Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekem, vajon miért...

A gyerekem, vajon miért utálja az esti fürdést? Ez általános? Hiába nagy hab, játékok, utálja. Mások is vannak hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Este ordítottás, birkózás, nagy nehezen éppen rákenem a fürdőkrémet, zuhany és már jó jövünk ki, mert akkora balhé van, ordítás, sírás stb. Örökké így lesz? Strandot szereti.

2013. júl. 30. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gyerekem, de en ilyen voltam. :D Csipte a szemem a sampon, es rendszerint belement. Onerzetes nagylany voltam, igy zavart, hogy meztelenkednem kell masok elott, megha az a csaladom is volt. Na, en peldaul ezert utaltam, de hidd el, a te gyerkocodnek is biztos van valami oka, amiert nem szereti. Ne aggodj, nem lesz ez orokke igy, megfogja szeretni biztosan, csak addig bird ki. :)
2013. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem azért utálja, mert folyton birkózás és ordítás van belőle. Gondolj vissza, hol romlott el, vagy születése óta vízundora van-e. Az enyém imádja, csak születése után pár napig volt, hogy nem szerette, de az sem ordítós, csak nyöszörgős, ijedt utálkozás volt.
2013. júl. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk éppen a nagy hab váltott ki hasonló reakciót. Nem szereti a mai napig, ha nem látja a lábát a vízben. (3,5 éves)
2013. júl. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet nem szereti a vizet az arcaban samponnal keverve, fel a habtol, a jatekokat nem latja a habtol es ijeszto lehet mikor a hab alatt hozzaernek...

Nekunk volt 2 hetunk olyan masfel evesen, mikor felt bemenni a vizbe. Fogtam, lemostam es mentunk tovabb....ugy vandorolt vissza a kadba, hogy Apaval kezdett el furdeni. Most masfel eves, egyedul zuhanyozik, furdik.

2013. júl. 31. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

ha van olyan este amikor a nap végére nem lesz annyira koszos töröld át a szobában egy nedves törölközővel

nagyon hálás lesz hogy elmarad a balhé :)

2013. júl. 31. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem extrém módon utálja a fürdést. Az arcát csak áttörlöm kis vízzel, nem csípi a szemét, a sampon könycsepp mentes. A kezdetektől utálja a fürdést habbal, hab nélkül, játékkal, játék nélkül. 2,5 éves gyerek még nem szégyenlős akkor nappal nem rohangálna meztelenül. Azért köszi a válaszokat.
2013. júl. 31. 08:32
 7/12 anonim ***** válasza:

2 évesem sincs oda a fürdésért. Van, hogy csak beáll a kádba, mosdás "együtt", lemosom, és már száll is ki. Jobb napokon megjön a kedve a pancsoláshoz, akkor játszik egy kicsit a kádban. Igyekszem nem erőltetni. Ha nincs kedve hozzá, akkor csak mosdás van, nem rágom a fülét. Érdekes, hogy a kerti kismedencét szereti. Ott is óvatos nagyon a vízben, az arcához nem is szereti, ha víz ér, de úgy látom, jobban barátkozik a vízzel, ha valamelyik szülővel bolondozhat benne, pocsoljuk egymást.

A hajmosásról inkább nem is szólok, még nem volt ordítás nélkül. Hasonló helyzetben vagyunk.

2013. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyedül.:) Mi is gyorsan végzünk beáll és már mosom is, 5 perc sincs az egész. A strandot imádja. Én sem erőltetem, de, hát ebben a melegben muszáj, mikor nem volt ez a dög meleg, nem volt csupa kosz a homoktól, volt, hogy nem fürdött csak kéz, arc.
2013. júl. 31. 15:50
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hozzászólásod alapján lehet, az is baj, hogy volt, amikor elmaradt a fürdés. Így már tudja, hogy hisztivel manipulálhat, és engedsz neki időnként, és nincs fürdés, naná, hogy bepróbálkozik.
2013. júl. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes.... itt többen írták ,hogy nem szereti a gyerek a habot én kiskoromban megőrültem érte amikor nagymamámnál volta mindig vette nekem az ilyen habokat mert imádtam :DD
2013. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!