Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek 3,5 - 4 év korkülö...

Szerintetek 3,5 - 4 év korkülömbség sok lenne két gyerek között? Tapasztalatokat várok, fognak tudni együtt játszani?

Figyelt kérdés

2019. máj. 2. 08:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, és hatos válaszoló helyesen írni majd ne ti tanítsátok a gyereket ...
2019. máj. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
39%
Ismeretségi körömben egy példa van. Borzasztó. A nagy lány korábban is kezelhetetlen volt(kicsit el lett hanyagolja szerintem korábban, szóval alapból voltak bajok), de amióta megszületett a kis tesó még rosszabb. Élvezi a játékait. Szó szerint mindenért üvölt, elkezdett újra bepisilni. Persze ez mind a szülő hibája. Alakulhatott volna másképp is, de nem foglalkoztak olyasmivel, hogy felkészítsék a tesó érkezésére.
2019. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
58%
Dettó, mint a hármasnál. 4 és fél év van a nagy meg a kicsi között, a középső mindkettővel tud a saját szintjéhez igazodva játszani, de ők ketten nem. Mondjuk ez nem csak a korkülönbségen múlik, hanem személyiségen is, ami nem igazán passzol ennél a két gyerkőcömnél. :) Most 6, 7 és fél, 10 és fél évesek.
2019. máj. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan csak 3 év van a két kicsi között, de nem hiszem, hogy jelentősen másképp alakultak volna a dolgok, ha 3 és fél lenne. A kicsi születése óta nagy az imádat, és mióta csak kúszni tud, azóta játszanak együtt. Lassan egy éves a kicsi, és már nagyon erős a kötődés köztük, pedig különböző neműek. Rajtuk kívül van egy legnagyobbunk is, ő a középsőnél 6 és fél évvel idősebb, és ők is imádják egymást, pedig már kiskamaszodik a nagy, sokszor szüksége van egy kis elvonulásra, de akkoris minden nap játszanak együtt, imád bolondozni a kis ovissal, simán szerepjátékozik vele, vagy viccesen
2019. máj. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Hoppá, elküldte. Szóval viccesen ugrabugrálnak, kitalálnak játékokat. A babát is szereti a nagy, de vele kevésbé aktív, inkább fotózgatni szereti, pápázni tanítani, meg ilyesmi :) Én azt tapasztalom, hogy minden korkülönbség lehet tökéletes, ha a családban alapvetően harmónia van.
2019. máj. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%
Na jó, baromságot írtam, azért nem csak a harmónián múlik, hanem a szerencsén is, hogy milyen személyiségűek a gyerekek. Nálunk nem azért jó minden, mert szuperharmónikusan élünk és nevelünk, másnál meg nem azért kevésbé, mert rosszabbul csinálják. Igaza lehet a felettem szólóknak, sok múlik a személyiségen.
2019. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
79%

Ennyi lesz nalunk is, mi elobb szerettuk volna, de igy jott ossze. A nagy nagyon varja a kicsit. Szerintem ez gyerekfuggo is, o mindigis szerette a pici gyerekeket, ramszolt, hogy maradjak csendben, ha a szomszedban lako barataink kislanya eppen aludt, vagy ha sir, menne at megnyugtatni, aztan majd meglatjuk, milyenek lesznek egyutt, mikor itt lesz a teso.


A kis korkulonbseg semmire sem garancia egyebkent, az igaz, hogy nagyobb az esely ra, hogy jobban egyutt tudnak majd jatszani, de nalunk tesommal 2,5 ev van, es en gyerekkent nem szerettem vele jatszani. Kamaszkent lettunk igazan joban.

2019. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
11 es: és előtt nincs vessző!! De köszönjük az észrevételt 😁
2019. máj. 2. 13:47
 19/21 anonim ***** válasza:
61%
11-es, légyszi te se, csupán 2 hibád van egy pár szavas mondatban! :D
2019. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Minden gyerek más, és másképpen viszonyul a kistesóhoz is. Sokat segíthetsz azzal, ha a nagyobbat nem kényezteted el és megfelelően felkészíted a kistestvér fogadására. Képzeld magad az ő helyébe - éreznie kell, hogy többletet kap és ezután sem fog kevesebb jutni neki a törődésetekből! Vállaljátok bátran, nem fogjátok megbánni! :)
2019. máj. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!