Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem orvosi okokból szoktat...

Aki nem orvosi okokból szoktatta le a gyerekét a cumiról (pl. fogsor torzulása), az mi okból tette? Hiúságból?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, olvasom, hogy ,,elviszi a cica / kistesó / húsvéti nyuszi / Mikulás" a cumit, a gyerek meg napokig, hetekig sír utána, álomba sírja magát esténként.

Nem rossz azt hallgatni, hogy sír a cumija után, ami addig megnyugtatta, segített neki az elalvásban, majd hirtelen ,,elvitte" valami?

Ha orvosi indok miatt muszáj elvenni tőle, az más.



2019. ápr. 24. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Az orvosi indok mindenkire vonatkozik. Szóval, mindenkinek le kell szoknia róla. Vagy rá se kellett volna szokni, így utólag :)

Nem volt rossz hallgatni, hogy sír, mert nem sírt :D Úgy adtuk elő neki, hogy ő most már nagy és nem kell cumizni csak kisbabáknak. Inkább örült, hogy ő nagy már :)

2019. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Fiunk lehúzta a wc-n a cumiját. Vagyis beledobta csak. Mondtuk neki, hogy kakis lett, nem szabad kivenni. Este kérdezte, hogy hol a cumi? Mondtuk, hogy a wc-ben. Ennyi volt. Nem volt sírás, nem kereste hetekig. Érett volt rá, hogy elhagyja. 2 éves 3 hónapos volt. Egyszer el kell hagyni, örökre nem cumizhat.
2019. ápr. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Első: nem értek egyet. A fogorvosok között is megosztó a téma, de sokan azon a véleményen vannak, hogy inkább genetika, hogy torzul-e a fogsor. Amíg megnyugtatja a gyereket, nem okozok felesleges traumát neki azzal, hogy erőszakkal elveszem.
2019. ápr. 24. 10:12
 4/14 A kérdező kommentje:

De miért nem lehet megvárni, amíg magától dönt úgy, hogy nem kell neki? :)

Nyilván eljön az idő, nem láttam még felnőttet cumival a szájában.

2019. ápr. 24. 10:13
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
3: Mással is meg lehet nyugtatni. És a legtöbb gyereknél egyáltalán nem trauma a cumi elhagyása.
2019. ápr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az ismerőseim körében mindegyik gyerek, akitől elvették, napokig álomba sírta magát a cumija nélkül. Értsd: minden este órákig sírtak szegények. :(
2019. ápr. 24. 10:18
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Eleve nem kell rászoktatni. A cumi hatékony eszköz, de baba korában sem kell egész nap a szájában hagyni és akkor később nem lesz gond.
2019. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Én fiam sem sírta álomba magát. Mi egyszerűen nem vettünk neki több cumit, ugyanis 2naponta szétrágta....persze olcsóbb fajta nem volt jó neki így meguntam hogy a kukába dobálom 2naponta a pénzt. Meg mondtunk neki ha szétrágja nem lesz több cumi. Így is lett, aznap sírt egy kicsit miatta de utána nem foglalkozott vele. Néha kérdezte hogy van -e neki cumija de ennyi. 2,5éves volt ekkor.
2019. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%

Nincs olyan orvos aki lebeszéli a cumirol egy gyereket.

Fogorvosok meg csak örülnek ha nem újját, hanem cumit szív a gyerek.

Barátnöm férje fogorvos, ott a kicsi lányuk szívta az úját, ami már annyira durva volt, hogy 3 évesen az anya probálta cumira szoktatni. Persze nem sikerült, de egy cumi nem torzítja el a fogakat.


Nekem a nagylányom már 4 éves lett volna, mikor az apja közölte, hogy kap egy bringát, ha oda adja a cumit. Egyszer sem sírt, lefeküdt aludni és másnap elmentünk megvenni a bicajt. Tényleg nem sírt, söt igazából nem is kereste. Nekem anyának ez nagyobb fájdalom volt.


A kicsi 2 éves kora után egyszer csak este azt mondta, hogy anya én nagy vagyok se pelenka se cumi nem kellett neki. Elöször azt hittem viccel, majd bizonyára éjszaka sír érte, de semmi...

2019. ápr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
48%

Sosem cumizott a gyerekem, ha sírt, inkább megpróbáltam kitalálni, mi baja van. Működött.


Nem szívta az ujját meg semmijét sem.


Szerintem a szülők a saját életüket nehezítik a cumival, ahogy a bilivel is..

2019. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!