Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves miért rángatja a...

Másfél éves miért rángatja a vállát?

Figyelt kérdés
Néha csak picit emeli mindkettőt, valamikor olyan, mintha a vállával a füléhez akarna nyúlni. Erősen fogzik, lehet emiatt? Azt olvastam, az ilyen piciknél még nem lehet tikkelésről beszélni.
2019. ápr. 20. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hason fekvő baba volt az első pár hónapban?
2019. ápr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, többnyire.
2019. ápr. 20. 18:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg emiatt van. A hason fekvés miatt szinte csak függőleges helyzetbe tudott felemelkedni és emiatt húzhatja a vállát. Ki fogja nőni.
2019. ápr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha emiatt lenne, akkor már csinálta volna korábban is, nem? Kb egy 3-4 hete kezdte el.
2019. ápr. 20. 18:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy csinálta volna. Azért kérdezd meg az orvost, de kisgyermeknevelőként több ilyen gyermekkel is találkoztam már.
2019. ápr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fül fájás gyanús. Viszont ha gyorsan csinálja ezeket és nem pihen meg a füle érintése után, akkor viszont nem hiszem hogy fájdalom miatt lenne.


Mit mond a doki?

2019. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is másfél éves és mostanában ugyanezt csinálja. Vagyis a bal vállát felrántja a füléhez. Csak onnantól aludt hason, hogy ő maga át tudott fordulni, vagyis ez az opció kilőve nálunk.

A fog lehet ok, a hátsó örlői hiányoznak már csak. Van más gyanús tényező is. De nem akarom ráfogni.

A fülfájás megint olyan, hogy ha gyulladás vagy ilyesmi lenne annak hetek alatt már más jelének is lenni kéne, nem?

2019. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tuti fogzás miatt. (Mi egyszer voltunk neurológián is, mert jó pár hétig folyton féloldalra lemerevedett mozgás közben és azt hitték, epilepsziás, aztán csak a foga jött :) Azóta már iskolás.)
2019. ápr. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!