Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyire nehéz...

Szerintetek mennyire nehéz rgy másfél éves gyerekkel? Vagy túl van tolva?

Figyelt kérdés

Ausztriában dolgozik, péntek este 10 körül érek haza, vasárnap délután 6 körül indulok vissza. Feleségem pedig otthon a kislányunkkal. Elég sokszor hallgatom hogy mennyire kivan borulva és mennyire nehéz neki.

Aktív cicis, éjszaka is kelnek, este 9 és 10 között alszik el reggel fél 7 kor kelnek, azt mondja hogy nincs kipihenve.

Az egésznapos tennivaló miatt ritkán főz hétköznap, mert nincs ideje. Reggel felkelés, reggeli, tűz rakás, mosogatás, felmosás, mosás és dél, ebédeltetés altatás, majd felébred, egyedül nem nagyon alszik inkább az anyja mellett szeret és tud. Felkel 3 körül és akkor már beszélünk kicsit, a gyerek természetesen mindent szét pakol a házba (bár fura ha otthon vagyok simán elfekszünk az ágyon és tvt néz velem) majd az anyja osszepakol, fürdés vacsi játék altatás.

Fürdeni is nehezen tud, enni ie csak bekap valamit, ha sikerül egy gyors törölgetés itt ott amikor esetleg délután alszik de akkor ugye megébred és félbe marad.

Érdeklődni szeretnék tényleg ilyen nehéz?

Ha otthon vagyok egész éjjel a cicin csüng, a feleségem azt mondja ez akkor van így hogy óránként ha otthon vagyok, és ezért ötlött fel bennem a kérdés, mert szombat reggel 5kor még szeretett volna még aludni és egy kicsit duzzogot, ezért csak ketten felkeltünk a lányommal és ő aludt fél 9ig mert ő fáradt.


2019. ápr. 1. 22:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%
Hát figyelj, heti 5 napot szálegyedül egy éjjel szopizó másfél évessel... Igen, még annál is nehezebb...
2019. ápr. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%

Igen, tényleg. Nyugodtan elhiheted neki!


Most komolyan az a problémád, hogy neked egyszer fel kellett kelned 5kor, hogy ő aludhasson kicsit tovább. Gondolom már 1.5 éve nem aludt 4 órát egyhuzamban.


Nálunk például alap, hogy hétvégén a férjem eteti meg a babát 4-5 órakor. Vagy ő kel fel vele, ha már nem akar aludni. Hétköznap én sem várom el tőle, mivel dolgozik és korán kel.


Te meg egész héten otthon sem vagy, nehogy már emiatt nyafogj!

2019. ápr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nem nyaffogtam, csak érdekelt hogy tényleg ennyire fárasztó másnak is!?
2019. ápr. 1. 22:17
 4/30 anonim ***** válasza:
86%
Próbáld már ki egész héten egyedül egy másfél évessel.. Mikor semmit nem tudsz csinálni mert ott totyog.. Akkor nem kérdeznèl ilyet.. Egyébként egy extra jó babával is frusztrálónak érezném, hogy tényleg 0-24 ig "ügyeletben" vagyok, már maga a tudat is kicsit fullasztó, hiába erre vállalkozik egy anya...
2019. ápr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
89%
Én nem is vállaltam volna így gyereket szült tuti... Azért jó érzés, ha legálább fürdetèskor apuka kicsit átveszi a gyereket.
2019. ápr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon nehéz egyedül, meg is hülyülnék konkrétan, mondjuk azt nem tudom, hogy, miért szoptat óránként egy másfél évest, ezzel csak a saját dolgát nehezíti.
2019. ápr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Szombat vasárnap szinte csak én foglalkozok vele, mert neki dolga van, mossa a ruháim, főz, mosogat bevásárolni megy.
2019. ápr. 1. 22:36
 8/30 anonim ***** válasza:
24%

Van igazság abban, amit a feleséged mond, de ennél árnyaltabb a kép.

Pl. éjjel cicizni, az kezdetben könnyebb megoldásnak tűnik, aztán, ha rászokott a baba, akkor kiderül, hogy hatalmas öngól! Mivel így éveken át gyakorlatilag sosem alussza át az anya az éjszakát.

A másik, hogy ha muszáj lenne feleségednek ebédet főznie, akkor nyilván megoldaná a gyerek mellett is. Mint ahogy pl. anyukám tud főzni úgy, hogy az unokák ott vannak vele. Nemhogy nem zavarják, de belevonja őket. Így hatalmas buli az egész! Az más kérdés, hogy ehhez jó idegek és erős háziasszonyi rutin kell. :DDDD


Sokszor az anyukák túlproblémázzák, hogy a gyerek minden nyikkanására szaladnak, így valóban nincs egy szabad percük. A gyereknek meg kell tanulnia egymagában is tennie-vennie.

Csak egy példa: egy ismerősöm (kisgyerekes anya) mondta egyszer, hogy ő csak akkor vasal, amikor a gyerekek már lefeküdtek, mert hát balesetveszélyes, meg minden. Én meg (apa) lazán vasaltam mindegyik gyerek jelenlétében. Nekik elég volt, hogy ott vagyok velük, látnak, de valójában magukban játszottak. Tehát hagytak vasalni, csak néha szóltam rá, hogy ne jöjjön közelebb. Szóval ha muszáj, sok mindenről kiderül, hogy meg lehet a gyerek jelenlétében is csinálni - és onnantól nagyságrenddel egyszerűbb az élet. Ha mindent akkor kell megcsinálni, amikor a gyerek alszik (éjjel ill. ebéd után), akkor tényleg nagyon stresszes az egész.

2019. ápr. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nem annyira nehéz. Az én férjem is külföldön dolgozott sokáig, tehát egyedül voltam hét közben. Egy gyerekkel azért nincs akkora felfordulás. Délutánonként gondolom alszik még, illetve este is 7-8 körül ágyba kerül, tehát van idő pihenni, még ha éjszaka fel is ébred. Én 2 éves koráig otthon voltam a gyerekkel, az 1-2 év közötti időszak volt életem egyik legkönnyebb időszaka. Mikor visszamentem dolgozni és tanulni, utána tényleg fárasztó volt.
2019. ápr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Az en fiam is masfel eves es a ferjem hetekig kinn szokott lenni kulfoldon a munkaja miatt, es ha itthon van, akkor is dolgozik allandoan sajnos. Sajat magam tapasztalata, hogy valóban fárasztó.
2019. ápr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!