Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért lennék rossz ember, ha...

Miért lennék rossz ember, ha nem akarok apás szülést?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok,minden a legnagyobb rendben köztem és a férjem közt, de nem szeretném ha bent lenne. Egyrészt ő nem bírja a vért és az ilyesmit.Neki már az is sok ha menstruálok, fél hogy szenvedek, és a legkevésbé se vonzódik hozzám olyankor. Ez nem probléma, ettől még szeret, de egy szülés ennél ezerszer rosszabb. Kicsit megsértődöt hogy nem lehet bent, de ez az én döntésem. Nem akarok terápiákra járni szülés után, ha netán elmenne a kedve tőlem. Hiába hisz mást,ismerem. A másik ok én vagyok. Határozott nő vagyok, a fájdalmat is jól viselem, de csak és kizárólag egyedül vagyok erre képes. Nem hiányzik hogy bárki lássa a szenvedésemet aki szeret, hogy elveszítsem előtte a méltóságomat. Sokkal egyszerűbb lesz így. A barátnőim meg a szüleim viszont állandóan ezzel nyagfatnak, hogy milyen rossz vagyok, hogy ez egy szép emlék lesz mindenkinek, és hogy ne fosszam meg ettől a férjem. Nem értem ezt a hozzáállást, régen soha nem volt ott szülésnél a férj, mégse lett belőle tragédia. Megértem ha másnak ez fontos, de miért olyan ördögtől való, ha nekem nem?
2017. aug. 5. 17:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

A szülés és a menstruáció sem azért van, hogy akkor vonzó legyél. Elveszed a lehetőségét annak, hogy lássa a gyerekét megszületni, csak azért, mert nem vagy akkor elég vonzó? Milyen méltóságod veszik el???? Ha beteg leszel vagy öreg akkor világgá szöksz, hogy ne lássa?


Akármikor kimehet, ha sok neki, de szerintem megérdemli az apa is, hogy ott legyen, ha ott akar lenni.

2017. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen világos: párod nem bírja a vért, ezért tudnod, mi következne be valószínűleg, ha bent lenen szülésnél. Valószínűleg jobban ismered őt, mint ő saját magát, ráadásul írod is, hogy ügyesen keresztüljutsz a megpróbáltatásokon, de csak egyedül. Ezt tiszteletben kellene tartania.


Nem gondolom, hogy baj volna, vagy önzőség, ha nem szeretnéd, hogy bent legyen. Te szülöd majd meg a babát, nem ő. Neked kell megbirkóznod majd mindennel, ami a szüléssel jár, tehát jogod van azt mondani, hogy nem, köszönöm.


Ha szeret, ezt gond nélkül el is fogadja.

2017. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Bár nekem még nincs gyermekem, de teljesen meg értelek.

Ugyanezek okok miatt én sem szeretném, ha bent lenne a férfi.

Egyáltalán nem nyugtatna meg engem, hogy nézi a fájdalmaim, amitől ő is ideges. Jobb egyedül. Szerintem ne érezd rosszul magad ettől.

2017. aug. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen érthető a kérésed. Nálunk apás szülés lesz, de a terhesség elején még határozottan nemet mondtam erre, és nem érzem, hogy szemét lettem volna, mielőtt megváltozott a véleményem. Elvégre aki szül, az hadd döntse már el, hogy akarja közönség előtt, vagy nem. Szép lenne, ha ennyi joga sem lenne valakinek.

Kérdező, küldd el őket a búsba, mert ha már terhesség alatt meg akarják mondani, mit csinálj, szülés után csak rosszabb lesz. A férjed majd megnyugszik, ha szülés után láthatja a babát,

2017. aug. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha határozott nő vagy, akkor nem értem miért írtad ki a kérdést. Te szülöd meg azt a gyereket, te szenvedsz vele, nyilván eldöntheted, h akarod-e, h bent legyen az apja is és a tátongó vaginádat nézegesse. Én sem akarnám, maga a szülő nő sem látja, szerintem ez csak a nödokira tartozik, nem kell apukának nézegetni. Manapság divat az apás szülés, de ha valóban határozott vagy akkor azt csinálsz, amit akarsz és lexarod, h mi a divat.
2017. aug. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz ember, csak beszéljetek át higgadtan, hogy mire oda kerültök ne legyen feszkó.

Az én párom bent volt, nagyon jó volt, nekem szükségem volt rá. Ő se bírja a vért, de a köldókzsinórt ő vágta el. Utána hetekig mondogatta naponta többször, hogy mennyire büszke rám, milyen jó élményként élte meg az egészet.

Egyébként arra nem gondoltál, hogy esetleg a kezdeti vajúdásnál bent lenne és a "durva" résznél meg kimenne?

2017. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A ferjem se birja az ilyeneket. Bejott. Kozben derult ki, h komplikaciok vannak, berohant egy egesz csapat. Ot lenyomtak egy samlira a TERDEMNEL.

A vegen az orvos mogotti fal is veres volt. (Nem valt le a mehlepeny, kezzel tepkedte)

Semmi undor nem maradt a ferjemben, vegig drukkolt es meg evek multan is meseli mindenkinek.

2017. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Szultel már?ha nem,ne legy ennyire hatarozott...nem kell elore semmit eldonteni,majd mikor bementek a korhazba,es ott lesz az ido,eldontitek...teljesen felesleges elore ezen rugozni,plane osszebalhezni..
2017. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Az apás szülés akkor jó, ha mindkét fél akarja. Ha bármelyik fél nem szeretné, akármilyen okból, akkor nem kell erőltetni, akárhogy tolja mindenki, hogy ennél nincs csodálatosabb dolog. Ha valaki a nyomás miatt megy bele, pedig nem szeretné, abból gond is lehet a későbbiekben.
2017. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem sem volt bent. Mindketten orvosok vagyunk, mindketten láttunk már szülést, de én nem akartam, hogy nézzen, ő pedig nem akart bent lenni, így közös megegyezés volt. Mondtam neki, hogy ez eltart egy darabig, úgyhogy nyugodtan menjen és igyon addig egy sört :). A terhesoktatáson én voltam az egyetlen, aki nem apás szülést tervezett.
2017. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!