Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi történik velem? Én nem...

Mi történik velem? Én nem akarok rossz ember lenni : S

Figyelt kérdés

Elég szegény családból származom, több hitelünk is van, de a szüleim mindent megadnak nekem és a bátyámnak. 3 számítógép van a családba, rengeteg felsőm van, 4 nadrágom 2 pár cipőm és többnyire mind 5000 ft feletti ruhák (nem mintha számítana, csakhogy lássátok tényleg mindent megkapok).

És mégis, egyszerűen megőrülök a ruhákért.

Mikor anya nem tud megvenni valamit, akkor LOPNI SZOKTAM pénzt és abból megveszem magamnak. Mikor megkérdezi honnan van azt mondom barátnőmtől, vagy ha ad pénz és megyünk az osztállyal valahova (ált. ilyen 2000ft-ot kapok de ilyen egy napos kirándulásra)akkor is lopok és veszek magamnak ruhát majd azt mondom leárazás volt. Ma pl 5000 ft-ot loptam egy barátnőmtől (nagyon gazdagok egy évbe minimum 10x vannak külföldön és nem túlzok).

Bánt hogy neki több százezer forintja van és velem egy idős, míg én alig kapok néha-néha.

Nagyon szeretem a szüleimet, de tényleg és nem szólok nekik erről, nem tudnák elviselni hogy ilyen vagyok de nem tudok leállni. Annyira bánom a mait is,de már nem csinálhatom vissza : ((

Mit tegyek, hogy elszokja erről??

Nagyon félek, hogy nagy koromba tolvaj vagy betörő leszek, mert ez elhatalmasodik. Először mindig keveset vittem el, pár száz forintokat, most meg 5000 ft-ot.

Úristen, akkora pénz az =((

Kérlek ne szidjatok, annyira sajnálom. :((


14 lassan 15/L


2012. jan. 7. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidtől is lopsz pénz vagy csak a barátnőktől?
2012. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
már az hogy felismerted rosszat tettél, fél siker. Erkölcsi erősítés kell neked. NE LOPJ. Ennyi. Nagyon csúnya dolog elvenni másét. Neked hogy esne ha tőled/tőletek lopna valamelyik barátnőd? Hogy éreznéd magad, ha rájönnél? Nagyon buta dolog. Ne a külsőségek számítsanak neked, mert akkor semmire se fogsz menni az életben. Anyukádnak pedig valld be mit tettél.
2012. jan. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
pszichologus. ezen csak ő tud segíteni.
2012. jan. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%

Hm...

Igazából én csak szemlélője voltam annak, hogy az én egyik barátnőm miként "csent el" egy két dolgot, de ő csak apróságokat vett el egy kisboltból, ami úgy is csak pár száz forint volt... ő is lopott ruhákat, de ő azért, mert ők is szegények voltak, de ő annyit sem kapott mint te.

Nagyon régi, főleg az anyjától örökölt ruhákat kap, amiknek a fele borzasztóan áll neki, emiatt régebben gúnyolták is, pedig nem tehet róla....

De gondolj bele abba, hogy te legalább megkapsz mindent, mert ő nem kapott meg semmit sem, és még csesztették is emiatt, mégis leállt vele, mert nem nagyon bírta a lelkiismerete...

Erre egy nagyobb lopási kísérletkor jött rá.

Egyszerűen határozd el, hogy... azt a pénzt nem te kerested, nem te dolgoztál meg érte.... Lehet, hogy a gazdag barátnődnek tényleg sok pénze van, de az az ő dolga... Nem szép tőle lopni... Gondolj arra, hogy ha ez kiderül elveszítheted a barátságát, miközben lehet, hogy fontos voltál neki, és szívesen kisegített volna ha szeretted volna..... De ruhák miatt ne csináld ezt...

Én is megőrülök pl. egy-két jó könyvért, vagy pár ruhákért, karkötőkért (hmm<3).... de attól még nem veszem el ha nincs rá keret. Gyűjtök, és előbb utóbb meg lesz.

Ennyit tudtam körül belül mondani....

Remélem elgondolkodtat.

