Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A két és fél éves fiam ordít,...

A két és fél éves fiam ordít, a nagyanya után, vigyem orvoshoz vagy normális ez? Lentebb.

Figyelt kérdés

Anyósommal élünk és a gyerek, folyton csak róla kérdez. Azzal ébred,hol van mama. Ha meglátja hogy haza ér folyik a nyál a szájából úgy ordít,kitépi magát a kezemből hogy én nem vagyok jó. Ha valamiért ráveszekszek, azt kezdi el kántálni mama szeret téged nincsen semmi baj. Ha megkérdezem én jó vagyok e,akkor azt mondja én nem csak mama jó.Nem engedi hogy puszit adja neki a nagyanyát meg szájon akarja csókolni.Az apjával is elutasító mint velem. Nem uszítom ellene,nem tiltom,nem sokára elköltözünk,de mi lesz ha akkor se változik semmi? Mi lesz ha akkor se leszek elég.

Úgy érzem küzdenem kell a fiamért, és nagyon vesztésre állok.



2019. ápr. 16. 15:34
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató, és dorgálóm szavakat. nagyon jól esett veletek "elbeszélgetni" .
2019. ápr. 16. 16:33
 12/15 anonim ***** válasza:
63%

10., kérdező! Így már sokkal érthetőbb, nem is értem, miért nem ezzel kezdted, amit utoljára leírtál. Egyébként egyáltalán nincs kedvem ilyesmin kacagni, nem azért írtam azt, amit... Még egyszer leírom, nem, nem kell orvoshoz vinned a kisgyereket, reflexből működik nála az, hogy aki soha nem bántja, ahhoz ragaszkodik ilyen pici korban. Hidd el, ez megváltozik majd. Valamit nem jól csinálsz, mert anyósom hiába édesgette mindig magához, csak kényeztette, semmi fegyelmezés, mégis ha baja volt a gyerekemnek, akkor csak én voltam neki a "menedék", bármi baja volt. Pedig én sem ajnároztam agyon.

Azt próbáld megfejteni, mi lehet a gond veled és a kisfiad kapcsolatában. Mert valami biztos, hogy van.

2019. ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is nagyon nagyon rosszul esett, amikor a 6 éves fiam közölte egy szép napon, hogy ő mamát szereti a világon a legjobban. Egy kicsit próbáltam a lelkére beszélni, h dehát én vagyok az anyukád, és én téged szeretlek a világon a legjobban, de ő csak hajtotta, h a mamát szereti a legjobban. Persze mama a kis seggét kinyalta, nálam meg voltak szabályok. Közvetlen mellettünk lakott anyósom, nem volt nehéz dolga. Igyekezett ellenem uszítani a gyereket. Amikor én megszidtam, a mama jól megvigasztalta, és olyanokat mondott, h csúnya anya bánt téged.

Nálunk a természet intézte el a dolgokat, 2 éve meghalt anyósom. Nem 1ik napról a másikra, hanem fél év leforgása alatt, így a gyerek hozzászokott , h mama nincs már annyit az életében mint korábban.

2019. ápr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hú, mintha magamat olvasnám... csak az anyám, nem az anyósom. Szomszédunk, minden nap látja a lányomat, aki nemsoká 4 éves. Anyu mindig nagyon szerette, ami nem is volt gond, voltak nagyon mamás időszakok, de mégiscsak én voltam anya, én voltam az első. Januárban kistesó született, anyám meg iszonyatosan visszaél a helyzettel, ami emiatt kialakult. A lányom nem féltékeny, nagyon el lett magyarázva neki minden, nagyon figyelünk arra, hogy vele is töltsünk külön időt, ne a kicsiről szóljon az élet. Rengeteget foglalkozunk vele, de tényleg. Szereti is a testvérét nagyon. Csakhogy a mamánál ugye ha átmegy, egyedül van. Mostanra az van, hogy egyet nyekken a kicsi, közli, hogy megy a mamához, megy a bőgés, ha véletlen nincs itthon. Persze anyám mondogatja is neki, hogy te vagy a kincsem, stb. meg ki tudja, mit, amikor nem halljuk. Még csak nem is az van, hogy annyit játszik vele, mesét néz a gyerek (itthon is szabad), meg töménytelen mennyiségű cukrot kap (azt mondjuk itthon nem szabad). Mindig van valami apró meglepi, kb megveszi a gyereket anyám. Közben olyanokat mond, hogy ő a harmadik lánya. Egyébként nekem mondja a lányom, hogy nagyon szeret, bújik hozzám stb, mégis néha inkább a mama, hú de szeretem a mamát. És igen, tipikus, ha valamire nemet mondunk neki, egyből mama... marha rosszul tud esni. Bennem is az tartja a lelket, hogy pár hónap, és költözünk anyám mellől. Amúgy ezzel is piszkálja a gyereket, hogy mi lesz a mamával, ha elmész stb.
2019. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem lehet könnyű. Az én anyósom egy igazi hárpia. Ha az én még újszülött babám hozzá ragaszkodna ennyire, kb kitepnem a hajam. Bár kétlem, hogy az oreglany odáig lesz valaha is az unokajaert, a saját gyerekeit is lesz@rja. Viszont nekem olyan, hogy itt olyan sokan írjátok, hogy a saját anyátokhoz mennyire ragaszkodik a gyerek és ez nektek mennyire fáj. Bár bizonyára nincs köztetek és édesanyátok közt olyan szoros kötelék, mint nálunk. Amikor anyu a kezébe veszi és látom a szeretetet a szemében az leírhatatlan boldogsággal tölt el. Nálunk nővérem gyerekei az anyóst simán mamának hívják, és nem is igazán szeretnek hozzá menni, anyukámat meg nagyikának és imádnak nála lenni. Pedig anyuéknal is vannak szabályok és anyu nem írja felül nővérem által szabott szabályokat sem. Ha kell megszidja őket, ha olyat csinálnak, ha kell megbabusgatja, ha arra van szükségük. És imádják őt! És testvérem, sőt a párja is mindig mondogatja, hogy anyunal jobb nagymamát el sem tudnának képzelni és a gyerekek rajonganak érte.

Bocsi az offert, csak akartam egy kis pozitív példát is hozni!

2019. ápr. 17. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!