa mondókásokat, 1-2 gyerekkori könyvemet, amelyben szép rajzok vannak.

Szerettem volna neki 1-2 új könyvet venni, de a MESEkönyvek elborzasztottak. OK, hogy ott a Bogyó és Babóca, Boribon, de ez a Kuflik pl teljesen lesokkolt. Ebből mit tanul? Ezt tényleg zabálják a gyerekek? Hány éveseknek való? Másik a Kacagtató... Lehet én vagyok béna hozzá, de nagyon ügyetlenek benne a mondókák és a rajzok is idétlenek. Még 1 éves korában szerettem volna venni olyan könyvet, amiben csak szimplán felismerhető állatok vannak, az sem volt egyszerű feladat...

Nektek mi a véleményetek?


2019. ápr. 13. 13:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%

Aki Harry Pottert olvasna 2 évesnek, az vagy két évest nem látott még, vagy a H. P.-t nem olvasta.


2 éves korosztálynak alapvetően olyan könyvek valók, amik az ő kis világukat, hétköznapjaikat írják le, pl. Bogyó és Babóca, Maszat sorozat (Berg Judit), Boribon (amiből vannak újabb kötetek az elmúlt évekből, szóval nyugodta sorolható a mai könyvek közé).


Ahogy nő a gyerek úgy jöhetnek majd az abstraktabb mesék, pl. állatmesék, népmesék, később, kb. 4 éves kor után a Grimm mesék, majd 5-6 éves kor körül ajánlják a Benedek Elek féle tündérmeséket. Persze ez csak egy ajánlás, és rugalmasan kell kezelni, meg nyilván van egy sor más mese is.


Kuflit az ovis, 4 éves fiam nagyon szereti. Először én is furcsán néztem, mind a rajzok, mind a szöveg lesokkolt, de megszerettem, sok olyan utalás is van, amin én felnőttként mosolygok, pl. Szabó Lőrinc idézet.


Grimm mesék néha nekem is brutálisnak tűnnek, de elvileg a gyerekek fantáziája ezt tudja kezelni, nem egy véres horror játszódik le a szemük előtt, már persze ha olvasva hallgatja, nem mesefilmként nézi.


Tudom, hogy Varró Dánielt sokan nem kedvelik, de az ő mondókáinak, verseinek nagyon jó ütemük van, sokszor nagyon érdekesen játszik a szavakkal, és persze arról a világról szólnak, amit a mai gyerekek ismernek (ezzel együtt a régi mondókák is jók és kellenek persze)

2019. ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
3%
A Harry Potternek is van gyerek mese kiadása. Amikbe a varázslók meséi vannak. Múltkor egyik ismerősöm kereste a neten az 1 éves gyerekének. Nem értem mi vele a gond.
2019. ápr. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Andi80018 ***** válasza:
Én már egy jó ideje könyvtárból veszem ki a könyveket a gyereknek. Hét éves. Pl. Janikovszky Éva, Frakk, Robin Hood, Geronimo Stilton, Süsü, Pom pom meséi, stb. Van nagyon sok piciknek való is, sőt, ki se kell venni, van sarok, és ott szoktak a szülők olvasgatni a kisebbeknek. Szerintem nagyon jó a könyvtár, nem kell megvenni a könyveket.
2019. ápr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%

Az a véleményem, hogy a mai szülők sokkal kényesebbek, finnyásabbak és nyavalygósabbak, mint a mi szüleink voltak.

Egy Hupikék törpikék mitől "okosabb" mese, mint a Kuflik?! A mai szülők mindent kifogásolnak. A védőnő hülye, a gyerekorvos kókler, a bölcsisnéni tudatlan, a gyerekkönyvek szarok. Még jó hogy mi fiatal szülők mindent jobban tudunk mindenkinél :)


Amúgy a Tom és Jerry-ben kivasalták egymás kezét meg pofán vágta egyik a másikat vaslapáttal. A Hófehérkében mérgezett almát adott a nyanya. A Piroska és farkasban embereket evett a farkas egészben. A Jancsi és Juliska banyája is tééényleg nagyon gyerekbarát. A Ho ho ho horgász pedig világmegváltó gondolatokat tanított nekünk. Soroljam még?

2019. ápr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
...Süsü, a sárkány meg totál süsü volt... :) Előző, szakadok. :D Komolyra fordítva: mindig voltak PÁRTolt, de igénytelen irodalmárok, azonban igényesek is. Tessék, meg lehet válogatni, egyéni igény szerint a gyermekirodalmat. Van jó és igénytelen régi, jó és igénytelen mai is.
2019. ápr. 14. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mazsola, Futrinka utca, Vidám mesék, Thomas most hirtelen ezek jutottak eszembe. A Bogyó és Babócát ők is szerették, szerintem a még elmegy kategória, de az Anna, Petivel a világból ki lehet engem kergetni. Ilyet bárki ír. De a gyerekek érdekes módon szeretik.

Harry Potter? Na, ne már! A 11 éves lányomat sokkolta.

2019. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tényleg sok gyatra mesekönyvet lehet találni, de azért szerintem szép számmal akadnak jók is.

Én múltkor mondókás könyvet kerestem az akkor még 2.5 évesemnek, hát nem volt egyszerű menet, de végül találtam egészen jót.


Mesék közül amiket nagyon szeret: Boribon, Kisvakond, Tesz-Vesz város, Mesél az erdő...

Jó, a Mesél az erdő az nem pont mai, de most újra kiadták, a többinek meg mind vannak viszonylag újabb kötetei.


Harry Pottert nem tudom, kinek jut eszébe egy kétévesnek olvasni, és még csak nem is azért, mert félelmetes neki, de ugyan mit ért meg belőle egy ekkora gyerek? Bonyolult, szövevényes történet, sok szereplő, elvont fogalmak, iskolai közegben játszódik, ezt egy kétéves se meg nem érti, se le nem köti. HP-t akkor olvasson a gyerek szerintem, amikor már saját magának tudja olvasni, szóval olyan 8-9 éves korától, vagy afölött. Én a nagyobbikamnak próbáltam 6 évesen olvasni, még akkor sem kötötte le. 9 évesen magától elkezdte, egy év alatt mind a hét részt kiolvasta.

2019. ápr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2 évesnek már érdekesek a Weöres Sándor versek, vagy a Tandorik. Vannak akkorának való Benedek Elek mesék is.
2019. ápr. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mondókázni ebből a sorozatból szoktunk: [link]

Móra Ferenc - A hatrongyosi kakasok Nnem erőszakos, nem véres, vannak benne versek is, a legtöbb mese és vers felnőttnek is élvezhető.

Mátyás királyos mesék. Azok sem erőszakosak, sem véresek. Az egyik mese végére annyira kíváncsi voltam, hogy a gyereksírása ellenére gyorsan végig olvastam.


Egyelőre ez a két könyv van, de még csak 1,5 éves épp hogy múlt.

2019. ápr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!