Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki nem orvosi okokból szoktat...

Aki nem orvosi okokból szoktatta le a gyerekét a cumiról (pl. fogsor torzulása), az mi okból tette? Hiúságból?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom, olvasom, hogy ,,elviszi a cica / kistesó / húsvéti nyuszi / Mikulás" a cumit, a gyerek meg napokig, hetekig sír utána, álomba sírja magát esténként.

Nem rossz azt hallgatni, hogy sír a cumija után, ami addig megnyugtatta, segített neki az elalvásban, majd hirtelen ,,elvitte" valami?

Ha orvosi indok miatt muszáj elvenni tőle, az más.



2019. ápr. 24. 10:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
85%
9: Én is úgy gondolom, hogy ez igazából az anyának fájdalom. És sokszor a gyerek is csak azért csinál belőle ügyet, mert anyuka ráragasztja a frusztráltságát.
2019. ápr. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%

Az első kettőnek nem kellett új cumi. Mikor az első elhasználódott, addig cumiztak.

Most a kicsi lassan 2 éves, cumizik. Nem fogom elvenni tőle.

13 éves koromig szoptam az ujjam. Tudom milyen, emlékszem rá. A szekálásokra, a beszólásokra is. Nem fogom ennek kitenni a gyereket. El fogja hagyni magától.

Ja és se a fogamnak se az ujjamnak semmi baja.

2019. ápr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
27%

Sok oka lehet a cumi elhagyásának. Ha túl korán veszik el a gyerektől (4 éves kora előtt), az csak akkor megy simán, ha az ujjszopással hajlamossá válik ezt helyettesíteni a gyermek. Miközben a cumihoz már hozzászokott. De 4 évesen már -társadalmi okokból- nem valami szociális dolog cumizni.


A fogak miatt nem igazán probléma a cumi, általában. Az ujjszopás viszont igen, de az ujját sok gyerek még 8 évesen is szopja, legalább is lefekvéskor, ami teljesen normális, bár nappalra jobb, ha 6 évesen erről is leszokik, az említett fog torzulás veszélye miatt főleg.


Avval viszont én se értek egyet, hogy 3 évestől, vagy kisebbtől csak úgy elvenni. Lehet beszélni erről a picinek, hogy "nézd, a nagyok már nem cumiznak", hátha magától elhagyja (és jó esetben ujjszopással helyettesíti), de erőltetni nem szabad.


Ismétlem: viszont az ujjszopás meg főleg a fog torzulás veszélye miatt nem szerencsés, a fogváltástól (kb a 6. életév) kezdve, hacsak nem naponta egyszer, elalvás előtt belefér - abba nem kell beleszólni, mert evvel is nyugtatja önmagát a gyermek.

2019. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én az ujjamat szoptam kicsinek. A szüleim néha mondták, hogy hagyjam abba, de nem igazán érdekelt. 21 éves vagyok, mai napig van, hogy csinálom... Nem szép a fogam, de nem extrém undorító. Ha kicsi koromban többet foglalkoztak volna ezzel, lehet nem lenne most így. De persze nem a szüleimet hibáztatom.
2019. ápr. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!