2012. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Ezt kleptomániának hívják, és orvoshoz kell vele fordulnod, addig amíg tudatában vagy annak, hogy rosszat teszel vele.
2012. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Jesszus!!! Ez durva!!! Ebből ku&@a nagy baj lesz!!! Pedig nem vagy rossz ember!!! Ha lebuksz - márpedig le fogsz :( - elkaszáltad magad egy életre szüleid előtt, barátok előtt, suliba... Szüleidnek hogy fog ez esni?!?! Jó ég! És én még azt hittem, hogy a dugi bagózásom a világ legnagyobb gondja... :/ Rá kéne kattannod valami másra, de mire??? Légy erős!!! Ne vágd magad alatt... tudom mondani könnyű!
2012. jan. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Ha azén lányom lennél, és megtudnám, biztosan nagyon szomorú, és csalódott lennék. Ezt szeretnéd okozni a szüleidnek? Úgy, hogy tényleg megkapsz mindent?! Gyorsan szállj ki ebből, míg nem késő. Ha a szüleidnek nem akarod/mered elmondani, kérj segítséget egy tanártól/iskolai pszichológustól!
2012. jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Döne ***** válasza:
100%
A leveledből az látszik, hogy nem akarsz rossz ember lenni. Az is jó, hogy felismered és érzed, hogy amit csinálsz az rossz. Azt írod, hogy nagyon szereted a szüleidet. Ha tényleg így van, akkor ne hazudj nekik, és ne is lopj! Próbálj arra gondolni, hogy csak szeretetet adj nekik,és ne okozz bánatot. Ha ezek után sem megy, akkor feltétlenül kérj segítséget pszichológustól, de a szüleidnek is bevallhatod őszintén, hogy mi a gondod. Hidd el a szeretetnek nagyon nagy hatalma van, és meg fognak érteni, még akkor is ha először szomorkodnak is a történtek miatt. Mindíg legyél becsületes, őszinte mindenkivel, de akiket nagyon szeretsz, azokkal még inkább. Már az is bátorság, hogy ezeket a dolgokat itt megosztottad mindenkivel. Kitartás, csak rajtad múlik, ha igazán akarod, minden sikerülni fog, és becsületes, jó ember válik majd belőled.
2012. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%

Nézd. Helyzet ugyanez majdnem. Több millió hitel (egyet tudok számosítva a három közül - 1,7 millió), és nem kapok meg mindent. Ruhát leárazáskor veszünk, és akkor sem a legdrágábbakat (tehát 3000/felső, 5000/nadrág, max 10000/cipő). Két gépünk van, az is azért, mert apu informatikus haverja minimál áron rakta őket össze. Márciusban megyek Portugáliába (cserediák program), a nyaramat végigdolgoztam érte, így összejött 170 ezer. Ebből vettem magamnak olyan dolgokat, amikre vágytam, megcsináltattam az első tetoválásom, és meglett a repjegyem ára. Eszemben sem volt lopni, hála a jó égnek, nem is nagyon lenne kitől. Barátommal nyáron szeretnénk menni Görögországba. Megint melózni fogok, ő is dolgozik, így minden hónapban félreteszünk valamennyit. Ha idén nem jön össze, akkor megyünk jövőre. :) A suliban megkaptam, hogy "dejólmegynektek". Nagyon szarul esett, mert mi ezért keményen spórolni fogunk, nem csak az ölünkbe hullik az a pénz.

Hogy legyen benne tipp is: a te korodban is gyűjtöttem arra, amit szerettem. Minden nap elraktam 100-200-300 ft-okat, és mindig összejött a pénz egy könyvre, felsőre, vagy akármire. :)

A lopást pedig hagyd abba. Sok embernek csalódást okoznál, ha ez kiderülne. Nekem is volt egy nagyon rossz szokásom (nem lopás, nem drog), ami miatt sokan elfordultak mellőlem, elmebetegnek bélyegeztek. Sikerült abbahagynom. A késztetés még mindig megvan, de nem. Nekem sem lesz könnyű abbahagynod, de meg kell értened, hogy ez így nem jó. :)

16/l

2012. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 hxbnvmwue válasza:
54%
És én mit mondjak.Én nem a pénzt lopom el hanem a ruhákat!
2012. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!