Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek normális ez az anya?

Szerintetek normális ez az anya?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm tudatosan arra szoktatta a gyerekét 3 éves korától, hogy ne aludjon az oviban délután, mert hogy ő este 7-től már nem akar foglalkozni a gyerekkel. Eszem megáll.
2019. márc. 14. 12:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha ezt így kijelenti, akkor az tényleg elég durva, de mondjuk az sem véletlen, hogy egyre több országban vezetik ki a délutáni alvást. Pont azért mert utána este pörög a gyerek és nem tud aludni, reggel meg nem bír felkelni.
2019. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

És erre mégis hogy lehet szoktatni?

Ha egy gyerek álmos és az ágyban fekszik, akkor elalszik.

2019. márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Durva vagy nem durva, nekem is megáll az eszem, amiért ezen úgy pörögsz, hogy mit csinál egy másik anyuka a gyerekével, hogy erről kérdést is írsz ki.
2019. márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

A szomszédom se hagyja oviban aludni a gyereket, mert este még 11kor is pörög, reggel meg nem bír kelni.

Van ilyen. Ne ítélkezz.

2019. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Igen, normális.

Egyrészt ha tényleg igénye lenne a gyereknek a délutáni alvásra, akkor ha megfeszülne se tudná ezt elérni. Másrészt a gyerek is jobban jár 1 normális alvással, mint 2 hektikussal.

2019. márc. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%
Az én gyerekeim (6 és 4.5) alszanak az oviban 1 órát és este 8kor simán elalszanak otthon is. Tesóm kisfia már alig alszik délután (2 éves), épp hogy csak lehunyja a szemét mégis este 11kor is még az ágya mellett ácsorognak és várják a csodát. Ha nekem is éjszakáznom kellene, biztos nem aludnának már délután az enyémek. Az, hogy ezt hogy kivitelezi az oviban, nem tudom.
2019. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Lányom 2,5 éves elmúlt, nem alszik napközben tavaly májustól, tehát 1 év 9 hónapos hónapos korától. Így is este fél 10, mire elalszik, ha fejre állok akkor is. Reggel meg 7-fél 8kor kel. Májusban születik a hugi, szeptemberben kezdi az ovit, így ebéd után hazahozom, hiszen úgyis itthon leszek. Ha valami miatt mégis elalszik (korábban kell kelni, hosszú utazás), akkor alszik 1,5-2 órát, de este 11 előtt esélytelen elaltatni. A fiam kb. 5 éves korától nem aludt napközben.
2019. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%

Mi kozod hozza ??


Kulfoldon lakom, itt NINCS alvas az ovodaban.

4 eves kortol meg iskola van.

2019. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Nemetorszagban elunk, itt a legtobb ovi 2-ig van nyitva, es nincs alvas. Elotte is alig birtam elaltatni a gyereket, mar a bolcsiben sem akart aludni 2,5 evesen, az estek nehezek voltak. Mikor ovis lett, egy ideig 6-kor ment aludni, ez mostmar kitolodott 8-ra, akkor viszont gyorsan elalszik. Biztositok neki ovi utan pihenesi idot, es ha akarna, alhatna, de nem akar, kenyszeriteni meg nem tudom. Nekunk, es egy masik ismeros csaladnak is ez jelentette a megvaltas a delutani es esti altatasos szenvedesre.
2019. márc. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Erre nem tudom hogy lehet szoktatni,mert az oviba kötelező lefeküdni.És ha már lefekszik,akkor egy 3 éves el is alszik ez tuti.
2019. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!