Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amióta ismerem a párom húgát...

Amióta ismerem a párom húgát nem akarok gyereket. Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés
2 éve jöttem össze a párommal, van egy 6 éves húga (mi 23 évesek vagyunk, becsúszott a baba a szüleinek). Imádja a hugat és nagy családot szeretne, rengeteget beszél erről. Nekem tündéri kisfiú unokatesóm van, őt én is nagyon szeretem. Ő volt az egyetlen kisgyerek a közelemben eddig, ezért mindig biztos voltam benne hogy nekem is lesz egy ilyen kis tündérem. DE amióta ismerem a barátom húgát kivagyok a gyerekektől. Követelőzik, kiabal, hisztizik ha nem figyelnek rá..bármit megtesz hogy mindenki vele foglalkozzon. Szó szerint wc-re nincs időm elmenni náluk, mert folyamatosan rajtam lóg és senki nem szól ra! Egyszer raszoltam hogy most hagyjon egy kicsit békén erre ramszólt a párom hogy milyen anya lesz így belőlem? Rossz anya lennék ha én nem tűrnék meg egy ilyen gyereket? Felek, hogy az enyém is ennyire hálátlan és követelőző lesz. Engem nem így neveltek, mindig tisztelettudó voltam és tudtam egyedül, csendben lenni egy kicsit ha rámszóltak.
2019. ápr. 19. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Ne egy gyerekből indulj ki, hiszen unokatesód példájából is láthatod, hogy van más példa is. Én gyerekápoló vagyok, nekem elhiheted ahány szülő annyi féle nevelés és annyi féle gyerek létezik. A tiéd majd nem lesz ilyen.
2019. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Olyan lesz a gyereked, amilyennek neveled.
2019. ápr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Oké, hogy ő neveli, de ha a párja szerint normális a kislány viselkedése, a kérdező szerint meg nem, akkor lesznek még gondok.
2019. ápr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg komoly gondjatok lesznek, ha a párod szerint teljesen rendben van a hisztis kis királykisasszony viselkedése. Már most el lehet képzelni a jövőtöket, ha gyereketek lesz: a párod hagyja majd, hogy a gyereketek a kedvére tomboljon és követelőzzön, te pedig, aki nevelni is próbálja, egy egyszerű "nem szabad" után egyből zsarnoknak és hárpiának leszel beállítva, miközben apuci lesz a sztár. Így lehet elrontani egy gyereket, és egy párkapcsolatot.
2019. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%

Ahány gyerek,annyi féle. És igen,nevelés kérdése is. De azért megnyugtatlak,ha lesz saját gyereked,ő majd folyamatosan rajtad fog lógni,főleg,amíg pici. A nap 24 órája kevés lesz sokszor,h normálisan el tudd latni a teendőidet és a gyermekeddel is annyit foglalkozz,amennyit igényli. Főleg amíg tényleg pici. A fiam most másfél éves,amíg az apja dolgozik,kettesben vagyunk és szinte még a wc-re is jön utánam. Mégsem mondhatom neki,h hagyjon békén. Egyedül meg nem tudom hagyni,mert kimászik a kisagyból,a jarókából,szóval figyelni kell rá folyton,mert épp világ felfedezés van.

A párod kistesója meg nyilvan nem lógna rajtad,ha nem lennél neki szimpi. Inkább örülj neki!

2019. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a hisztiről jól írták,h ha majd apuka mindent megenged,te meg nevelni próbálsz,akkor ott gondok lesznek. 2 éve együtt vagytok,ha nem úgy viselkedik a húga,nyugodtan szólj rá. De
2019. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
lehet,h a viselkedése figyelem felkeltés. Ennek pedig egy gyereknél mindig oka van.
2019. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7%
Lehet, hogy 23 vagy, de agyilag annak a kislánynak a szintjén vagy.
2019. ápr. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más és más. Neveléssel lehet rajtuk alakítani, de azért az alapvető természetük már születéskor is megvan. Amúgy amikor én fiatal voltam egyáltalán nem vágytam gyerekre. Mert hogy én mindenhol csak "bunkó" gyerekeket láttam, és meg voltam győződve róla, hogy a gyerekek egyszerűen ilyenek, és nekem nem kell ez. De aztán csak meggondoltam magam. És igen, utánam jön a wc-re, ha nem az egyik gyerek, akkor a másik, végső esetben a macska nyit rám, hogy hol van már a vacsora. Esküszöm ki tudja nyitni az ajtót.

És igen, egész nap csicseregnek, hogy anya, képzeld el ezt meg azt, hogy mit láttam, mi történt velem, mire gondoltam...Egész nap be nem áll a szájuk. Nem minden gyerek ilyen, tudom, de az enyémek ilyenek, és ez nem elsősorban nevelés kérdése. Kérdezd meg anyukádat te milyen gyerek voltál, valószínűleg a te gyereked is olyan lesz. Az én gyerekeim pont azokkal a dolgokkal kergetnek az őrületbe, mint én annak idején a szüleimet, és anyám jókat is röhög rajtam emiatt.

2019. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy egy gyerek magában molyolós vagy mozgékony, szégyenlős vagy társasági az nem a nevelésen múlik, de hogy 6 évesen bunkó, az már gyanúsabb. De mint írták, mindegyik gyerek más és a sajáthoz pláne másképp viszonyulsz. És mint írták, nehéz lesz, sőt sajnos sokszor ez a válóok, ha ezekről még elviekben sem tudtok megegyezni a leendő apával.
2019. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!