Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy újra...

Mit csináljak, hogy újra megszeresse a fürdést?

Figyelt kérdés
Adott egy 20 hónapos kislány, aki korábban imádott pancsolni, úgy kellett kikönyörögni a kádból. 3 napja új helyre költöztünk, egy nagy családi házba a kis panel helyett. Azóta kínszenvedés minden esti fürdetés...nem is csak a fürdetés, hanem elég ha közelítünk a fürdőszoba felé már üvölt, kapaszkodik belém, ha bemegyünk ki akar jönni. A kádba bele sem akar menni, liluló fejjel üvölt és mint, egy kis csimpánz kézzel-lábbal hadakozik. Ha bele is teszem, mászna ki, nem marad meg benne. Ugyanazok a fürdőjátékai, nem érdeklik. Beleültünk vele együtt, nem segít. Engedtünk épp csak vizet, próbáltuk csak tusolni...egyedül akkor nyugszik meg, ha kihozom a fürdőszobából. A panelhoz képest ez kb. 2x nagyobb és a kád is nagyobb...ez lehet a baj? Adjatok tanácsot, mert nincs több ötletünk és így fürdetni sem lehet...😟

2019. ápr. 14. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Fürödjetek együtt. Bármitől is fél, ezzel oldhatjátok.
2019. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Együtt ülünk be vele a kádba, de egyelőre nem segít...de akkor próbálkozunk tovább, hátha. Igen, az látszik, hogy fél vmitől, annyira keservesen zokog közben.
2019. ápr. 14. 20:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan még a kis babafürdető kádja, akkor próbáljátok meg, hogy először a padlóra téve abban fürödjön, aztán azt beletenni a kádba, és úgy, majd ha ez mind sikerül, egy idő után elhagyni a kiskádat.
2019. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondj neki esti fürdős mesét!

Kérdezd meg,melyik játéka kíséri el fürödni? Mi így járunk kezet mosni,mert nem szereti a lányom. De mindig hoz egy plüsst vagy babàt,aki megnézi,hogy milyen ügyesen mos kezet. Motiváció :))

Az a játék vigyázna rá.

2019. ápr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezeket ki fogjuk próbálni, hátha. 🤗
2019. ápr. 14. 21:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy csak leírom,hogy mi nem költöztünk sehova,mégis volt egy ilyen időszaka a lányomnak,hogy sírt. Szerintem kb annyi idős lehetett,mint a te gyereked. Aztán abbamaradt. Jelenleg kiszállítani nehéz a fürdőkádból :) . 3 éves. Utolsó voltam.
2019. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az nem lehet hogy hidegebb van ebben a fürdőszobában mint a panelben? Egyszerüen csak nem komfortos neki?
2019. ápr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megpróbálnám kis műanyag gyerekkádban fürdetni, vagy gyerekmedencében, ami van. Ha máshol nem megy akkor akár a szobájában is.

Egy alig kétévesnek magát a költözést is pont elég feldolgozni. Majd ha megbékélt a házzal szerintem a fürdővel is meg fog.

2019. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is: próbálj rájönni a viselkedés okára. Ha esetleg már tud beszélni valamelyest, akkor kérdezd meg, de legtöbbször az működik, ha megfigyeled a spontán játékát. És tereld ilyen témájú játék felé, óvatosan, pl káddal, fürdéssel kapcsolatos szerepjáték, vagy bábok, játékkatonák stb. Pl bábozz egy macival, bábozd el, hogy a maci megy az (ottani) fürdőszobába, és kérdezd meg a gyereked, mit csinál most a maci? És így tovább.


Legjobb, ha játékosan invitálod arra, hogy legyen az ő kezében is egy játékfigura, és együtt megy a maci, meg a kezében levő játék a fürdő FELÉ. Nem be! Hanem felé! És állj meg a fürdőajtó előtt, folyamatában figyeld a reakcióját, mit mond, mit csinál. Ha nem beszél, elég a cselekvését figyelned.


(És bár némi plusz ihletet igényel, de ha még megfelelő pillanatokban óvatosan tereled is a játékát a számodra kérdéses irányba, még többet meg hamarabb megtudsz a viselkedése okáról.)


Ezt tudom első körben javasolni.


Hiába erőltetsz valamit, ha nem érted a mélyebben fekvő okokat adott esetben. Márpedig a jelek szerint nem érted, miért ellenkezik a kád kapcsán. Ezért kell kiderítened. Én nem tudom és nem is akarom odateleportálni magam, távból meg lehetetlen ennyiből ráérezni az okokra.


(Bár dackorszakban van, de ez esetben nem ez, vagy nem csak ez a viselkedése oka, hiszen nemrég még szerette a másik lakás másik kádját.)

2019. ápr. 16. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!