Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális az, ha a férjem nem...

Normális az, ha a férjem nem foglalkozik a gyermekkel?

Figyelt kérdés

Most 4 éves. Amikor megismertem a férjemet, akkor voltam 6 hós várandós.

Most, hogy itthon vagyok egy hete huzamosabban kapok észbe, hogy férjem totál nem foglalkozik soha a gyermekkel.

Tehát, akár egy hétig he sem köszön a szobájába. Nulla kommunikáció.

Rákérdeztem, azt mindta:

-"Hozok neki kaját, meg kap játékokat, haggyá má a fa...s..zságokkal!"

-És nem mész be hozzá beköszönni?

"4 nap mulva be van irva a naptárba az állatkert, látom akkor eleget, ne fárassz."


Olyan érzésem van, hogy férjem egy totál másik dimenzióban él. Amikor megismerkedig valakivel, akkor ugye próbál megfelelni. Ami 2-3 hónapnál tovább nem tart neki. Es sz összes kapcsolata, baráti, rokoni, velünk, minden ilyen jellegű neki.

Mert valójában ő akar dominálni, és kibújik a szög a zsákból idővel.

Mivel itthon nem tud, tehát a kislány nem ment focizni, pedig férjem nagy focista, hanem inkább lányom balettozik és nem tudja férjem a saját gyerekkorát ráhúzni, sztem csalódás neki. És én is, meg minden egyes kapcsolata, a megfelelési kènyszere miatt.

Erre jutottam, de szerintetek?

Mar nyugtatot is szed, de szakembert látni nem akar. Mire hazaér a munkából csak idegesebb, mint régen nyugtató nélkül.


Volt más is ilyen helyzetben?

Mit mondjak a fyermekemnek? Kezdi az "apa" helyett a nevén szólítani férjemet, ha róla heszél.


2019. márc. 13. 22:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
96%

Először is a gyereked sajnálom hogy egy ilyen "apával" kell felnőnie másod sorban téged hogy még mellette vagy.

Ha jól értelmezem nem az ő gyereke, hanem másé aki nem vállalja fel?

Mond el neki hogy foglalkozzon ő is vele, mert ez nem csak a te feladatod. Ha nem tetszik neki akkor meg váljanak szét az utatok. Semmi keresnivalója nincs mellettetek.akkor talán elgondolkozik mit rontott el és min lehetett volna javítani

2019. márc. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem az a baja, hogy nem az övé a kislány, nem érzi apai kötelességnek, hogy veke legyen.
2019. márc. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

A "nevén van".

De igen, lehet, hogy ez. Csak az a helyzet, hogy van egy 17 éves gyermeke is. Aki szintén lány. És a "sajátja". Nem is tartja a kapcsolatot vele. Párszor áthoztam a lányát, nagyon minta gyermek, él tanuló, visszahúzódó, nem pasizós és szép nagyon. Férjem csak megfelelni probàlt, délbe meg agressziv rohamot kapott, miszerint "f..a...szom az egészbe, nem veszed észre, hogy nem ide való? Hogy lehetsz ekkora idióta?"

Mondta ezt nekem, és az egy napos progipól fèl napos lett.

Itthon meg bocsánatot kért, és hogy nem akarja tartani vele a kapcsolatot, mert tiszta olyan mint az anyja, meg nem illik a mi családunkba és, hogy reménytelen.

3 éves volt mikor elváltak, de az exe szerint előtte sem foglalkozott vele, inkább családi programokat szervezett, fotókst készített és a haveroknak körbemutogatta.


Szerintem ez a megfelelési kenyszere a neveteteseből adódhat és olyat akar faragni mindenkiből amilyen ő maga, aztán rájön, hogy ez senkinél nem működik. Így akikkel megismerik egymást, azoktól elfordul. Hisz rájön, hogy nem tudja magára formálni.


Csak most mit mondjak erről a lányomnak? Mert már kérdezget.

2019. márc. 13. 22:56
 4/36 anonim ***** válasza:
91%
Igy van az a baj hogy nem az ove nem kotelessege szeretni es torodni vele.. nem sok jovot josolok nektek plane amilyen mocskosan beszel veled is es ez a leszarom stilus csak olaj a tuzre. A gyermek meg johogy nem szolitja apanak, meg sem erdemli nem is torodik vele.. Probalj vele beszelni de szerintem ne hagyd ezt sokaig mert ha mar nyugtatozik is es idegbeteg akkor ennek jo vege nem lesz.
2019. márc. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
89%
Ha a sajat lanyat leszarja akkor a te gyermekeddel mit fog tenni szerinted? Szeretni nem foleg hogy mar most leszarja es nem torodik vele. Nagyon otromban viselkedik veled latszik hogy ember szamba se vesz es egy csepp tisztelet nincs irantad. Szanalmas.
2019. márc. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Egyébként rengeteget költ ránk, a legújabb Mickey egeres cucca van lányomnak mindenből, évszakonként a komplett ruhatárát lecseréli, még az utolsó zokika is Mickey egeres. Tv-be ha reklámoznak játékot azonnal megveszi, én meg sjándékozom tovább a családba, mert nem férnek el... Igy le van tudva. Gondolom ez is ilyen megfelelési kényszer.

De nem foglalkozik vele, az idejéből nem ad neki.

2019. márc. 13. 23:04
 7/36 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ennek nem való gyerek, csak azt nem értem, akkor mi a tökömért jött össze egy hat hónapos terhes nővel, nem esett le neki, hogy ebből előbb-utóbb gyerek lesz?
2019. márc. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem az a nem normális, hogy egy s.eggfejjel házasodsz össze.
2019. márc. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
95%
Értem, hogy anyagilag oké. De ha már úgy jönnék össze valakivel, h van gyerekem, akkor nekem a választásnál fontosabb lenne, hogy a gyerekemet szeresse, minthogy engem.
2019. márc. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Én is hasonló porondon vagyok, mint a kislány.

Férjem munkamániás, és totál más elvek alapján dolgozik mint én. Még máshogy is beszél, mint itthon, sztem szégyenli is. Kibontakozik, hogy totál más, mint én.

Szóval megvesz mindent, munka után hazajön és éjjelig nézi a foci meccseket, mert hogy ő stresszes a munkától, így tudja kikapcsolni az agyát. Ha próbàlok kommunikálni vele, akkor kifakad, hogy én nem olyan feleség vagyok mint amilyet ő elképzelt, gyerekes vagyok, neki komoly nő kellett volna, a gyerek meg hogy totál olyan mint én, mert én befolyásolom. Mondja ő, reggel meg ismét boldog, szia, puszi szivem, megyek dolgozni.

Megkérdem, hogy betakartad a kislányt?

Azt mondja, hogy nem tudja, mert sietnie kell dolgozni...

-De hát a betakarás csak egy pillanat.

Ő: - Oké, akkor csináld meg, mentem, szia, puszi.

Ja meg reggelente a nyugibogyó már...

2019. márc. 13. 23:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!